Пенсійний фонд інформує

Розміри надбавок до пенсій та мінімальних пенсійних виплат «військових» і деяких інших категорій пенсіонерів із січня

Головне управління Пенсійного фонду в області нагадує, що у січні більше 272 тисяч пенсіонерів Кіровоградщини отримали перераховану, у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (що передбачено Законом «Про Державний бюджет України на 2013 рік»), пенсію. З першого січня, як відомо, цей мінімум складає 894 гривні. Внаслідок проведених перерахунків середній розмір пенсії в області зріс на 9,27 гривні, хоча розмір підвищення у різних категорій пенсіонерів теж різний: декому перераховувалась безпосередньо пенсійна виплата, декому – підвищення чи надбавки до неї.

Про результати перерахування жителі області протягом січня неодноразово інформувалися через засоби масової інформації, у тому числі у ході живого спілкування керівництва головного управління Пенсійного фонду в області з радіослухачами під час прямого ефіру на обласному радіо. Однак, зважаючи на питання, які продовжують надходити на «гарячу лінію» головного управління (її номер – (0522) 33-04-41) щодо конкретних розмірів пенсій після проведених перерахунків, зокрема для «військових» пенсіонерів, надаємо відповідне роз’яснення.

У зв’язку зі зміною розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перераховані лише тим пенсіонерам, чия пенсійна виплата не досягала мінімального розміру (894 гривні), а також тим, хто має надбавки чи підвищення до пенсії, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму.

Зокрема, це стосується доплат до пенсій ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Із січня розмір підвищення інвалідам війни І групи становить 447 гривень (до 1 січня становив 442 гривні), ІІ групи – 357 гривень 60 копійок (до 1 січня було 353 гривні 60 копійок), ІІІ групи – 268 гривень 20 копійок (до 1 січня – 265 гривень 20 копійок).

Розмір надбавки в учасників бойових дій складає 223 гривні 50 копійок (до перерахунку – 221 гривня), в осіб, які мають статус учасників війни, – 134 гривні 10 копійок (було 132 гривні 60 копійок), в осіб, нагороджених медаллю «За доблестный труд в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.», – 178 гривень 80 копійок (до перерахунку – 176 гривень 80 копійок).

Із січня доплата до пенсії членам сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) становить 375 гривень 48 копійок (до 1 січня становила 371 гривню 28 копійок), доплата дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 107 гривень 28 копійок (до 1 січня – 106 гривень 08 копійок).

Пенсіонерам, які мають статус дітей війни (крім тих, на яких поширюється дія Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»), підвищення до пенсії, встановлене статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», складає 62 гривні 58 копійок (до перерахунку – 61 гривня 88 копійок).

У січні перераховано і розміри мінімальних пенсій інвалідів війни та учасників бойових дій, оскільки мінімальні пенсії цієї категорії громадян визначаються у відсотках від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, з 1 січня мінімальна пенсія інвалідів війни І групи становить 2547 гривень 90 копійок, ІІ групи – 2279 гривень 70 копійок, ІІІ групи – 2011 гривень 50 копійок, мінімальна пенсія учасників бойових дій – 1475 гривень 10 копійок.

Нагадуємо, що питаннями пенсійного забезпечення «військових» пенсіонерів, у тому числі і щодо перерахунку пенсій, займається управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду в області (начальник управління – Сергій Олексійович Алєксєєнко). У цьому управлінні також діє пряма телефонна «гаряча лінія» за номером (0522) 37-70-58. Працює вона щодня (у робочі дні) з 8.00 до 17.00

Юрій ШАРПІНСЬКИЙ,

перший заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду в області

Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua