• Головна
  • На порядку денному – стан дотримання цін на лікарські препарати
10:45, 13 лютого 2013 р.

На порядку денному – стан дотримання цін на лікарські препарати

Під керівництвом першого заступника голови ОДА Віктора Серпокрилова відбулося засідання комісії, на якій було проаналізовано стан виконання положень Меморандуму про співробітництво з суб’єктами господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення на території області.

Згідно з Меморандумом, який було розроблено за активною участю представників фармацевтичного бізнесу області, визначено перелік з 80 лікарських засобів та виробів медичного призначення вітчизняного та зарубіжного виробництва, які користуються найбільшим попитом серед населення. На них встановлені торговельні надбавки не вище ніж 15% закупівельної ціни, що, в свою чергу, дозволило відчутно знизити їх вартість в аптечній мережі для споживачів.

Як відзначив Віктор Серпокрилов, необхідність обговорення зазначеного питання викликана тим, що деякі представники аптечного бізнесу, які є учасниками Меморандуму, останнім часом порушили домовленості, перевищивши обумовлену у спільній угоді граничну торговельну надбавку, що призвело до підвищення цін на певну групу лікарських препаратів.

Як повідомила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ніна Рахуба, за результатами перевірки за останній місяць перевищення 15% торговельної надбавки на лікарські препарати було зафіксовано у шести аптечних мережах області. В окремих випадках - більше ніж на 40%. Зокрема, у Голованівську було зафіксовано торговельну надбавку на ампіцілін у 44,1%, а в аптечній мережі Вільшанського району надбавка на 16 із 80 визначених Меморандумом препаратів сягнула 30%, у Компаніївському районі – від 23 до 50 % на 16 препаратів, у Бобринецькому районі – від 25 до 30%.

Як відзначила Ніна Рахуба, станом на 30 січня торговельну надбавку у цих аптечних мережах було знижено до визначених Меморандумом 15%.

Також у семи суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів на території області, зменшилася кількість лікарських препаратів, які включені до переліку, згідно з Меморандумом.

Враховуючи численні звернення від жителів області члени комісії підтримали пропозицію внести відповідні доповнення до Меморандуму – з тим, щоб розширити перелік ліків, які користуються найбільшим попитом серед населення. Це, насамперед, стосується жарознижувальних, гіпертензивних, протизастудних та протигрипозних препаратів.

Зазначене питання також планується обговорити та узгодити на одній з найближчих зустрічей з представниками аптечних мереж області.

Підсумовуючи Віктор Серпокрилов наголосив, що питання доступних цін на ліки для населення є для влади першочерговим, адже мова, насамперед, йде про здоров’я та життя громадян. Тому він звернувся до учасників наради з вимогою посилити контроль за станом виконання аптечними мережами області положень Меморандуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...