На порядку денному – стан дотримання цін на лікарські препарати

Під керівництвом першого заступника голови ОДА Віктора Серпокрилова відбулося засідання комісії, на якій було проаналізовано стан виконання положень Меморандуму про співробітництво з суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення на території області.

Згідно з Меморандумом, який було розроблено за активною участю представників фармацевтичного бізнесу області, визначено перелік з 80 лікарських засобів та виробів медичного призначення вітчизняного та зарубіжного виробництва, які користуються найбільшим попитом серед населення. На них встановлені торговельні надбавки не вище ніж 15% закупівельної ціни, що, в свою чергу, дозволило відчутно знизити їх вартість в аптечній мережі для споживачів.

Як відзначив Віктор Серпокрилов, необхідність обговорення зазначеного питання викликана тим, що деякі представники аптечного бізнесу, які є учасниками Меморандуму, останнім часом порушили домовленості, перевищивши обумовлену у спільній угоді граничну торговельну надбавку, що призвело до підвищення цін на певну групу лікарських препаратів.

Як повідомила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба, за результатами перевірки за останній місяць перевищення 15% торговельної надбавки на лікарські препарати було зафіксовано у шести аптечних мережах області. В окремих випадках - більше ніж на 40%. Зокрема, у Голованівську було зафіксовано торговельну надбавку на ампіцілін у 44,1%, а в аптечній мережі Вільшанського району надбавка на 16 із 80 визначених Меморандумом препаратів сягнула 30%, у Компаніївському районі – від 23 до 50 % на 16 препаратів, у Бобринецькому районі – від 25 до 30%.

Як відзначила Ніна Рахуба, станом на 30 січня торговельну надбавку у цих аптечних мережах було знижено до визначених Меморандумом 15%.

Також у семи суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів на території області, зменшилася кількість лікарських препаратів, які включені до переліку, згідно з Меморандумом.

Враховуючи численні звернення від жителів області члени комісії підтримали пропозицію внести відповідні доповнення до Меморандуму – з тим, щоб розширити перелік ліків, які користуються найбільшим попитом серед населення. Це, насамперед, стосується жарознижувальних, гіпертензивних, протизастудних та протигрипозних препаратів.

Зазначене питання також планується обговорити та узгодити на одній з найближчих зустрічей з представниками аптечних мереж області.

Підсумовуючи Віктор Серпокрилов наголосив, що питання доступних цін на ліки для населення є для влади першочерговим, адже мова, насамперед, йде про здоров’я та життя громадян. Тому він звернувся до учасників наради з вимогою посилити контроль за станом виконання аптечними мережами області положень Меморандуму.

Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua