• Головна
  • Курс області – економічне зростання
16:45, 12 лютого 2013 р.

Курс області – економічне зростання

Під час прес-конференції директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба поінформувала представників мас-медіа області про знакові тенденції економічного розвитку Кіровоградщини протягом останніх 3-х років.

Ніна Рахуба відзначила, що завдяки реалізації ключових завдань Президента і вжитим обласною владою заходам, зокрема, щодо виконання обласної програми "Центральний регіон – 2015" було досягнуто значних результатів у напрямку економічного зростання.

Насамперед відновлено роботу низки промислових підприємств, які тривалий час не функціонували. Зокрема, це Добровеличківський плодово-консервний завод, Олександрівський цукровий завод, завод мостових кранів "Віра-Сервіс" в Олександрії та інших, на яких вдалося не лише відновити роботу, а наростити обсяги виробництва продукції та створити сотні нових робочих місць, а також погасили певну частку боргів із заробітної плати.

У значній мірі це стало можливим завдяки широкому залученню внутрішніх та зарубіжних інвестицій у промисловість регіону. Так, лише обсяги капітальних інвестицій у промисловість області за останні дев’ять місяців минулого року зросли до 770 млн. грн., – повідомила Ніна Рахуба.

Середньомісячна заробітна плата у промисловості у минулому році сягнула показника у 2728 гривень, (для порівняння, середня зарплата по області у 2012-му році становила 2428 гривень).
Про позитивну динаміку говорить й зростання кількості працівників на підприємствах області – від 43159 у 2011-му до 45176 у 2012-му році.

В аграрному секторі – зростання валового обсягу сільськогосподарської продукції на 3,2% (порівняно з 2011-м роком).

Вдалося також досягти суттєвого прориву у відродженні тваринницької галузі. Так, якщо за період з 2005-го по 2010-й рік на території області було зведено один тваринницький комплекс, то за два останніх роки в області було споруджено чотири сучасних свинокомплекси – для відгодівлі 90 тисяч голів. Збудовано також 7 елеваторів для зберігання 210 тисяч тонн зерна, 9 зерносховищ – на 90 тисяч тонн зерна, чотири овочесховища.

Ще два потужних елеватори, розраховані на 175 тисяч тонн зерна, будуються у Світловодському та в Олександрійському районах.

На сьогодні у галузі сільського господарства на території Кіровоградщини реалізовано, або знаходиться на стадії реалізації більше 30 інвестиційних проектів – на загальну суму близько 2 млрд. грн. (у 2011 році – 1 млрд. 300 млн. грн.).

Середня заробітна плата працівників аграрного сектора у минулому році сягнула 2019 грн., що близько до середнього показника по державі – 2021 грн.

А завдяки реалізації програми "Купуй кіровоградське" та відкриттю на території області мережі соціальних магазинів і проведенню низки ярмаркових заходів, де жителі області мають можливість придбавати якісну продукцію за цінами нижчими за ринкові, вдалося не лише втримати стабільну цінову ситуацію в області, а також збільшити у минулому році обсяги виробництва харчової продукції на 8,5%, що є одним з кращих показників у державі, – відзначила Ніна Рахуба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...