• Головна
  • Кропивничан закликають не нехтувати правилами карантину в умовах його пом’якшення
15:11, 25 травня 2020 р.
Надійне джерело

Кропивничан закликають не нехтувати правилами карантину в умовах його пом’якшення

Кропивничан закликають не нехтувати правилами карантину в умовах його пом’якшення

Кропивничанам необхідно повернути пильність і непохитну волю у дотриманні протиепідемічних заходів, як вони робили це на початку запровадження карантину на території міста.

На цьому наголосив заступник міського голови Олександр Мосін під час проведення позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій сьогодні, 25 травня.

Попередній етап адаптації карантинних заходів зіграв з мешканцями міста злий жарт. Крива захворюваності і, відповідно, кількості летальних випадків знову поповзли вгору, - відзначив Олександр Мосін. – Після періоду стабілізації ми фіксуємо суттєве збільшення кількості порушень санітарного режиму: відроджується вулична торгівля, у торгівельних центрах перестали приділяти увагу протиепідемічним заходам, є суттєві зауваження до роботи міських ринків.

За інформацією радника міського голови Івана Касьяненка, підставою для пом’якшення умов карантину сьогодні є чітко визначені показники епідеміологічної ситуації. За одним із них – кількістю інфікованих вірусом COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення, Кропивницький перебуває на межі розширення – не розширення умов життєдіяльності.  Отримати право дозволу на пом’якшення карантину можна, якщо такий показник не перевищуватиме  значення 12. В обласному центрі, враховуючи різке збільшення кількості захворюванні в останні дні, зафіксовано 10,10 осіб на 100 тисяч населення. Фактично - це  межа і в якому напрямку рухатиметься громада Кропивницького в найближчі дні: відкриття нових сфер життєдіяльності, чи ужорсткішання карантину залежить найперше від мешканців міста.

Крім того, необхідно буде також враховувати коефіцієнти заповнення ліжко-місць в госпітальних базах для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію та кількість зроблених за останні сім днів ПЛР тестів. Центральна міська лікарня заповнена сьогодні на 20,4%, при граничній нормі 50%, а за останній тиждень у Кропивницькому виконано 797 аналізів, що складає 154 тести на 100 тисяч населення при мінімальній нормі – 12.

Враховуючи ситуацію, яка склалася в обласному центрі, члени комісії продовжили дію карантину на території Кропивницького із 22 травня 2020 року по 22 червня 2020 року.

Окрему увагу комісія з ТЕБ та НС присвятила аналізу дотримання протиепідемічних заходів закладами торгівлі. Відповідно до прийнятого рішення, Національна поліція отримала доручення посилити контроль за недопущенням у Кропивницькому фактів незаконної вуличної торгівлі. Забороненою також поки що є і торгівля з наметів та виносна торгівля біля магазинів. Порушники дотримання карантинних норм ризикують отримати протоколи, штрафні санкції за якими складають 17 тисяч гривень. Керівництво міських ринків, у свою чергу отримали попередження: не виконання приписів Держпродспоживслужби автоматично призведе до закриття територій ринкової торгівлі.

Дошкільні навчальні заклади у Кропивницькому теж не запрацюють відразу. Відкриттю дитячих садочків передуватиме копітка праця із забезпечення суворих карантинних вимог.

Комісія надала дозвіл управлінню освіти міської ради відкрити заклади дошкільної освіти для проведення заходів, пов’язаних із їх підготовкою до прийняття дітей. Зокрема, мова йде про забезпечення готовності  приміщень, проведення протиепідемічних заходів, розрахунок кількості груп та кількості дітей в них по кожному садочку, створення спеціальної комісії для прийому закладів до відвідування дітьми в умовах карантину.

До діяльності садочків в умовах карантину висувають достатньо жорсткі вимоги, - відзначила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. – Зокрема кожна група повинна мати окремий вихід з приміщення. Маршрути руху груп  не повинні перетинатися. Є обмеження, пов’язані із площею кімнат, де перебувають вихованці. Це означає, що не всі групи ДНЗ розпочнуть свою роботу відразу, а кількість дітей в групах коливатиметься від 7 до 15 в залежності від розміру приміщень. Прийом дітей для відвідування дитячих садочків буде здійснюватися лише після комісійного обстеження закладів та складання відповідного акту про його готовність.

Важливим є також контроль за станом здоров’я працівників дошкільних навчальних закладів. Не будуть допущені до роботи представники груп ризику: особи, старші 60 років та такі, що мають хронічні захворювання.

Одночасно, комісія своїм рішенням дозволила проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 50 осіб. Дозволяється також проведення релігійних служб, за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв.метрах площі культової будівлі та діяльність готелів без функціонування ресторанів при них.

Регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському сполученні продовжуватимуться за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кропивницький #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...