• Головна
  • Кіровоградщина: Як в період карантину отримати спадщину?
15:10, 24 березня 2020 р.
Надійне джерело

Кіровоградщина: Як в період карантину отримати спадщину?

Кіровоградщина: Як в період карантину отримати спадщину?

Як під час дії карантину не пропустити строк для прийняття або відмови від спадщини?

Про це інформує заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) Андрій Грималюк, передає 0522.ua.

Для прийняття або відмови від спадщини встановлено шестимісячний строк з дня відкриття спадкової справи. Якщо спадкоємець протягом шести місяців не подав до нотаріальної контори чи приватному нотаріусу, за останнім місцем проживання померлої особи, заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв спадщину.

Заява про прийняття або відмову від спадщини подається до державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса (за місцем відкриття спадщини) особисто спадкоємцем або поштою. Не допускається приймати заяви про прийняття спадщини, про відмову від неї або заяви про їх відкликання, складені від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

Сьогодні, в умовах карантину, найбільш зручний та надійний спосіб вступити в спадщину або відмовитись від спадкових прав – надіслати в державну нотаріальну контору або приватному нотаріусу поштою заяву про прийняття або відмову від спадщини у простій письмовій формі.

Своєчасно надісланою вважається заява, що направлена поштовим відправленням до закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини і яка надійшла нотаріусу після закінчення цього строку. Нотаріус приймає такі заяви, заводить спадкову справу та у випадку надходження заяви, справжність підпису на якій не засвідчено нотаріально, надсилає лист спадкоємцю, в якому пропонується в подальшому надіслати заяву, оформлену належним чином, або особисто прибути до нотаріуса за місцем відкриття спадщини.

Важливим є те, що спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину і необхідність подавати заяву про прийняття спадщини відсутня.

У разі, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини, він буде змушений звертатися до суду для його продовження. Якщо спадкоємцем попущено строк з поважних причин, суд може встановити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. А це зайва втрата часу та додаткові грошові витрати!

Тож, знайте свої права, бережіть себе та будьте здорові! 

Контактні дані державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів Кіровоградської області за посиланням: https://psjust.gov.ua/%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B4%D1%96%D0%BB-%D0%B7-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%8C-%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%B0%D1%82%D1%83-%D1%83-%D0%BA%D1%96%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0/?fbclid=IwAR3mbsK29k2SNY4JtcDWlUmTAY1-rknp5-nz6MWc8FNBCmd1lXwJ9dNO0No

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юстиція #карантин #спадщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...