Андрій Ніколаєнко – про ключові напрямки нових соціальних ініціатив Президента України

Андрій Ніколаєнко зазначив, що нові соціальні ініціативи Президента України мають 3 ключові блоки і детально охарактеризував кожен із них, з огляду також і на регіональні особливості подальшої реалізації завдань Глави держави.
P1600138

- Перший напрям нових соцініціатив направлений на підвищення якості життя для сімей з дітьми. І за цим напрямком уже багато зроблено. Але планується і подальше підвищення виплат як сім'ям, які виховують дітей, так і сім'ям з дітьми-інвалідами. І підвищення це – на серйозні суми, - наголосив Андрій Ніколаєнко. Зокрема, кожна малозабезпечена сім'я отримає в середньому додаткове зростання доходів до кінця нинішнього року на 619 грн., а у наступному році – на 976 грн. Окрема увага дітям з особливими потребами – розмір допомоги для догляду за дитиною-інвалідом, яка потребує постійного стороннього догляду, буде збільшено у півтора рази, що дасть кожній сім'ї додатково від 243 до 302 гривень щомісяця залежно від віку дитини. Збільшиться у нинішньому році і соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

Наступний напрям стосується всебічного розвитку кожної дитини. "Діти окрім якісної освіти, мають отримувати і всебічний розвиток", - вважає голова облдержадміністрації. Цьому напрямку чималу увагу він приділив під час апаратної наради. Андрій Ніколаєнко наголошує, що робота влади усіх рівнів у регіоні у напрямку підтримки розвитку дитячої творчості буде посиленою. - Окрім реконструкції обласного ДЮЦ, ми підтримуватимемо такі центри по всій області, - наголосив голова облдержадміністрації. Він запевнив, що жоден ДЮЦ не закриють, а навпаки – робота таких закладів наповнюватиметься новим змістом.

У контексті реалізації іншої складової нових соцініціатив – забезпечення сімейного затишку й опіки кожної дитини, за словами керівника області, про дітей, а особливо у кризових сім'ях, має подбати і влада - допомогти і батькам, і дітям, які потребують такої підтримки. Як зауважив Андрій Ніколаєнко, в області таких сімей виявлено більше 4,5 тисяч, і кожна з них, переконаний голова облдержадміністрації, повинна бути забезпечена соціальним супроводом.

- Є потужна армія соціальних працівників, в тому числі і на Кіровоградщині. Усі вакансії соціальних інспекторів мають бути заповнені, до того ж фаховими спеціалістами. Кризові сім'ї мають бути під постійною увагою місцевої влади, - наголосив голова облдержадміністрації.

Звертаючись до представників обласних ЗМІ, голова облдержадміністрації закликав і журналістів доносити інформацію про соцініціативи населенню, щоб і самі діти знали, що мають право на особливу увагу не лише від батьків, а й від влади в особі соціальних працівників.

А окрім виділеного головою облдержадміністрації напрямку, даний блок, стосується і забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім'ї, розширення мережі центрів матері та дитини, вчасної медико-соціальної реабілітації дітей із вродженими вадами.

В центрі уваги мас-медіа, під час прес-конференції, як і обласної влади, у щоденній роботі – лікувальні заклади для дітей та заклади для розвитку творчих здібностей наймолодших жителів області.

Конкретні питання журналістів перевели розмову із головою облдержадміністрації про нові соціальні ініціативи Президента України у більш предметну площину реалій сьогодення для регіону.

Зокрема, журналіст тижневика "Україна-Центр" Оксана Гуцалюк поцікавилася станом дитячої обласної лікарні, адже питання ремонту цього закладу і взагалі його суттєвого оновлення уже давно на часі. Обласна влада має серйозні плани щодо оновлення обласної дитячої лікарні, і цю позицію Андрій Ніколаєнко вкотре підтвердив.

- Однозначно, обласній дитячій лікарні буде приділено велику увагу, набагато більшу ніж у минулі роки. Але вирішення проблем, які там є, а це не лише матеріальні питання, а й кадрові та організаційні – виходить за межі одного року. Проте дуже важливо вже у цьому році провести кардинальні зміни у закладі, щоб і колектив, і діти, які там лікуються, і їхні батьки розуміли – лікарня рухається вперед, - підкреслив Андрій Ніколаєнко.

