Захист юнацької аудиторії від небезпечної кіновідеопродукції

Під керівництвом заступника голови ОДА Галини Пастух відбулося засідання обласної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Як повідомила представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в області Любов Бакаленко, в області, як і в державі, впроваджено систему візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції - залежно від аудиторії, на яку вона розрахована.

Як відомо, трансляція кіновідеопродукції на телебаченні має супроводжуватися відповідними візуальними позначками: зелене коло, жовтий трикутник та червоний квадрат. Зазначена система дозволяє убезпечити підростаюче покоління від сцен насильства, жорстокості, телевізійних передач та фільмів, що мають вмотивовані сцени відверто антисоціальної поведінки.

За словами Любові Бакаленко, за результатами 15 планових та позапланових перевірок 40 телерадіоорганізацій області, з яких 6 здійснюють кінопоказ, що передбачено їх ліцензіями, встановлено, що вони у повному обсязі дотримуються Системи візуальних позначок з індексом кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована. Позначки відповідають стандартам, прийнятим Національною радою.

У той же час члени комісії, зокрема, голова профільної депутатської комісії облради Анатолій Коротков, висловили стурбованість тим фактом, що підліткова аудиторія на сьогодні має необмежений доступ до перегляду "дорослих" фільмів та тих, які містять сцени жорстокості та насильства у мережі супутникового телебачення та у мережі Інтернет.

У цьому контексті було повідомлено, що на сьогодні правоохоронними органами здійснюється відповідна робота. Зокрема, нещодавно оперативними працівниками спеціального відділу по боротьбі з кіберзлочинністю було виявлено на території області та притягнено до відповідальності двох злочинців, які розповсюдили у соціальній мережі "Вконтакті" більше 200 відеоматеріалів непристойного характеру.

Під час засідання також було розглянуто зарубіжний досвід стосовно захисту етичних норм і суспільної моралі при обігу інформаційної продукції телерадіокомпаній, в Інтернеті та мобільному контенті.

Для багатьох країн Європи захист норм моралі є питанням державної ваги. Зокрема, у Російській Федерації, Німеччині. Естонії, в Угорщині за порушення норм моралі телерадіокомпанії можуть бути оштрафовані, або навіть позбавлені ліцензій на право мовлення.

Стосовно "негативного" контенту у мережі Інтернет, то у таких країнах як Великобританія, Данія, Литва та В’єтнам держава зобов’язує Інтернет-провайдерів встановлювати спеціальні системи, які фільтрують, або блокують сайти, які містять інформацію, що порушує норми моралі.

1 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua