Жителі Олексіївської ОТГ звертатимуться до Верховної ради про скасування розпорядження Кабміну

Згідно рішення, ухваленого Кабміном України, про перспективний план Кіровоградської області, який затверджений 13 травня 2020 року, діюча Олексіївська об’єднана територіальна громада Добровеличківського району приєднана  до  Піщанобрідської  ОТГ  Добровеличківського  району.

Жителі з даним рішенням не згодні і звертаються до Верховної ради України, аби їх громаду залиши в тому вигляді, в якому вона є.

ЗВЕРНЕННЯ

жителів Олексіївської об'єднаної територіальної громади Добровеличківського району Кіровоградської області щодо скасування (в частині) розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області»

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року було затверджено перспективний план формування територій громад Кіровоградської області в новій редакції.

Зокрема, Кабінет Міністрів України вирішив змінити формат вже створеної і діючої Олексіївської об’єднаної територіальної громади Добровеличківського району Кіровоградської області, приєднавши її до Піщанобрідської ОТГ Добровеличківського району.

Ми, жителі Олексіївської об'єднаної територіальної громади, як представники інтересів територіальної громади вважаємо зміну складу Олексіївської об’єднаної територіальної громади таким, що грубо порушує право територіальних громад на добровільне об’єднання, встановлене статтею 140 Конституції України та Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»Олексіївська об’єднана територіальна громада була утворена 24 червня 2019 року (з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад) у складі Олексіївської, Глинянської, Миколаївської, Перчунівської сільських територіальних громад. Були пройдені всі етапи створення ОТГ, в тому числі громадські обговорення, отримано позитивні висновки Кіровоградської обласної державної адміністрації про відповідність проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Постановою Центральної виборчої комісії від 11жовтня2019 року №1920 були призначені перші вибори в Олексіївській об’єднаній територіальні громаді (додаток 10 до постанови ЦВК), які відбулися 22 грудня 2019 року.

Отже, члени територіальних громад сільських рад, що об’єдналися в Олексіївську сільську раду, реалізували своє конституційне право на об’єднання та вчинили всі необхідні для цього дії через свої представницькі органи.

Приєднуючи Олексіївську об’єднану територіальну громаду до Піщанобрідської ОТГ, Кабінет Міністрів України нівелював принцип добровільності при об’єднанні місцевих громад та знехтував конституційними правами громадян – членів територіальної громади, які висловили свою волю об’єднатися вОлексіївськуОТГ.

22. 08. 2019 року за№ 01-12/3/1 до Кіровоградської ОДА було подано клопотання Добровеличківської районної робочої групи з підготовки матеріалів для проєкту перспективного плану формування територіальних громад в Добровеличківському районі.

На засідання робочої групи Кіровоградської ОДА з питань адміністративно-територіальної реформи та надання пропозицій до перспективного плану території Кіровоградської області представників Олексіївської ОТГ жодного разу не запрошували.

15. 01.  2020 року до Кіровоградської ОДА та Кіровоградської обласної ради було подано клопотання щодо внесення змін до Перспективного плану формування  територій громад Добровеличківського району.

20. 01. 2020 року голові Кіровоградської ОДА Балоню А.  Б., голові Кіровоградської обласної ради Чорноіваненку О. А, голові Асоціації Об'єднаних Територіальних Громад Корінному О.  О., Міністру розвитку громад та територій України Бабак А. В., депутату Верховної Ради України Мурдію І.  Ю. було надіслано клопотання щодо внесення Олексіївської ОТГ Добровеличківського району до Перспективного плану формування територій громад Добровеличківського району Кіровоградської області, враховуючи думку громади.

22. 01. 2020 року було звернення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до обласної адміністрації з проханням переглянути перспективні плани і терміново включити до них ті об’єднані громади, які в повній мірі відповідають вимогам законодавств,дедоперелікувходилаОлексіївськаОТГДобровеличківськогорайонуКіровоградськоїобласті.

06. 02. 2020 року№ 8-01-02/1 виконавчий комітет Олексіївської сільської ради надіслав звернення до офісу Президента України з проханням зберегти Олексіївську ОТГ Добровеличківського району та внести зміни до перспективного плану Кіровоградської області.

Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження від 03.03.2020 року№ 213-р «Про визнання спроможними об'єднаних територіальних громад». В додатку до переліку спроможних громад входить Олексіївська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області.

Враховуючи вищевикладене, ми, жителі Олексіївськоїоб'єднаноїтериторіальноїгромади, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед громадянами України і зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року«Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» та вжити заходів щодо скасування вказаного розпорядження в частині формування Олексіївської об’єднаної територіальної громади у складі Олексіївської, Глинянської, Миколаївської, Перчунівської, сільських рад Добровеличківського району Кіровоградської області з адміністративним центром в с. Олексіївка Добровеличківського району Кіровоградської області..

