Реалізація проекту «Купуй Кіровоградське» дозволила утримати стабільну цінову ситуацію в області

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Віктора Серпокрилова відбулася нарада з питання підсумків роботи галузі торгівлі в області у 2012-му році та основних завдань у 2013-му році.

0502130201

 Аналізуючи минулорічні здобутки у галузі торгівлі, Віктор Серпокрилов відзначив, що завдяки чималим зусиллям як з боку влади, так і працівників галузі було досягнуто значних результатів щодо забезпечення населення області якісними товарами та послугами, підвищення рівня торговельного обслуговування.

Значна увага була приділена реалізації проекту "Купуй Кіровоградське" та виконанню положень Меморандуму порозуміння між обласною державною адміністрацією, виробниками продовольчих товарів та підприємствами мережевої роздрібної торгівлі області.

Лише у минулому році до учасників проекту "Купуй Кіровоградське" приєднались 122 об'єкти роздрібної торгівлі, а до Меморандуму порозуміння - 5 суб'єктів підприємництва: ТОВ "Олександрія-Бліг", ПП "Кристал-Аква", ТОВ "Продінвест", ТОВ "Добровеличківський консервний завод" та ТОВ "Спілка виробників іграшок".

Також на базі Експоцентру під гаслом "Купуй Кіровоградське" відбулася виставка-продаж товарів місцевого виробництва, до участі у якій було залучено 60 підприємств-виробників та агроформувань Кіровоградщини. Проведено 1505 ярмаркових заходів, на яких реалізовано продукції на суму 56 млн. грн. за цінами на 15-30 % нижче ринкових.

Віктор Серпокрилов нагадав, що для забезпечення торговельним обслуговуванням малозабезпечених та незахищених верств населення у рамках проекту "Купуй Кіровоградське" у містах та районах області відкрито 11 соціальних магазинів та 76 соціальних відділів.

Він відзначив, що саме завдяки цим та іншим заходам в області у 2012-му році обсяг виробництва товарів харчової промисловості зріс на 8,5% у порівнянні з 2011-м роком, і така тенденція має місце протягом усього часу реалізації проекту "Купуй Кіровоградське".

Крім того, населенням області за 2012-й рік було придбано товарів і продукції громадського харчування на 13,6 млрд. грн., що на 2,3 млрд. грн., або на 15,9% більше ніж у 2011-му році. Темпи зростання обсягів роздрібної торгівлі збережено на рівні України (115,9 %) і наша область за цим показником знаходиться на 11 місці у державі.

У 2012 році на 221 одиницю розширено мережу підприємств сфери торгівлі, зокрема відкрито сучасні торговельні комплекси "Престиж" та "Еко-маркет", 2 магазини типу "супермаркет" ТОВ "АТБ-маркет", магазини "Алло", та "Летуаль" (м. Кіровоград).

– Спільними зусиллями ми домоглись певного підвищення рівня середньомісячної заробітної плати працівників галузі торгівлі за 2012 рік – на 23,2%. Але незважаючи на це, її розмір залишається низьким і складає за 2012 рік лише 1844 грн. (в області – 2428 грн.), – зазначив Віктор Серпокрилов.

Також він повідомив, що у рамках реалізації програми "Центральний регіон – 2015" у сфері торгівлі було реалізовано 14 інвестиційних та 4 соціальні проекти на загальну суму 13,3 млн. грн. – Реалізація проекту "Купуй Кіровоградське" дозволила нам утримати стабільну цінову ситуацію в області, – підкреслив перший заступник голови ОДА.

Одночасно Віктор Серпокрилов вказав на низку недоліків і проблем, що існують у роботі галузі торгівлі. Це, зокрема, ті проблемні питання функціонування галузі торгівлі, на яких під час засідання Уряду наголосив Прем'єр – міністр України Микола Азаров: недостатній обсяг реалізації товарів вітчизняного виробництва, низький рівень інформування споживачів про місцевих товаровиробників та про товари, які ними виробляються, недостатній розвиток торговельної мережі у сільській місцевості та забезпечення сільського населення навіть основними продовольчими товарами, а також необґрунтовано завищені торговельні надбавки.

Торкнувшись недоліків у сфері торгівлі, Віктор Серпокрилов піддав жорсткій критиці зовнішній вигляд багатьох об'єктів дрібно-роздрібної торгівлі та прилеглої до них території.

Ще гіршою є ситуація із розміщенням реклами. – Будь-які рекламні оголошення на кіосках, білбордах, у приміщеннях магазинів можна знайти, окрім реклами продукції місцевих товаровиробників, – зазначив перший заступник голови ОДА.

У цьому контексті директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба повідомила, що у рамках реалізації обласної програми "Купуй Кіровоградське" на сьогодні лише одне кіровоградське підприємство – м’ясокомбінат "Ятрань" проводить повноцінну рекламну кампанію.

Ще одне ганебне явище – стихійна торгівля. – Взагалі не піддається ніякій критиці ситуація, коли покупцям "з землі" пропонується харчова продукція – кури, риба, молокопродукти та м'ясна продукція домашнього виробництва. Я вже не говорю про стихійну торгівлю тютюновими виробами та пивом, які, навіть підлітки можуть придбати у будь-якому місці і у будь-який час. Це неприпустимо, – зазначив Віктор Серпокрилов.

Під час наради також було піднято питання впровадження у торговельній мережі області системи безготівкових розрахунків, зокрема, застосування платіжних терміналів.

Як повідомив Олександр Підлісний, на сьогодні, за порушення цієї вимоги, відповідно до чинного законодавства, передбачено адміністративну відповідальність: за перше порушення – штраф у сумі від 1,7 до 8,5 тис. грн., при повторному – від 8,5 до 17 тис. грн.

Віктор Серпокрилов поставив завдання перед керівниками територій провести найближчим часом зустрічі з суб’єктами підприємницької діяльності у галузі торгівлі, з тим, щоб вони під час розрахунків застосовували платіжні термінали, що дозволить перевести торгівлю на цивілізовані рейки.

– Наголошую, завдання райдержадміністрацій і міськвиконкомів – контролювати ситуацію на споживчому ринку, координувати роботу контролюючих органів і питати з них про результати, а не просто спостерігати, – підкреслив Віктор Серпокрилов.
Повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
5 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: