У дошкільних навчальних закладах Кіровоградської області виховується більше 31-ї тисячі дітей

Це питання розглядалося під час  засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, яке проходило під керівництвом заступника голови ОДА Галини Пастух.

Прес-служба Кіровоградської ОДА повідомила, що про діяльність органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів у 2012-му році за показником "Дошкільна освіта" учасників колегії поінформувала директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Ельза Лещенко.

Зокрема, вона повідомила, що минулий рік відзначився суттєвим покращенням ситуації у розвитку дошкільної освіти в області. На сьогодні охоплення дітей старшого віку (п’ять років) всіма формами дошкільної освіти становить 100%, а дітей віком від 3-х до 6-ти років – більше 80%.

У той же час Ельза Лещенко відзначила, що зазначені показники не є достатніми, адже в середньому по Україні показник охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей віком від 3-х до 6-ти років становить 90,3%, що на 9,7% перевищує обласний показник.

Директор профільного департаменту повідомила, що за оперативними даними, на початок нинішнього року найкращий показник за охопленням дошкільною освітою дітей віком від 3-х до 6-ти років – у Новоархангельському ((98%) та Петрівському (94%) районах, а також в Олександрії (90%) та у Кіровограді (95%).

Найнижчі показники: у Світловодському (44%), Устинівському (55%), Компаніївському (60%), Маловисківському (63%), Новоукраїнському (63%) та у Бобринецькому (67%) районах.
Протягом 2011-2012-го років у міських населених пунктах, зокрема, у Новгородці та у Новомиргороді було відкрито та відновлено роботу 2 навчальних дошкільних закладів – на 95 місць. Але, у зв’язку зі значним зростанням міського населення кількість дітей дошкільного віку у міських населених пунктах за цей період збільшилася на 1,5 тис. осіб.

Всього ж протягом минулого року було відкрито та відновлено функціонування 20 навчальних закладів (8 ДНЗ та 12 НВК), які створені у населених пунктах зі складною демографічною ситуацією: у Бобринецькому районі – 4 заклади, Знам’янському – 3, Добровеличківському, Маловисківському, Олександрівському, Онуфріївському та Кіровоградському районах – по 2 заклади, у Гайворонському, Новгородківському та Компаніївському районах – по 1-му закладу.

Крім того, у діючих дошкільних навчальних закладах Знам’янського, Новоархангельського, Олександрійського, Петрівського, Ульяновського районів та у Кіровограді додатково відкрито 12 дошкільних груп.

Всього ж у навчальних закладах області на сьогодні виховується більше 31-ї тисячі дітей дошкільного віку, що майже на 2 тисячі більше, ніж на початку минулого року.
На засіданні колегії було заслухано керівників відділів освіти Світловодського, Новоукраїнського та Компаніївського районів.

З метою усунення негативної динаміки розвитку дошкільної освіти керівникам відділів освіти Бобринецької, Компаніївської, Маловисківської, Світловодської, Новоукраїнської та Устинівської райдержадміністрацій вказано на необхідність взяти під особистий контроль та відповідальність досягнення суттєвого збільшення рівня охоплення дітей дошкільною освітою.
Також рекомендовано керівникам відділів та управлінь освіти РДА та міських рад забезпечити до 1 вересня нинішнього року охоплення дошкільною освітою дітей віком від 1-го до 6-ти років не менше ніж на 70% та дітей віком від 3-х до 6-ти років не менше ніж 90%.

Звертаючись до учасників колегії, Галина Пастух наголосила на персональній відповідальності керівників відділів та управлінь освіти за стан реалізації положень обласної програми "Центральний регіон – 2015" у галузі освіти, зокрема, щодо облаштування у навчальних закладах внутрішніх туалетів, максимального охоплення дітей позашкільною освітою та вирішення питань, пов’язаних з правопорушеннями серед дітей та молоді, адже за цим показником наш регіон має найгірші показники у державі.

– Закликаю вас активно включитися у процес та хочу попередити, що ми не чекатимемо результатів вашої роботи до 1 вересня, а проведемо моніторинг та зробимо відповідні висновки вже за результатами першого кварталу нинішнього року. Це ваша робота і ваша відповідальність, – наголосила Галина Пастух.
Також вона торкнулася питання оптимізації навчальних закладів у рамках реформування освітньої галузі.

Галина Пастух навела приклад із загальноосвітнім навчальним закладом №2 села Злинки Маловисківського району, де виник конфлікт між батьками учнів та керівництвом районної освіти – у зв’язку з перепрофілюванням навчального закладу у дитячий садок.

– Після звернення жителів Злинки на "гарячу лінію" та мого особистого втручання у ситуацію, вдалося вирішити подальшу долю закладу. Враховуючи численні побажання батьків у приміщенні школи одночасно функціонуватимуть і загальноосвітній заклад І – ІІІ ступенів, і дитячий садочок, – зазначила Галина Пастух.

– До вирішення питання оптимізації навчальних закладів необхідно ставитися вкрай виважено та грамотно. Якщо приймати відповідальне рішення щодо оптимізації, то діяти виключно у рамках законодавства та неодмінно з урахуванням побажань та інтересів місцевих громад, – підкреслила заступник голови ОДА.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: