![](https://s.0522.ua/section/logo/upload/pers/13/logo.png?20240727)
15:08, 23 березня 2020 р.
Надійне джерело
Я до останнього не вірила, що у 55 років у мене виявили ВІЛ…
![Я до останнього не вірила, що у 55 років у мене виявили ВІЛ… Я до останнього не вірила, що у 55 років у мене виявили ВІЛ…](/dist-assets/images/cap.jpg)
Оксана проживає у селі на Кіровоградщині. Що таке ВІЛ-інфекція і як з нею жити – раніше не знала. Тому не відчувала відповідальності за своє здоров’я, навіть, коли почула діагноз.
Кілька років тому мені зробили експрес-тест на ВІЛ. Результат показав,що я ВІЛ-позитивна. Треба було їхати в район на додаткове обстеження – ІФА. Але я проігнорувала це. Думала, що в цьому діагнозі немає нічого серйозного, адже в мене не було ніяких причин для паніки, - розповідає Оксана.
Проте «причини» з’явилися пізніше. Жінці в один момент стало погано – брак повітря, не було, чим дихати.
У такі моменти я хотіла, щоб мені вдягнули кисневу маску…, - пригадує Оксана.
Тоді в жінки були різні обстеження і різні діагнози. Про ВІЛ-інфекцію вона нічого не казала в лікарні, адже вже забула, що колись її діагностували.
У лікарні сказали, що в мене туберкульоз. До того ж, три роки тому від нього помер чоловік… Поїхала в обласний центр. Знову обстежувалася, але туберкульоз не виявили. Мені запропонували обстеження на ВІЛ. І після результату ІФА, підтвердилося, що я ВІЛ-інфікована. Я до останнього не вірила, що у 55 років у мене виявили ВІЛ… Як я могла інфікуватися, як?... Не хотіла лікуватися і приймати АРТ-терапію, але мені треба було щось робити, бо було дуже тяжко дихати, - каже Оксана.
У такому становищі жінку «підхопила» кейс-менеджер проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)» Лариса Павлюченко. Вона за порадою медичних працівників зустрілася з Оксаною і розповіла їй, що з ВІЛ можна жити, якщо приймати АРТ-лікування. Вона надала Оксані необхідну соціально-психологічну допомогу у періоди шоку, розчарування, неприйняття статусу, відмови від лікування.
Я кілька днів переконувала Оксану, що її стан здоров’я покращиться, якщо вона розпочне лікування. У її випадку вже не було куди відкладати. І так багато часу втратила. Але вона хотіла жити далі – і це була головна мотивація розпочати АРТ-лікування. І вона його розпочала… , - розповідає Лариса Павлюченко.
Півроку пройшло, як Оксана приймає АРТ-терапію. Її стан здоров’я покращився. Вона щодня ходить на роботу. І ще в неї з’явилося захоплення – їзда на велосипеді.
У 55 років життя кинуло мені нові виклики. Завдяки допомозі Лариси Павлюченко я розпочала приймати ліки. У мене з’явилися нові захоплення, цінності і прагнення жити! – каже на завершення розмови Оксана.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
25 липня
13:00
15 липня
Як обрати барбершоп та на що звернути увагу
Новини компаній
11:07
12 липня
Вступ без НМТ та ЗНО!
Новини компаній
13:00
11 липня
Київстар ТБ та Агенти крові запрошують до ініціативи "Справжній супергерой – це ти"
Партнерський матеріал
12:43
11 липня
Мигдалевий пілінг Enerpeel MA: Ваш шлях до досконалої шкіри
Новини компаній
17:00
8 липня
Оголошення
11:48, 16 липня
18:56, 18 липня
11:48, 16 липня
18:56, 18 липня
11:20, 12 червня
live comments feed...