Катерина Тимошенко: Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ

На Кіровоградщині третій рік поспіль благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» втілює проєкт «HealthLink» «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про результативність проєкту спілкуємося з його новою координаторкою Катериною Тимошенко.

Катерино, ти пройшла шлях від соціального працівника проєкту Health Link до його координатора. Які твої ТОП-5 порад з мотивації до обстеження людей на ВІЛ?

У проєкті я працюю третій рік. Спочатку займала посаду соціального працівника, а з березня – координатора. Щиро дякую команді благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» за довіру. Робота соціального працівника не така вже й проста,  як звучить сам термін  «соціальний працівник». Я пройшла більше десяти тренінгів і онлайн-навчання з мотиваційного консультування, роботи над стигмою та дискримінацією, залученням до тестування статевих партнерів, і власне, тестування. Як підтвердження отримала не лише сертифікати, а головне - знання, які мені допомагають у роботі в соціальній сфері.

Існують різні підходи з мотивації людей на проходження тестування задля встановлення статусу. Все залежить від того, до якої соціальної, вікової та уразливої категорії чи групи вони відносяться. До кожного - індивідуальний підхід. У більшості клієнтів,  особливо старшого покоління, відсутні знання про ВІЛ. Тому цим людям треба  приділяти більше часу для консультування.

З власного досвіду скажу, що для мене ТОП-5порад наступні. Перша - володіти знаннями «попереджений - озброєний», друга - вміння аналізувати, третя - зосередженість, четверта - приймати рішення і діяти, п’ята - ставши помічником собі – допоможи іншому.

Чи завжди людей, у яких діагностують ВІЛ, вдається мотивувати до лікування та взяти під соціальний супровід?

Мені теж не одразу вдавалося мотивувати людину з ВІЛ-інфекцією до лікування. Я теж інколи розчаровувалася у собі, але знаходила силу, сміливість і, головне, важливі слова, щоб донести їх до клієнта. Я вдячна своїм колегам, які працюють в благодійній організації та мають великий досвід роботи за їх корисні поради.

Головне соціальним працівникам -не звинувачувати себе «що я не так зробив», «я не ті слова підібрав». Соціальні працівники забезпечують соціально-психологічну  підтримку і супровід, а не приймають рішення за людей. Наше завдання - надати достовірну інформацію клієнтам. Як результат, це буде прийняте рішення клієнтом на користь власного здоров’я. У людей, які живуть з ВІЛ, існує чимало страхів - дискримінація, стигматизація, відсутність знань про життя з ВІЛ, прийняття ВІЛ-позитивного статусу і розкриття статусу статевому партнеру. Тому робота соціального працівника та всієї команди проєкту полягає в тому, щоб навчити людей жити з ВІЛ повноцінно.

Яка місія проєкту і яка команда супергероїв рятує життя?

Основною ціллю проєкту є ефективна та цілеспрямована робота з виявленнялюдей, які не знають свого ВІЛ-позитивного статусу. У нашому регіоні проєкт охоплює два заклали охорони здоров'я у місті Кропивницький, Кропивницький район, міста Світловодськ і Новомиргород, селища міського типу Добровеличківку, Вільшанку, Новоархангельськ та Компаніївку. Тут клієнтів з ВІЛ-позитивним статусом беруть під соціальний супровід та вчать жити з ВІЛ-статусом так, щоб бути безпечним для суспільства.

У команді проєкту працюють шість соціальних працівників та сім медичних координаторів, які вдосконалюють свої професійні якості. Вони залучають клієнта до тестування та постановки на диспансерний облік, мотивують до отримання антиретровірусної терапії.

У рамках проєкту лікарні отримували безкоштовно тести на ВІЛ. Скільки тестів уже передано у 2020 році?

У якості благодійної допомоги ми забезпечуємо лікарні експрес-тестами з діагностики ВІЛ-інфекції. У 2020 році лікарні вже отримали 300 швидких тестів. Цього року протестовано на ВІЛ 470 осіб. У сімнадцяти осіб лабораторно підтверджені аналізи на наявність ВІЛ, шістнадцять осіб уже взято під соціальний супровід.

ВІЛ-інфекція - це хронічне захворювання, яке виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини, і викликає порушення роботи імунної системи. За останні десятиліття в лікуванні цього захворювання відбулися значні зміни. За умов  прийому антиретровірусної терапії ВІЛ-позитивні жінки можуть народжувати здорових дітей. Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ.  Аби мати змогу донести цю інформацію до населення, мати можливість тестувати більшу кількість людей, треба розширювати географію реалізації проекту Health Link, залучати до співпраці новізаклади охорони здоров`я, популяризувати просвітницьку робота та проводити інформаційні кампанії.

ВІЛ Кропивницький здоров'я
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Політика
Комітет виборців України проаналізував декларації народних депутатів, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера. Всього в квітні 2020 року компенсацію з бюджету на оренду житла отримали 52 народні депутати. Із них, відповідно до даних декларацій, 25 депутатів є мільйонерами. Тобто, вони мають у власності грошових активів (розділ 12 декларацій) на суму понад один мільйон гривень. Мова йде про готівкові кошти, а також...
Суспільство
Дорога по вулиці Романа Шухевича у Кропивницькому отримає нове асфальтове покриття. Його виконають від вулиці Короленка до провулку Об’їзного. Про це повідомили в головному управлінні ЖКГ міської ради. Дорожники вже розпочали перший етап будівництва: вони фрезерують дорожнє покриття, знімають старі бордюри. Після виконання підготовчих робіт ремонтники кластимуть вирівнюючий та верхній шари асфальтового покриття - розповіла заступниця начальника ГУ ЖКГ Юлі...
Інтерв'ю
Рік тому життя Тетяни було інакшим. Робота, дім, зустрічі з друзями, відпочинок. Та одного дня в ньому знайшлося місце туберкульозу. Розповідає PR-менеджерка БО "100 відсотків життя. Кропивницький" Вікторія Семененко, передає кореспондентка 0522.ua. Розпочалося все із бронхіту, який я лікувала. Проте він швидко переріс в запалення легень, яке, думала, вилікувала. Та тут через кілька днів знову почула діагноз: «У вас бронхіт». Як бронхіт, я ж його вже вилік...
Політика
Цей тиждень може бути вирішальним для визначення «правил гри» на місцевих (і не тільки) виборах: Верховна Рада України розглядатиме законопроєкт 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Цим документом пропонується внесення змін до книги 4 «Місцеві вибори». Розповідає Олена Бойко, народна депутатка України VІII скликання, кандидатка наук з державного управління. Утім зміни вносяться до всіх розділів Коде...
Суспільство
До Дня захисту дітей система безоплатної правової допомоги з 1 по 5 червня 2020 року проводить у соціальній мережі Instagram челендж «Права дитини». Мета акції – привернути увагу суспільства до стану захисту прав дітей в Україні. Минулого року до системи безоплатної правової допомоги звернулося понад 2,3 тис. дітей. Протягом січня-квітня цього року – понад 800 неповнолітніх. Діти мають право на особливий захист, і фахівці системи БПД готові у будь-яку ми...
Суспільство
Кожна дитина має повне право бути захищеною. 163 дітей стали клієнтами центрів безоплатної правової допомоги на Кіровоградщині. Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів правової допомоги консультують та навчають сотні дітей. Моделюють та аналізують найбільш типові ситуації, в яких порушуються права дітей. Діти отримують роз’яснювальні буклети, паспорти прав дитини, значки, сувенірну продукцію. Кожна дитина має право на правову допомогу. Захист п...
Суспільство
Cьогодні, 29 травня, близько 16-ї години на перетині вулиць Соборна і Куроп'ятникова сталася ДТП. Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції, передає кореспондентка 0522.ua. Водій автомобіля Ford порушив правила проїзду перехресть і допустив зіткнення з автомобілем ВАЗ 21013. У результаті ДТП постраждалих не було. Ситуацію врегульовано за допомогою європротокола.
Суспільство
Сьогоднi, 29 травня, у Суботцях Знам’янського району, в останню путь провели загиблого на сходi воїна. Снайпер російсько-окупаційних військ убив на Донбасі військовослужбовця Збройних сил України Віталія Лімборського. Кульове поранення в голову не залишило шансів. В одну мить були перекреслені плани на щасливе життя, а в серцях близьких оселилося горе. Віталій народився в селі Костянтинівка Знам'янського району Кіровоградської області 20 березня 1996 року....
Новини компаній
Наша компанія активно розвивається і розширює інформаційне поле своєї діяльності. За 10 років роботи ми продемонстрували своїм клієнтам професіоналізм і надійність. Ми прагнемо зробити світ дітей яскравішим і цікавішим. Завдяки нашим товарам Ви забезпечите малюкові творчий, фізичний і емоційний розвиток. У барвистому каталозі сайту можна побачити широкий асортимент вибору сертифікованої продукції. Товар не тільки привабливий, але і виконує безліч функцій -...