Секс і здатність говорити “Ні”

Секс і здатність говорити “Ні”

Секс – це одне з найінтимнішого, що може бути між двома людьми.

І сьогодні ми поговоримо про це з психологинею Анною Харченко.

Секс – це прекрасно. Але секс не лише про задоволення. Він ще про багато інших тем. Серед них - тема особистих меж або нашої здатності говорити “ні”. За моїми спостереженнями, це складніше дається жінкам. Часом, справа доходить до абсурду.

Реальна історія, яка вже встигла стати анекдотом: він і вона зустрічаються в нічному клубі. Він запрошує її до себе (або ж вони їдуть до неї). І тут вона помічає, що бажання зайнятись сексом дорогою вивітрилось. Але замість того, щоб про це сказати, вона погоджується на домагання. “А чому не відмовила?” - питає пізніше подруга. “Ти що?! А якщо він подумає, що я якась ненормальна?!”

Таким чином, багато жінок обирають схему “Ну що я, не потерплю? Мені ж не важко, а йому приємно”, ігноруючи той факт, що це відбувається за рахунок їхнього тіла.

І такі ситуації трапляються повсюдно. Не рідкість, коли це стається і у довготривалих стосунках. Щоб не образився. Чи не сердився. Щоб у нього був хороший настрій. Або іще з якоїсь причини.

Що не так з усіма цими ситуаціями? Ваше бажання і задоволення геть не на першому місці! Більше того, поп культура настільки розрекламувала спотворений стереотип сексуальності, в якому готовність зайнятись сексом має виникати одразу, у всіх, і бажано багато разів поспіль, що жінки (та й чоловіки теж) можуть легко себе відчути ніяково, відмовляючи в близькості, якої зараз просто не хочеться.

Насправді ж, питання відмови – це питання чутливості до себе. І що дбайливіше ви ставитесь до себе, то легше вам буде говорити “ні”.

Тому запам’ятайте кілька простих правил:

  • ваше тіло належить вам і виключно вам. І злість / скигління / образа партнера у випадку відмови – це зовсім не причина погоджуватись. Скоріше, це маркер того, що вами намагаються маніпулювати. І тоді відмова насправді є найкращим ситуативним рішенням;
  • ви маєте повне право сказати “стоп” у будь-який момент. І з цим мають рахуватись!
  • швидкість зближення у кожного своя. Тому не зближуйтесь під тиском. Орієнтуйтесь на себе. Усім потрібна різна кількість фізичної близькості. Добре, якщо у вас з партнером це співпадає. Якщо ні, то ніхто з вас не зобов'язаний себе переробляти чи змушувати. Можливі виключно гнучкі домовленості!
  • ваше задоволення важливе! Саме тому ми кохаємось.

Пам'ятайте про це, коли наступного разу підете на зближення!

Кропивницький поради психолог
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі