Жителі Олексіївської ОТГ звертатимуться до Верховної ради про скасування розпорядження Кабміну

Жителі Олексіївської ОТГ звертатимуться до Верховної ради про скасування розпорядження Кабміну

Згідно рішення, ухваленого Кабміном України, про перспективний план Кіровоградської області, який затверджений 13 травня 2020 року, діюча Олексіївська об’єднана територіальна громада Добровеличківського району приєднана  до  Піщанобрідської  ОТГ  Добровеличківського  району.

Жителі з даним рішенням не згодні і звертаються до Верховної ради України, аби їх громаду залиши в тому вигляді, в якому вона є.

ЗВЕРНЕННЯ

жителів Олексіївської об'єднаної територіальної громади Добровеличківського району Кіровоградської області щодо скасування (в частині) розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області»

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року було затверджено перспективний план формування територій громад Кіровоградської області в новій редакції.

Зокрема, Кабінет Міністрів України вирішив змінити формат вже створеної і діючої Олексіївської об’єднаної територіальної громади Добровеличківського району Кіровоградської області, приєднавши її до Піщанобрідської ОТГ Добровеличківського району.

Ми, жителі Олексіївської об'єднаної територіальної громади, як представники інтересів територіальної громади вважаємо зміну складу Олексіївської об’єднаної територіальної громади таким, що грубо порушує право територіальних громад на добровільне об’єднання, встановлене статтею 140 Конституції України та Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»Олексіївська об’єднана територіальна громада була утворена 24 червня 2019 року (з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад) у складі Олексіївської, Глинянської, Миколаївської, Перчунівської сільських територіальних громад. Були пройдені всі етапи створення ОТГ, в тому числі громадські обговорення, отримано позитивні висновки Кіровоградської обласної державної адміністрації про відповідність проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Постановою Центральної виборчої комісії від 11жовтня2019 року №1920 були призначені перші вибори в Олексіївській об’єднаній територіальні громаді (додаток 10 до постанови ЦВК), які відбулися 22 грудня 2019 року.

Отже, члени територіальних громад сільських рад, що об’єдналися в Олексіївську сільську раду, реалізували своє конституційне право на об’єднання та вчинили всі необхідні для цього дії через свої представницькі органи.

Приєднуючи Олексіївську об’єднану територіальну громаду до Піщанобрідської ОТГ, Кабінет Міністрів України нівелював принцип добровільності при об’єднанні місцевих громад та знехтував конституційними правами громадян – членів територіальної громади, які висловили свою волю об’єднатися вОлексіївськуОТГ.

22. 08. 2019 року за№ 01-12/3/1 до Кіровоградської ОДА було подано клопотання Добровеличківської районної робочої групи з підготовки матеріалів для проєкту перспективного плану формування територіальних громад в Добровеличківському районі.

На засідання робочої групи Кіровоградської ОДА з питань адміністративно-територіальної реформи та надання пропозицій до перспективного плану території Кіровоградської області представників Олексіївської ОТГ жодного разу не запрошували.

15. 01.  2020 року до Кіровоградської ОДА та Кіровоградської обласної ради було подано клопотання щодо внесення змін до Перспективного плану формування  територій громад Добровеличківського району.

20. 01. 2020 року голові Кіровоградської ОДА Балоню А.  Б., голові Кіровоградської обласної ради Чорноіваненку О. А, голові Асоціації Об'єднаних Територіальних Громад Корінному О.  О., Міністру розвитку громад та територій України Бабак А. В., депутату Верховної Ради України Мурдію І.  Ю. було надіслано клопотання щодо внесення Олексіївської ОТГ Добровеличківського району до Перспективного плану формування територій громад Добровеличківського району Кіровоградської області, враховуючи думку громади.

22. 01. 2020 року було звернення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до обласної адміністрації з проханням переглянути перспективні плани і терміново включити до них ті об’єднані громади, які в повній мірі відповідають вимогам законодавств,дедоперелікувходилаОлексіївськаОТГДобровеличківськогорайонуКіровоградськоїобласті.

06. 02. 2020 року№ 8-01-02/1 виконавчий комітет Олексіївської сільської ради надіслав звернення до офісу Президента України з проханням зберегти Олексіївську ОТГ Добровеличківського району та внести зміни до перспективного плану Кіровоградської області.

Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження від 03.03.2020 року№ 213-р «Про визнання спроможними об'єднаних територіальних громад». В додатку до переліку спроможних громад входить Олексіївська ОТГ Добровеличківського району Кіровоградської області.

Враховуючи вищевикладене, ми, жителі Олексіївськоїоб'єднаноїтериторіальноїгромади, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед громадянами України і зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року«Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» та вжити заходів щодо скасування вказаного розпорядження в частині формування Олексіївської об’єднаної територіальної громади у складі Олексіївської, Глинянської, Миколаївської, Перчунівської, сільських рад Добровеличківського району Кіровоградської області з адміністративним центром в с. Олексіївка Добровеличківського району Кіровоградської області..

