У 2013 році продовжується відродження Кіровоградської обласної лікарні

в рамках прес-туру до одного з головних медичних закладів області – Кіровоградської обласної лікарні – представники мас-медіа ознайомилися із станом реконструкції установи: від зовнішнього вигляду лікарні – до впровадження новітніх технологій та медичних послуг.

Про головні напрямки оновлення, нові "родзинки" закладу та його найближчі перспективи журналістів проінформувала головний лікар обласної лікарні Лариса Андреєва.
Впровадження енергозберігаючих технологій – один із пріоритетних напрямків реконструкції закладу. У нинішньому році у лікарні проводяться масштабні будівельні роботи із утеплення фасадів п’ятиповерхового та основного корпусів лікарні.

- У рамках Кіотського протоколу в лікарні планується замінити близько тисячі вікон, - повідомила Лариса Андреєва. – Наразі ці роботи призупинено до початку березня - через несприятливі погодні умови.

За словами керівника медичного закладу, зараз у лікарні триває капітальний ремонт приймального відділення, що відповідатиме європейським стандартам. Журналісти вже побачили зручний і безпечний підвіз хворого до лікарні, санітарні бокси (прийом на госпіталізацію) – для чоловіків і жінок, нова суцільна підлога, що дозволятиме безперешкодно у екстрених випадках доставляти постраждалих у необхідне відділення, заміна ліфтової системи, встановлення вентиляційної системи та автономного електроживлення. У холі, що продовжує приймальне відділення, вже облаштовано невеликий магазин-кафетерій,в якому доволі різноманітний набір привабливої випічки, молочних продуктів, фруктів і соків. У майбутньому керівництво закладу планує відкрити їдальню для відвідувачів і працівників лікарні.

Оглянули журналісти і відремонтоване приміщення майбутнього діагностичного центру. Як зазначила Лариса Андреєва, за рівнем діагностичного оснащення обласна лікарня не поступатиметься сучасним приватним клінікам. Адже завдяки серйозній фінансовій підтримці держави лікарня отримала у минулому і нинішньому роках високовартісне діагностичне обладнання, зокрема й вітчизняного виробництва: ендоскопічне та УЗД-обладнання, портативні рентген- та УЗД-апарати для виїздів у районні лікарні. Нова техніка дасть можливість не лише проводити якісне обстеження, а й значно скоротити на нього час. Тому Центр матиме високу пропускну здатність.

В Центрі можна пройти діагностування захворювань серцево-судинної системи, захворювань кишківника, дихальної системи та швидко здати різноманітні аналізи. В приміщенні діагностичного центру встановлено комфортні санвузли, сучасні вентиляційні системи. За словами головного лікаря, пацієнт зможе пройти необхідне дослідження за годину-півтори і отримати результати. Лікарі, які вже встигли попрацювати на новому обладнанні, задоволені якістю роботи вітчизняної техніки.

За словами завідувача ендоскопічним відділенням лікарні Андрія Тіунова, апаратура центру відповідає сучасним вимогам діагностування. – Завдяки ультратонким апаратам забезпечується мінімальне втручання в організм людини. Отримана інформація виводиться на екран монітора і фіксується у відеоформаті або у вигляді знімків, що в подальшому дозволить уникнути повторного дослідження в інших медичних установах, - наголосив лікар.

- Поки виготовляються меблі для центру, обладнання не стоїть, а працює на повну потужність в профільних відділеннях, - зауважила головний лікар закладу. Лариса Андреєва запевнила, що діагностичний центр розпочне роботу приблизно наприкінці березня.

Як зауважила головний лікар обласної лікарні, у нинішньому році у закладі забезпечено нову якість гемодіалізу.

- Встановлення у відділенні інтенсивної терапії нового обладнання та сучасної системи водоочистки (за підтримки депутата обласної ради Олександра Шаталова) значно покращує ефективність лікування хворого на ниркову недостатність, - зазначила Лариса Андреєва. Наразі у відділенні таку терапію проходить 68 пацієнтів. Проте керівництво лікарні плекає надію на фінансову підтримку обласного бюджету, на розуміння депутатського корпусу області, аби розширити можливості цього відділення і мати змогу пролікувати іще 40-45 осіб.
- Нове обладнання дозволяє лікарні відмовитись від звичного гемодіалізу та запровадити абсолютно нову методику лікування - гемодіафільтрацію, що є золотим стандартом лікування хворих на ниркову недостатність в Європі, - запевнив завідувач відділенням інтенсивної терапії обласної лікарні Олександр Агапєєв. – Високий ступінь очистки води та надточна апаратура дозволяє проводити більш глибокі методи очистки організму і за коротший час. Таке лікування підвищує якісь та тривалість життя хворих.
Як відзначила Лариса Андреєва, гордістю лікарні на сьогодні вже є й лабораторія.

