• Головна
  • За перелік і склад нових районів парламент має проголосувати до середини липня
10:07, 10 червня 2020 р.
Надійне джерело

За перелік і склад нових районів парламент має проголосувати до середини липня

За перелік і склад нових районів парламент має проголосувати до середини липня

З наступного року більшість послуг надаватимуться на рівні громад. Райони ж будуть потрібні здебільшого для організації системи державної виконавчої влади на місцях. Тому мешканцям міст і сіл не варто надто перейматися питаннями зміни конфігурацій і функцій районного рівня.

Про це йшлося під час пресконференції «Нові райони в Україні: від кількості до ефективності» за участі заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди та народного депутата України, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталія Безгіна.

Чинний районний поділ в Україні не відповідає сучасним критеріям і був сформований під іншу соціально-політичну систему в період від 60 до 100 років тому (Довідково: приклади утворення районів в Київській обл: Фастівський – 1917 рік, Бориспільський, Броварський – 1923, Білоцерківський – 1930, Поліський – 1957). І за розмірами вони не співмірні. У нас є райони, де мешкає 6-7 тисяч жителів, і райони, де жителів понад 180 тисяч. Зрозуміло, щоб створити ефективний районний рівень, потрібний в основному для організації системи державної виконавчої влади на місцях, чинний поділ необхідно оптимізувати. Для цього Мінрегіон створив чіткі критерії і днями  запропонував проєкт щодо кількості та складу районів  по кожній області і  АР Крим . Цьому передували непрості дискусії з залученням представників місцевої влади, профільних асоціацій, народних депутатів та експертів від проектів міжнародної технічної допомоги, - зазначив В’ячеслав Негода.
За перелік і склад нових районів парламент має проголосувати до середини липня, фото-1
Україна досі живе за радянським устроєм. Впевнений, що ми змінимо це до кінця року. Отже треба забувати, що райони – це про поїздки за довідками. Райони – це перш за все про організацію державної влади. А реформа районів – це про оптимізацію державного управляння. Тому вони мають бути приблизно однаковими. Так, ми нікуди не подінемося від районів-велетнів, але районів з 6-7 тисячами мешканців не має бути. Нижній поріг у 150 тисяч жителів – це європейський стандарт, на який ми орієнтувалися. Є винятки наприклад у гірських місцевостях, але вони зрозумілі, бо там менша щільність населення і важча доступність, - сказав Віталій Безгін.
За перелік і склад нових районів парламент має проголосувати до середини липня, фото-2

Спікери нагадали, щоб з 01 січня 2021 року уся система територіальної організації влади могла ефективно працювати у нових умовах, потрібно провести вибори у жовтні цього року на новій територіальній основі громад і районів. Отже не пізніше середини липня, до кінця цієї сесії Парламенту, мають бути прийняті рішення про створення громад і районів.

Ми плануємо, що Уряд ще цього тижня подасть до Верховної Ради проєкт постанови, яка визначає перелік районів і їхній склад по громадах. Часу на прийняття цієї постанови – до середини липня. Також найближчим часом до Парламенту буде поданий законопроєкт, який врегульовуватиме процедурні питання ліквідації старих і утворення нових районів, і ми очікуємо, що народні депутати приймуть його у вересні цього року», - уточнив В’ячеслав Негода.

За словами Віталія Безгіна, щоб проголосувати за постанову про нові райони, Верховна Рада має три парламентські тижні. Отже є лише одна спроба. Якщо результат голосування буде позитивним, з нового року житимемо у новій - децентралізованій Україні.

Одне з головних питань функціонування майбутніх районів – повноваження і фінансування районних рад.

Районі ради будуть, доки це записано у Конституції. У дискусіях з експертами і колегами з інших міністерств ми дійшли думки, що є частина повноважень, які громадам самим буде важко виконувати, і їх поки можна залишити за райрадами. Це і спеціальна загальна середня освіта, і підтримка закладів охорони здоров’я вторинного рівня, і соціальний захист, і планування території тощо. А от звідки буде фінансуватися районні ради – чи з частини податків, чи за рахунок окремої субвенції, чи ще якось – питання поки відкрите. Це маємо вирішити у змінах до Бюджетного і Податкового кодексів, - сказав В’ячеслав Негода.

Більше про критерії створення нових районів, вибори центрів районів, майбутнє райдержадміністрацій та інше - у наших наступних матеріалах, а також – у відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Децентралізація #райони #уряд #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Тихий
11 червня 2020 р., 21:14
ФЕДЕРАЛИЗАЦИИ СКАКЛОГАБОНИИ БЫТЬ😎👍👍👍
live comments feed...