У відповідності до пункту 15 статті 106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції, з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Кабінету Міністрів України скасувати розпорядження від 13 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» в частиніформування Олексіївської об’єднаної територіальної громади.

Верховній Раді України розглянути питання щодо перегляду розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» з урахуванням положень статті 140 Конституції України.

ОТГ Кабмін децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Вчора, 25 травня, міський голова Кропивницького Андрій Райкович у своєму черговому зверненні до містян наголосив на необхідності і далі жорстко дотримуватися карантинних заходів. Ситуацію з перебігом захворювання на коронавірус у нашому місті, на жаль, не можна вважати стабільно позитивною. До того ж, впродовж останніх днів збільшилась кількість хворих. Є і летальні випадки. Така динаміка насторожує, тому я вкотре наполегливо закликаю вас не розслаблятися,...
Суспільство
У Бобринецькому районі ввели в експлуатацію міст, який з’єднує три села Тарасівку, Новоградівку та Мирне з райцентром. Із червня 2019 року гідроспоруда була зруйнована внаслідок сильних дощів. Про це повідомив заступник голови Кіровоградської ОДА Максим Калінін, передає кореспондентка 0522.ua. Гребля була зруйнована в червні минулого року через сильні зливи. У вересні були проведені відповідні тендерні процедури, а сьогодні ми ввели об’єкт в експлуатацію....
Суспільство
В Україні зафіксовано 21584 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомляє МОЗ, передає кореспондентка 0522.ua. За даними ЦГЗ, станом на 9:00 26 травня в Україні 21584 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 644 летальні, 7575 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 339 нових випадків. Наразі коронавірусна хвороба виявлена:Вінницька область — 910 випадків;Волинська область — 805 випадків;Дніпропетровська область — 895 випадків; Донецька...
Суспільство
З 25 травня Центр надання адміністративних послуг міської ради Кропивницького розпочав повноцінну роботу з повним спектром адміністративних послуг для мешканців міста та області. Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради на своєму позачерговому засіданні вчораі, 25 травня, за планом пом’якшення карантинних заходів, відповідно до постанови Уряду. Про це повідомив директор департамент...
Новини компаній
На вулицях Кропивницького карантин, а вам потрібен змішувач? Немає жодних проблем — на допомогу спішить інтернет-магазин АРС. COVID-19 буде не страшний, якщо ви дотримуєтесь режиму самоізоляції, соціального дистанціювання та постійно слідкуєте за станом власного здоров'я. Ми впевнені, що купуючи онлайн, ви гідно оціните не тільки безпечність (адже не потрібно кудись їхати та стояти в чергах), але й усю зручність та комфорт процесу та вже не захочете куплят...
Новини компаній
Щодня ми робимо десятки фото на телефон або цифрову камеру. Рано чи пізно постає питання, як зберігати всі ці кадри?   Команда Mofy.life зібрала 5 простих порад, з якими ви зможете легко впорядкувати свій фотоархів і надійно зберегти сімейні спогади на довгі роки. 1. Видаляйте дублі і непотрібні фото Як часто ви робите серію однакових фото, намагаючись "зловити" правильний ракурс?) Або 15 раз фотографуєте друзів так, щоб всі дивилися в камеру? Погодьтеся,...
Суспільство
Епідемія коронавірусу, як і будь яка-криза в будь-якій галузі, одразу оголила ряд проблем, які так чи інакше з’явились і потребували вирішення. Проте, через брак коштів чи недостатню необхідність відкладались «на потім». Так було і з апаратами штучної вентиляції легень у центральній лікарні міста Гайворона. Один з апаратів вийшов з ладу, а ремонтувати його не поспішали, обходились іншими. Проте, коли в ситуації з коронавірусом такий апарат може стати рятів...
Політика
Сьогодні, 26 травня, розпочала роботу двадцять перша сесія Міської ради Кропивницького сьомого скликання. Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua. Участь у засіданні взяли 29 народних обранців із 42 та міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Так, як депутати сиділи не на своїх місцях, а на відстані 1,5 метра один від одного, то голосування відбувалося вголос, а лічильна комісія підраховувала кількість голосів. На розгляд сесії винесені господарські...
Суспільство
Дитячому садку "Ясочка", що у місті Помічна  - 37 років, він розрахований на 110 вихованців.  З початку заснування дошкільного закладу, будівлю жодного разу капітально не ремонтували. У критичному стані був дах споруди -  під час дощів постійно відбувалися затікання в приміщення. Про це йдеться у повідомлені Кіровоградського РВ АМУ, передає кореспондентка 0522.ua. З моменту створення Помічнянської ОТГ в дитячому садку стали вкладати кошти в осучаснення буд...