– Завдяки солідним коштам від держави та обласного бюджету, виділення яких особисто курував Сергій Миколайович Ларін, придбано високоточне обладнання для біохімічного відділення обласної лікарні, - відзначила керівник лікувальної установи. Нове лабораторне обладнання є унікальним як для нашої лікарні, так і для медицини області в цілому, адже його аналоги працюють лише у великих комерційних лабораторіях. Автоматичні біо- та імунохімічний аналізатори обробляють зразки крові за 10-15 хвилин, що в десять разів швидше, ніж зазвичай. Цінністю такої апаратури також є те, що можна використовувати невеликий об’єм крові, що особливо важливо у роботі з немовлятами. Тепер в обласній лікарні хворому можна дізнатися результати аналізів на гормони щитовидної залози, онкомаркери, ревматологічні захворювання та анемії, на чому зазвичай спеціалізуються вартісні приватні лабораторії.

Під час прес-туру журналісти також оглянули відремонтоване нейрохірургічне відділення лікарні. Як зазначила Лариса Андреєва, до його облаштування долучилася знаний у місті меценат Людмила Шубіна. Так, у нейрохірургічному та інших відділеннях лікарні з'явилися комфортні меблі, облаштовані санвузли та побутові кімнати.

Взагалі, за словами заступника головного лікаря Станіслава Сидоренка, за стратегією розвитку хірургічної служби, нейрохірургії обласної лікарні буде відведено чільне місце. Як зазначив заввідділенням Олег Ярошенко, у відділенні нейрохірургії проводяться надскладні операції, з'явилися молоді кадри, які готові опанувати нову апаратуру і методики лікування.

Журналістам дозволили відвідати кількох післяопераційних хворих, які висловили щиру подяку керівництву лікарні і нейрохірургам за велику увагу, уважне ставлення до пацієнтів. Представники ЗМІ поцікавилися і нинішнім харчуванням – на що отримали схвальну відповідь, адже у раціоні з'явилися м'ясо, риба, різноманітні перші та другі страви.

На фінішній прямій – оснащення серця хірургічного блоку лікарні - центрального стерилізаційного відділення. Наразі у капітально відремонтованому приміщенні відділення триває процес встановлення стерилізаційного обладнання - автоклавів, вартістю у півмільйона гривень кожен.

Як зазначив завідуючий операційним відділенням обласної лікарні Заслужений лікар України Микола Есаулов, обласна лікарня ніколи не мала такого облаштованого за сучасними вимогами стерилізаційного комплексу. – Щодня ми формуємо по 500 біксів різноманітного матеріалу для 18 операційних блоків. Уявіть, якої ваги і важливості цей комплекс, - наголосив Микола Іванович.
У цьогорічних планах керівництва лікарні також - ремонт поліклініки та облаштування опікового центру. Щодо останнього - Лариса Андреєва повідомила, що для опікового відділення вже придбано обладнання за 3 млн. грн. – спеціальні ліжка, хірургічні столи та інструментарій.

Начальник управління охорони здоров’я Олег Рибальченко, який теж супроводжував журналістів обласних ЗМІ, наголосив, що обласна лікарня протягом останнього року зробила якісний крок вперед на шляху до сучасного регіонального закладу ІІІ рівня.

- Щодня ми потроху змінюємося, від зовнішнього вигляду території, приміщень відділень, до самої суті закладу – якості надання медичних послуг. Проте попереду у обласної лікарні серйозна робота, але ми з нею справимося, бо у нас працюють висококваліфіковані лікарі, досвідчений середній медичний персонал. Усі вони – віддані своїй справі професіонали, які вболівають за хворих і за імідж нашого лікувального закладу, - наголосила головний лікар Лариса Андреєва.
Повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: