Податкова запрошує нотаріусів та адвокатів задекларувати доходи, отримані у 2012 році

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (приватні нотаріуси, адвокати, аудитори, бухгалтери, оцінщики, інженери чи архітектори, особи, які проводять наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку діяльність), повинні  до 1 травня подати декларацію про майновий стан і доходи  та сплатити податок до бюджету за ставками 15% або 17% в залежності від суми отриманих в звітному місяці доходів (до 10730 грн. – 15%, із суми перевищення – 17%). Ставки податку вказані відповідно до п. 167.1 ст. 167 Кодексу.

Декларація заповнюється на підставі даних книги обліку доходів та витрат.

У разі, якщо такі особи стали на облік в органах податкової служби, то оподаткуванню підлягає чистий дохід, тобто різниця між отриманими доходами і документально підтвердженими витратами.

При неотриманні довідки про взяття на облік, оподаткуванню підлягає вся сума доходу без врахування понесених витрат.

Нагадуємо, що з цього року для зручності обслуговування громадян і підприємців на офіційному веб-порталі ДПС України запроваджено новий сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дає змогу заповнювати декларацію в електронному вигляді (http://sts.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2013).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі