Катерина Тимошенко: Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ

На Кіровоградщині третій рік поспіль благодійна організація «100 відсотків життя. Кропивницький» втілює проєкт «HealthLink» «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Про результативність проєкту спілкуємося з його новою координаторкою Катериною Тимошенко.

Катерино, ти пройшла шлях від соціального працівника проєкту Health Link до його координатора. Які твої ТОП-5 порад з мотивації до обстеження людей на ВІЛ?

У проєкті я працюю третій рік. Спочатку займала посаду соціального працівника, а з березня – координатора. Щиро дякую команді благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» за довіру. Робота соціального працівника не така вже й проста,  як звучить сам термін  «соціальний працівник». Я пройшла більше десяти тренінгів і онлайн-навчання з мотиваційного консультування, роботи над стигмою та дискримінацією, залученням до тестування статевих партнерів, і власне, тестування. Як підтвердження отримала не лише сертифікати, а головне - знання, які мені допомагають у роботі в соціальній сфері.

Існують різні підходи з мотивації людей на проходження тестування задля встановлення статусу. Все залежить від того, до якої соціальної, вікової та уразливої категорії чи групи вони відносяться. До кожного - індивідуальний підхід. У більшості клієнтів,  особливо старшого покоління, відсутні знання про ВІЛ. Тому цим людям треба  приділяти більше часу для консультування.

З власного досвіду скажу, що для мене ТОП-5порад наступні. Перша - володіти знаннями «попереджений - озброєний», друга - вміння аналізувати, третя - зосередженість, четверта - приймати рішення і діяти, п’ята - ставши помічником собі – допоможи іншому.

Чи завжди людей, у яких діагностують ВІЛ, вдається мотивувати до лікування та взяти під соціальний супровід?

Мені теж не одразу вдавалося мотивувати людину з ВІЛ-інфекцією до лікування. Я теж інколи розчаровувалася у собі, але знаходила силу, сміливість і, головне, важливі слова, щоб донести їх до клієнта. Я вдячна своїм колегам, які працюють в благодійній організації та мають великий досвід роботи за їх корисні поради.

Головне соціальним працівникам -не звинувачувати себе «що я не так зробив», «я не ті слова підібрав». Соціальні працівники забезпечують соціально-психологічну  підтримку і супровід, а не приймають рішення за людей. Наше завдання - надати достовірну інформацію клієнтам. Як результат, це буде прийняте рішення клієнтом на користь власного здоров’я. У людей, які живуть з ВІЛ, існує чимало страхів - дискримінація, стигматизація, відсутність знань про життя з ВІЛ, прийняття ВІЛ-позитивного статусу і розкриття статусу статевому партнеру. Тому робота соціального працівника та всієї команди проєкту полягає в тому, щоб навчити людей жити з ВІЛ повноцінно.

Яка місія проєкту і яка команда супергероїв рятує життя?

Основною ціллю проєкту є ефективна та цілеспрямована робота з виявленнялюдей, які не знають свого ВІЛ-позитивного статусу. У нашому регіоні проєкт охоплює два заклали охорони здоров'я у місті Кропивницький, Кропивницький район, міста Світловодськ і Новомиргород, селища міського типу Добровеличківку, Вільшанку, Новоархангельськ та Компаніївку. Тут клієнтів з ВІЛ-позитивним статусом беруть під соціальний супровід та вчать жити з ВІЛ-статусом так, щоб бути безпечним для суспільства.

У команді проєкту працюють шість соціальних працівників та сім медичних координаторів, які вдосконалюють свої професійні якості. Вони залучають клієнта до тестування та постановки на диспансерний облік, мотивують до отримання антиретровірусної терапії.

У рамках проєкту лікарні отримували безкоштовно тести на ВІЛ. Скільки тестів уже передано у 2020 році?

У якості благодійної допомоги ми забезпечуємо лікарні експрес-тестами з діагностики ВІЛ-інфекції. У 2020 році лікарні вже отримали 300 швидких тестів. Цього року протестовано на ВІЛ 470 осіб. У сімнадцяти осіб лабораторно підтверджені аналізи на наявність ВІЛ, шістнадцять осіб уже взято під соціальний супровід.

ВІЛ-інфекція - це хронічне захворювання, яке виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини, і викликає порушення роботи імунної системи. За останні десятиліття в лікуванні цього захворювання відбулися значні зміни. За умов  прийому антиретровірусної терапії ВІЛ-позитивні жінки можуть народжувати здорових дітей. Тривалість життя людини з ВІЛ - рівноцінна тривалості життя людини без ВІЛ.  Аби мати змогу донести цю інформацію до населення, мати можливість тестувати більшу кількість людей, треба розширювати географію реалізації проекту Health Link, залучати до співпраці новізаклади охорони здоров`я, популяризувати просвітницьку робота та проводити інформаційні кампанії.

ВІЛ Кропивницький здоров'я
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Працівники ДСНС приймають участь у тренуваннях з метою формування готовності до різного роду подій. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Бути готовими протистояти будь-яким загрозам рятувальникам допомагають постійні тренування та відпрацювання взаємодії між всіма екстреними службами, які дбають про безпеку громадян та захищають територію України. Тож, фахівці ДСНС регулярно беруть участь у командно-штабних, тактико-спеці...
Суспільство
МОЗ у Кіровоградській області доводить до відома стосовно ситуації захворювань на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. Всього: 1068 позитивних результатів; одужали - 814; летальних випадків - 55. За минулу добу: 15 позитивних результатів; одужали - 1; летальних випадків - 0.
Суспільство
У Бобринецькому, Знам’янському та Новгородківському районах було проведено профілактичні заходи для житлового сектору. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Сьогодні працівники Знам’янського, Бобринецького та Новгородківського районного Управління ДСНС України у Кіровоградській області здійснили попереджувальну роботу у житловому секторі щодо запобігання пожежам та загибелі людей на них. У рамках заходу рятувальники поспіл...
Суспільство
На місці авіаційної катастрофи у Харківській області було розгорнуто пункт по психологічному забезпеченню.  Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. На території місці катастрофи у пункті фахівці Служби порятунку надають психологічну допомогу родичам загиблих.  Працюють вісім співробітників лабораторії екстримальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України.  Ними створено "місце скорботи",...
Суспільство
У Кропивницькому оголошено День жалоби з приводу вшанування пам’яті загиблих у авіакатастрофі літака АН-26. Про це повідомляє пресслжба Кропивницької міської ради, пише 0522. Сьогодні у Кропивницькому оголошено День жалоби для вшанування пам’яті 25 українських воїнів – офіцерів і курсантів, які загинули внаслідок страшної трагедії – падіння літака АН-26 у Харківській області біля Чугуєва. На знак жалоби в обласному центрі приспущені прапори на майдані пере...
Суспільство
За даними Кіровоградського обласного Гідрометцентру, у період з 26 по 27 вересня на території області передбачаються сильні дощі (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий). А саме 26 вересня у західній частині, 27 вересня у більшості областей країни пориви вітру 15-22 м/с, місцями грози, в окремих районах град. 27 вересня у західних, вночі очікуються значні дощі (І рівень небезпечності, жовтий).
Суспільство
На території Ковалівського парку можна скуштувати чимало смаколиків на фестивалі вуличної їжі. Цього року фестиваль вуличної їжі розташований всередині Ковалівського парку відпочинку. Чимало кращих закладів міста перемістились сюди аби пригостити містян смачненьким та незвичайним. Кожна страва стає по-справжньому неповторною. Адже вони готуються та споживаються на свіжому повітрі у компанії кращих друзів та рідні. Ми вже побували у самому центрі подій та в...
Суспільство
Стала відома точна іфнормація щодо падіння літака. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. Вчора до ДСНС надійшла інформація, що поблизу м. Чугуїв на відстані 2 кілометрів до військового аеропорту відбулось падіння літака АН-26 ЗС України, із возгоранням корпуссу. Бизько 22 пожежу літака було ліквідовано. За інформацією диспетчера аеродрому на борту перебувало 27 осіб (одного курсанта не допустили до виконання польоту). Знай...
Суспільство
Комісія з призначення іменних стипендій міського голови Кропивницького визначилась з іменами 6 студентів - стипендіатів на 2020 – 2021 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. Стипендія міського голови призначається студентам вищих навчальних закладів міста відповідно до рішення комісії і перераховується на банківську картку студентів додатково до основної стипендії. Розмір іменних стипендій міського голови склада...