У відповідності до пункту 15 статті 106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності їх Конституції, з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Кабінету Міністрів України скасувати розпорядження від 13 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» в частиніформування Олексіївської об’єднаної територіальної громади.

Верховній Раді України розглянути питання щодо перегляду розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 року «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області» з урахуванням положень статті 140 Конституції України.

ОТГ Кабмін децентралізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
«Осінній математичний інтенсив»: інтенсивні канікули для школярів Кропивницького. Про це повідомляє пресслужба Кропивницької міської ради, пише 0522. У Кропивницькому другий тиждень поспіль  у рамках онлайн-проєкту «Осінній математичний інтенсив» триває цикл вебінарів для вчителів та учнів. Так, у понеділок, для учнів 5-6 класів було проведено «Змішане навчання на математичній платформі Gios», а для учнів 7-8 класів - «Логічні та математичні ігри для розум...
Кримінал
На Кіровоградщині особам, які підозрюються у підкупі виборців, обрано запобіжні заходи. Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Кіровоградській області, пише 0522.   Одному з учасників групи, що організувала мережу підкупу виборців, учора судом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Стосовно його спільника сьогодні судом обрано запобіжний захід – нічний домашній арешт.Нагадаємо, у Кропивницькому правоохоронці...
Кримінал
Поліцейські повідомили місцевому жителю підозру крадіжках.  Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Кіровоградській області, пише 0522. Із заявами про злочини до Кропивницькогї поліції звернулися місцеві. За відсутності господарів невідомий громадянин проникав до житлових та господарських приміщень будинків і домоволодінь. У результаті проведення розшуку, правоохоронці знайшли чоловіка, причетного до скоєння злочинів. Ним виявися 41-річний житель Кропивницьког...
Суспільство
5 опорих лікарень Кіровоградської області отримають додаткові кошти на забезпечення киснем пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 та пневмоніями. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної державної адміністрації, пише 0522. Більше 11 мільйонів гривень надійшли з держбюджету. Вчора КМУ доручив збільшити рівень забезпечення киснем лікарням, що борються з коронавірусом. для реалізації даних цілей Кіровоградська область отримала субвенцію у розмірі...
Суспільство
З початку року рятувальники ліквідували понад 58 тис. вибухонебезпечних предметів. Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522. За добу було здійснено 93 виїзди, під час яких виявлено 442 боєприпаси, з них 85 аваційних бомб. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 58 339 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 1 268 авіаційних бомб. Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в...
Суспільство
МОЗ у Кіровоградській області доводить до відома стосовно ситуації захворювань на COVID-19. Про це повідомляє пресслужба Кіровоградської обласної ради, пише 0522. Всього: 2157 позитивних результатів; проведено тестувань - 56106; одужали - 706; летальних випадків - 84. За минулу добу: 43 позитивних результатів; проведено тестувань - 1134; одужали - 15. Летальних випадків - 2: 64-річний чоловік із м. Гайворона, 77-річня жінка з м. Благовіщенська.
Суспільство
Світловодські рятувальники дезінфікують об’єкти освіти та промисловості. Про це повідомляє прессжба ДСНС у Кіровоградській області,пише 0522. На Кіровоградщині продовжується здійснення заходів перешкодженню поширенню коронавірусної інфекції. Одним із дієвих заходів запобігання є дезінфекція поверхонь та територій, потенційно небезпечних щодо розповсюдження бактерій, де зазвичай спостерігається скупчення людей. Сьогодні рятувальники провели дезінфекцію прим...
Кримінал
Зафіксовано 159 кримінальних проваджень в день виборів.   Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Кіровоградській області, пише 0522. За добу до поліції надійшло більше 5 тис. заяв щодо порушень виборчого процесу. Набільше зафіксовано: у Київській області  603, у місті Києві – 587, у Дніпропетровській області – 448, в Одеській – 331, у Донецькій – 298, у Харківській – 272, у Львівській – 266, у Полтавській – 265, у Запорізькій – 226, у Херсонській – 180, у Чер...
Суспільство
На території міста тичасово буде перекрито водопостачання. Про це повідомляє пресслужба ОКВП "Дніпро-Кіровоград", пише 0522. Через ремонтні роботи по провулоку Промисловому та вул. Виставочній, завтра з 9:00 до 21:00 залишиться без води мкр-н «Промислова зона». Просимо зробити необхідний запас питної води та вибачити за тимчасові незручності. На час припинення водопостачання вода споживачам буде підвозитись автоцистерною. Телефон для довідок: 36-83-68; 27-...