Виставка робіт «Де пташка не літає, а навесні додому повертає!»

Виставка робіт «Де пташка не літає, а навесні додому повертає!» вихованців студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості

«Весно!Весно!

Прийди красна!

З пташками, травичкою,

Зеленою пшеничкою!»

15 лютого 2013 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулась презентація проекту з вивчення та збереження стародавніх українських свят «Сонцеворот» зразкового художнього колективу - студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості та відкриття виставки робіт «Де пташка не літає, а навесні додому повертає!».
IMG_9983

Задля збереження культурної спадщини нашого народу та відродження традицій українських обрядів і звичаїв студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» розпочала проект із вивчення і збереження стародавніх українських свят «СОНЦЕВОРОТ». Цей проект покликаний не тільки дати дітям уявлення про певне свято, а й долучити їх до самого процесу святкування через створення атрибутів святкових обрядів, звичаїв, через споглядання цих обрядів та безпосередню участь у них. Таким чином задіються декілька каналів сприйняття дитини одразу, що сприяє кращому усвідомленню й осмисленню української обрядовості, а не формуванню загального уявлення про неї.

Проект складається із декількох етапів: вивчення свята, його звичаїв, традицій; відтворення святкових атрибутів та символів різними засобами декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва; доручення батьків до процесу підготовки свята; презентація робіт вихованців; проведення видовищно-ігрової програми, проведення майстер-класів із залученням фольклорних та вокальних колективів міста, майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Звісно, все це розраховано на 4 роки і серед свят, які вивчатимуть вихованці студії будуть: Різдво, Маланка й Василь (Старий Новий рік), Масниця, Великдень, Івана Купала та багато інших.

Першою «ластівкою» проекту «Сонцеворот» є виставка робіт вихованців студії – «Де пташка не літає, а навесні додому повертає», присвячена святу Стрітення.

Стрітення – це день, коли за віруваннями наших предків Зима зустрічалася з Літом і передавала йому ключі від неба. Починаючи від цього дня мороз йшов на спад і перші пташки починали повертатись додому, тому символом Стрітення (зустрічі) є пташка-жайворонок – провісник весни. І вивчаючи це свято вихованці студії створювали своїх казкових пташок, аби ті скоріше принесли на крилах весну. Підготовка до виставки тривала більше 3-х місяців і загалом за період вивчення свята 120-ма вихованцями, віком від 5 до 16 років, було створено майже 200 робіт.

Свято Стрітення розпочалося великим Парадом пташок, учасниками якого стали більш як 150 вихованців студії, їх друзі, батьки та запрошені гості. Усі вони, йдучи до обласного художнього музею, несли в руках різнобарвних пташечок-жайворонків із яскравими стрічками й повітряними кульками та голосно закликали весну.

На виставці «Де пташка не літає, а навесні додому повертає» представлено 50 найкращих малюнків і понад 100 пташок, виготовлених за мотивами української народної іграшки, а решта робіт під назвою «Побачив пташку на дворі – знай: весна на порі» експонується в Кіровоградському обласному центрі дитячої та юнацької творчості.

Під час святкового відкриття виставки всі присутні мали змогу побачити старовинні обряди закликання весни, справжні хороводи, весняні ігри та почути гаївки у виконанні театрально-фольклорної хореографічної студії «Забава» НВО «Природничо-економічно-правового ліцею» - спеціалізованої школи № 8 м. Кіровограда (керівник – Фоменко Наталія Анатоліївна).

Зразковий художній колектив студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» створена у 1999 році. Очолює студію талановитий, творчий, захоплений свою справою педагог, відмінник освіти України Стороженко Світлана Василівна та її донька – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Стороженко Тетяна Олександрівна.

Вихованці студії (діти віком від 5 до 17 років) ще змалечку починають оволодівати тонкощами образотворчого мистецтва, ліплення народної іграшки та композицій з солоного тіста, декоративного розпису, писанкарства, знайомляться з історією, культурою, звичаями українського народу, творами видатних митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва України і зарубіжжя.

Вже 10 років поспіль при студії працює «Недільна школа писанкарства для батьків та дітей». Цей курс писанкарства є унікальним явищем в позашкільній освіті України, адже родина працює поруч, разом. Така спільна праця зближує членів сім’ї, дає батькам можливість краще розуміти свою дитину, ближче познайомитись із світом її захоплень. А для дітей, в свою чергу, це можливість ще раз відчути небайдужість батьків до себе.

За високий рівень професійної майстерності, плідну творчу діяльність та активну громадську позицію Міністерство освіти і науки України присвоїло у 2009 році студії звання «Зразковий художній колектив».

Вихованці студії «Писанка» є лауреатами і дипломантами конкурсів, фестивалів міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів, серед яких – дипломи І і ІІ ступеню Всеукраїнського конкурсу великодньої атрибутики і писанок «Ой, нумо, нумо, заплетемо шума» (м. Київ, 2010); дипломи І ступеню Всеукраїнського конкурсу писанкарства «Воскресни, писанко!» (м. Київ, 2010, 2012); дипломи І,ІІ,ІІІ ступенів Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі у номінаціях «Образотворче мистецтво», «Писанкарство», «Ліплення» (м. Кіровоград, 2009, 2010, 2012); дипломи І,ІІ,ІІІ ступенів виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (м. Київ, 2005-2012); дипломи І ступеню Всеукраїнського конкурсу «Різдвяна зірка» (м. Київ, Національний музей архітектури та побуту України, 2013).
IMG_0022

Наприкінці виставки господарі свята пригостили всіх учасників і гостей дійства справжніми автентичними жайворонками та запросили на майстер-клас по виготовленню «жайворонків» із солоного тіста, який проводили вихованці студії Дар’я Козлюк і Владислав Нагорний.

До фондового зібрання Кіровоградського обласного художнього музею керівник студії «Писанка» Тетяна Стороженко передала роботу 13-річної учениці Юлії Андрющенко «Ранок» (2013).

Отже, закликаймо весну разом із творчим колективом студії «Писанка»!

Леся Дмітрієва

фотоотчет

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
7 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: