Як на Кіровоградщині діти можуть отримати правову допомогу

Кожна дитина має повне право бути захищеною.

163 дітей стали клієнтами центрів безоплатної правової допомоги на Кіровоградщині. Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів правової допомоги консультують та навчають сотні дітей. Моделюють та аналізують найбільш типові ситуації, в яких порушуються права дітей. Діти отримують розяснювальні буклети, паспорти прав дитини, значки, сувенірну продукцію.

Кожна дитина має право на правову допомогу. Захист прав дітей є одним із пріоритетних напрямів роботи центрів правової допомоги. Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів навчають дітей як захистити свої права у форматі правових задач, вікторин, квестів, правничих уроків, переглядів фільмів на правову тематику, – повідомив Леонід Кропліс, директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області.

Серед найпоширеніших питань щодо захисту прав дітей – порядок стягнення аліментів на утримання дитини, порядок позбавлення батьківських прав, захист соціальних прав та виплати державної соціальної допомоги на утримання дитини, прийняття спадщини в порядку спадкування за законом та про стягнення майнової шкоди від продажу житлового будинку та оренди земельної ділянки паю (спадкового майна).

З метою підвищення рівня правосвідомості та правової культури серед дітей, фахівцями центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини систематично проводяться правопросвітницькі заходи для дітей, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування в закладах освіти регіону. Зокрема, під час реалізації проєктів «ДоброДій», «Платформа 3 D добро, довіра, досвід», «Кіноклуб DOKUDAYS UA «Канікули з користю», спільно з громадськими активістами, представниками громадських організацій, бібліотекарями, педагогами, психологами у форматі правових задач, правових вікторин розглядалися типові ситуації порушення прав дітей, які траплялися у реальному житті та як їх можна було захистити у правовому полі, зокрема за допомогою системи безоплатної правової допомоги. 

Також фахівці центрів правової допомоги започаткували новий напрямок роботи – впровадження в практику роботи сучасних інформаційних технологій. Консультації в режимі онлайн, вебінари та скайп-школи «Молоді – про культурні права (адвокація культурних прав)», які стали потужним інструментом підвищення правової обізнаності дітей та молоді.

Батькам, які звертаються до місцевих центрів з питань стягнення аліментів на утримання дітей з іншого батька чи з іншими питаннями, які стосуються захисту прав дітей, завжди надається допомога у складенні процесуальних документів та здійснюється захист інтересів клієнтів у судах.

Досить поширеними є випадки звернень щодо отримання рішення про стягнення аліментів. Стягнення аліментів у судовому порядку належить до примусових заходів, які забезпечують виконання зобов'язань одним з батьків по відношенню до дитини.

Наприклад, до Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги надходить чимало звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги стосовно захисту прав дітей, в частині дотримання обов’язку утримання дитини до досягнення нею повноліття.

Так, до Маловисківського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка, з проханням надати їй безоплатну правову допомогу щодо питання стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, які були позбавленні батьківського піклування.

Марина Кучеренко, юристка Маловисківського бюро правової допомоги, вивчивши матеріали справи, з’ясувала, що на підставі рішення Маловисківського районного суду Кіровоградської області, батьків трьох неповнолітніх дітей було позбавлено батьківських прав. Діти були влаштовані до прийомної сім’ї.

Відповідно до ч.2 ст. 166 Сімейного кодексу України, особи позбавлені батьківських прав не звільняються від обов’язку утримувати дітей. На підставі наданих документів, юристка склала заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання трьох неповнолітніх дітей.

Суд прийняв рішення про стягнення  аліментів у розмірі 930,00 грн щомісячно на кожну дитину, але не менше 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дітьми повноліття.

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

БПД діти допомога закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Вчора, 02 липня, у приміщенні Міської ради міста Кропивницького відбулося чергове засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів Громадської ради при Виконавчому комітеті Міської ради міста Кропивницького. Інформує прес-служба міськради Кропивницького. До міської ради надійшло 42 заяви від інститутів громадянського суспільства про делегування для участі в установчих зборах своїх представників. Подані матеріали розглядаються ініціативною групою...
Суспільство
Спеціалісти КП «Міськсвітло» активно реалізують програму міського голови Андрія Райковича «Світле місто». Цього тижня фахівці відновлювали зовнішнє освітлення по вулиці Жадова, Попова, Коваленка, вулиці Сугокліївській, від Бобринецького шляху до провулка Маріупольського. Про це сьогодні, 3 липня, розповів директор підприємства Дмитро Тоток. - На цих вулицях ми замінили 91 ліхтар, - повідомив Дмитро Тоток. - Всі роботи виконуються в рамках програми “Світле...
Влада
Сьогодні, 3 липня, під головуванням заступника міського голови Наталії Дзюби  відбулось засідання комісії з питань надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих, які є мешканцями міста. На засіданні розглянуто 63 звернення від учасників ООС щодо надання їм одноразової матеріальної допомоги. Комісія погодила надання одноразової матеріальної допомоги 63 особам  у розмірі 3 тисяч гривень кожному на загальну суму 4...
Суспільство
2 липня о 16:13 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Якимівка Добровеличківського району два автомобілі забуксували на складному відрізку дороги та не в змозі продовжити рух самостійно. Рятувальники 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Помічна, які прибули на місце виклику, відбуксирували транспортні засоби на безпечний відрізок шляху, звідки вони продовжили рух самостійно.
Суспільство
2 липня о 08:33 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що у Кременчуцькому водосховищі біля смт Власівка Світловодського району виявлено тіло загиблого чоловіка 1956 р.н. За попередньою інформацією, чоловік пішов рибалити, але не повернувся додому. Особовий склад водолазно-рятувального відділення АРЗСП У ДСНС в області вилучив з водойми тіло громадянина. Остаточні обставини події, причина смерті – встановлюються.
Влада
5 липня в нашій державі відзначається  День Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З цієї нагоди, за дорученням міського голови Андрія Райковича, Міська рада міста Кропивницького від імені громади міста привітає особовий склад середнього десантного корабля “Юрій Олефіренко”. Інформує прес-служба міськради Кропивницького. Нагадаємо, що у 2015 році Указом Президента України десантний корабель "Кіровоград" перейменовано на честь командира 73-го Морськог...
Суспільство
Про це повідомив керівник департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко сьогодні, 3 липня. На COVID-19 захворіли два мешканця Кропивницького та один житель с. Черняхівка Кропивницького району. Одужали від коронавірусу дві жінки з обласного центру.
Бізнес
У Кіровоградській області розпочали підготовку до організації наймасштабнішої агропромислової виставки в Україні «AgroExpo-2020», яка щорічно проходить восени в Кропивницькому. Її проведення планується з 30 вересня по 3 жовтня з урахуванням дотримання усіх протиепідемічних вимог. Перша тематична нарада відбулась 2 липня, в ОДА. У ній взяли участь заступниця голови ОДА Світлана Лобанова, голова наглядових рaд ПрAТ «Гідросилa ГРУП» тa ПрAТ «Ельворті ГРУП» Па...
Кримінал
У результаті працівниками територіальних підрозділів поліції встановлено місцезнаходження 13 осіб, що переховувалися від органів влади.Із вказаної кількості розшукано 7 громадян, які переховувалися від органів досудового розслідування і суду та 6 – інших категорій, зокрема осіб, які ухиляються від відбування покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.Серед розшуканих 4 громадян, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини – нанесення тяжких тілесних ушк...