Дошкільні навчальні заклади готові прийняти всіх кіровоградських малюків

На сьогодні в Кіровограді діють 39 дошкільних навчальних закладів та 17 груп для дошкільнят у семи школах і дошкільне відділення у приватному навчальному закладі «Школа Ор-Авнер», у яких загалом доглядають, виховують та навчають близько десяти тисяч дітлахів (а ще не так давно їх було майже сім тисяч).

Про це та чимало чого іншого (зокрема про те, що в обласному центрі черг на влаштування дітей у дитсадки немає, а є 129 вільних місць) розповіли на щовівторковій прес-конференції в Кіровоградській міській раді заступник міського голови Сергій Дьячук, начальник міського управління освіти Лариса Костенко, а також завідувачі ДНЗ, методисти дитсадків та міського управління освіти.
 

Напередодні ж цієї зустрічі з журналістами частина з них (зокрема, й представник «ВГ») разом з очільником освітньої галузі міста побувала у трьох дитсадках – №№ 37 (вул. Преображенська, 101), 67 (вул. Пацаєва, 10-а) та 62 (вул. Пацаєва, 11-а), – де оглянули світлі, чисті, добре вмебльовані й оснащені необхідним начинням ігрові кімнати, спальні, санвузли, кухні, спортивні зали тощо. Поспілкувалися з вихованцями й працівниками садочків і дійшли висновку, що дітьми там опікуються належним чином. Більша частина з них перебуває у звичайних групах, менша – у групах з додатковими освітніми послугами (батьки за власним бажанням сплачують на спеціальний рахунок кошти за додаткові заняття з їхніми дітьми з іноземної мови, хореографії, різних видів спорту).
 І під час огляду трьох названих дитсадків, і вже на прес-конференції журналісти почули, що з першого серпня минулого року для запису дітей у дитсадки на порталі міського управління освіти (розміщений на сайті Кіровоградської міської ради за адресою: www.kr-rada.gov.ua) запроваджено електронну реєстрацію дітей у ДНЗ Кіровограда. На даний час там зареєстровано 1800 дошкільнят (з них тих, що підуть у дитсадок 1 вересня 2013 року – 1200, решта – у 2014 та 2015 роках), вільних же місць у дитсадках 1 вересня 2013 буде 2200.
 

Лариса Костенко відзначила, що пріоритет при влаштуванні дитини в садок мають ті батьки, які раніше зареєстрували її в електронній базі (протягом місяця після реєстрації їм потрібно принести в обраний ними ДНЗ копію свідоцтва дитини для підтвердження наміру віддати її саме в той дошкільний навчальний заклад).
 Згідно з даними електронної бази, в одні дитсадки записано набагато менше дітей, аніж ті зможуть прийняти, а в інші – набагато більше. Аби уникнути такого дисбалансу, працівники міського управління освіти й дитсадків пояснюють батькам, у який садочок, окрім вибраного ними, вони іще можуть записати дитину. До того ж, зазначила керівник міської освітньої галузі, з електронної бази даних видно, що чимало батьків одночасно здійснюють реєстрацію в декількох дитсадках, що дещо викривляє об’єктивність даних.

Для тих, хто цікавиться кількістю вільних місць у дошкільних навчальних закладах, а також дітей в електронній черзі на порталі міського управління освіти разом з картою, на якій вказано місця розташування ДНЗ, розміщено у вигляді таблиці й ці дані. Для охочих же докладніше ознайомитися з особливостями кожного із садочків на цьому ж таки порталі є їхні сайти, на частині з яких навіть налаштовано 3D-подорожі групами. Докладно з інформацією про кожен з дитсадків можна дізнатися також з довідника «Дошкільна освіта міста Кіровограда» (продається у книгарні «Шкільний всесвіт» та наявний у кожному дошкільному навчальному закладі).
 Відповідаючи на запитання присутніх на прес-конференції, Сергій Дьячук та Лариса Костенко повідомили, що наступного року буде розроблено проект будівництва дитячого садка на території ЗОШ № 30 (вул. Свердлова, 97) і що добудова на приміщеннях дитсадків третіх поверхів суперечить чинним санітарним нормам і правилам, які наголошують на тому, що дитсадки повинні бути не більш ніж двоповерховими. А також про те, що вже зараз дошкільнят готові прийняти у щойно створених двох нових групах у приміщенні дитбудинку «Барвінок» (вул. Суворова, 1), де завдяки влаштуванню сиріт у прийомні сім’ї скорочується кількість вихованців, і що в нещодавно зданому в експлуатацію чотириповерховому корпусі ЗОШ № 15 (вул. Казанська, 13) до одразу ж відкритої однієї групи невдовзі приєднаються ще дві, а у ЗОШ № 33 (вул. Микитенка, 35/21) на даний час триває реконструкція приміщень для відкриття там двох дошкільних груп.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”

2 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua