• Головна
  • Представники громад Кіровоградщини виступають за виваженість в ухваленні змін до Конституції
09:05, 10 березня 2020 р.
Надійне джерело

Представники громад Кіровоградщини виступають за виваженість в ухваленні змін до Конституції

Представники громад Кіровоградщини виступають за виваженість в ухваленні змін до Конституції

Делегація членів Асоціації міст України у Кіровоградській області була  найчисельнішою під час проведення публічних консультацій  змін до Конституції України в частині децентралізації, що відбулись у Дніпрі.

Про це повідомляє Кіровоградське РА АМУ, передає 0522.ua.

Сам факт проведення публічних консультацій є позитивним кроком в пошуку консенсусу між представниками різних гілок влади. Адже експерти Асоціації міст України аргументовано і чітко відстояли позиції самоврядування і не підтримали два попередні законопроекти змін Конституції. Нині позиції муніципалітетів консолідовано представили всі регіони, взявши активну участь у обговореннях.

Розроблена Асоціацією міст України концепція змін до Конституції  - це виважена позиція представників органів місцевого самоврядування. Всі пропозиції пройшли обговорення на рівні міських, селищних і сільських рад. Дуже добре, що є багато однодумців із розумінням того, що зміни до Конституції не вносяться кожен місяць чи рік. Цей важливий документ для громад на десятки років  і він має бути якісним, - зазначив Юрій Гульдас, член Правління   АМУ, голова Маловисківської ОТГ.

Олена Богоявленська, секретар міської ради міста Олександрія під час проведення консультації наголосила: 

По суті, це друге  коло публічних консультації. Перше ми пройшли саме в складі Асоціації міст України. Сьогодні ми всі маємо можливість представити свою думку, але головне в цьому процесі відмежувати власне «Я» і відстоювати державницьку позицію - відповідальну позицію, бо від цього залежить ефективність  муніципального управління на рівні громад і найголовніше -  це якість життя людей на територіях. Побудова стійкої  і позитивної комунікації в цьому процесі – завдання кожного з присутніх. Я думаю, що процес однозначно призведе до позитиву і відповідальних кроків. Всі ми присутні тут, усвідомлюємо, що Конституція -  це головний закон, за яким держава буде жити  протягом тривалого часу. Він має гарантувати громадянам захищеність та впевненість у завтрашньому дні.

Під час проведення обговорення змін представники громад наполягали на дворівневому місцевому самоврядуванні та  100-відсотковій гарантії фінансування державою делегованих повноважень. Представники муніципалітетів особливо акцентували увагу на правових гарантіях. Адже зупинення та скасування актів органів місцевого самоврядування має здійснюватися виключно у судовому порядку.

Правильно сьогодні звучало. Хотілося б, щоб нас почули. Я думаю, що голос місцевого самоврядування  повинен бути врахований. Ці зміни в Конституції дадуть можливість кращого життя для наших дітей, онуків і майбутніх правнуків,   - підсумувала Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.

Підсумкове обговорення змін до Конституції планують провести у другій половині березня в Києві. Позицію місцевого самоврядування, серед інших  делегатів від Кіровоградщини,  представлятимуть:  Юрій Гульдас, член Правління АМУ, голова Маловисківської ОТГ; Олена Богоявленська, секретар Олександрійської міської ради та Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Децентралізація #АМУ #Конституція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...