Не задовольняє голову облдержадміністрації розмір приміщення, де зараз розташована обласна дитяча лікарня, воно однозначно замале для такого закладу. Тому розглядається можливість розміщення окремих відділень лікарні на базі спеціалізованого лікувального закладу, що обслуговує працівників Інгульської шахти. За словами Андрія Ніколаєнка, там є вільні площі, які можна використати під певні відділення обласної дитячої лікарні. Наразі ведуться розрахунки, скільки це коштуватиме обласному бюджету і відпрацьовується офіційна процедура передачі приміщень лікарні Інгульської шахти з державної у комунальну власність.

На продовження теми – прокоментував Андрій Ніколаєнко і позицію обласної влади щодо дитячої лікарні "Добруджа": "Це центр, яким можна по-справжньому пишатися, адже це найбільш підготовлений заклад в області для роботи із дітьми-інвалідами. І результати цієї роботи дійсно є". Згадав Андрій Ніколаєнко про візит до цього закладу колишнього віце-прем'єра Сергія Тігіпка і про домовленість матеріальної підтримки лікарні.

Після характеристики головою облдержадміністрації стану і подальших кроків щодо розвитку провідних дитячих лікувальних закладів увага медійників переключилася на іншу президентських складову соцініціатив, покликану забезпечити всебічний розвиток малечі. Зрозуміло, що ключовою ланкою у цьому процесі мають стати гурткова та секційна робота як у школі, так і за її межами, а також у центрах дитячо-юнацької творчості, де діти займають у позаурочний час. І під час апаратної наради, і під час прес-конференції Андрій Ніколаєнко неодноразово згадував про недобудований обласний ДЮЦ. Редактор газети "Народне слово" Валентина Бажан запитала у голови облдержадміністрації про долю прилеглих будівель до ДЮЦу, які планували віддати під супермаркет. "Супермаркету там точно не буде. Принаймні за моєї каденції", - заявив Андрій Ніколаєнко. Він додав, що обласна влада знайде аргументи, щоб зацікавити потенційного інвестора добудувати цей об’єкт.

А відповідаючи журналістові веб-сайту "Гречка" щодо непристосованості приміщень ДЮЦу до потреб дітей-інвалідів, голова облдержадміністрації запевнив, що особисто перегляне план реконструкції будівлі, і якщо такі недоліки мають місце бути, їх неодмінно врахують і усунуть під час здійснення ремонтних робіт.
Повідомляє прес-служба Кировоградської ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Робота на присадибних ділянках у розпалі: власники дач і городніх ділянок активно висаджують та ретельно доглядають майбутній врожай. На допомогу шанувальникам домашнього землеробства традиційно приходить міська влада. Про це повідомляє пресслужба Міської ради міста Кропивницького, передає кореспондентка 0522.ua. Вже від середи, 03 червня, у Кропивницькому розпочинаються регулярні спеціальні перевезення до садово-городніх товариств. Вони триватимуть по 25...
Екологія
Сьогодні вдень, 03 червня, у Кіровоградській області переважатиме мінлива хмарність. Невеликий короткочасний дощ. Гроза. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура 15-20°. По м. Кропивницький - невеликий короткочасний дощ. Гроза. Вітер південно-західний, 5-10 м/с. Температура 16-18°. Температура повітря на 08.00 год +12°. Вітер - північний та північно-східний, зі швидкістю 1 м/с. Атмосферний тиск 740 мм рт. ст. Відносна вологість повітря 74%. Радіаціни...
Політика
Комітет виборців України проаналізував декларації народних депутатів, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера. Всього в квітні 2020 року компенсацію з бюджету на оренду житла отримали 52 народні депутати. Із них, відповідно до даних декларацій, 25 депутатів є мільйонерами. Тобто, вони мають у власності грошових активів (розділ 12 декларацій) на суму понад один мільйон гривень. Мова йде про готівкові кошти, а також...
Суспільство
Дорога по вулиці Романа Шухевича у Кропивницькому отримає нове асфальтове покриття. Його виконають від вулиці Короленка до провулку Об’їзного. Про це повідомили в головному управлінні ЖКГ міської ради. Дорожники вже розпочали перший етап будівництва: вони фрезерують дорожнє покриття, знімають старі бордюри. Після виконання підготовчих робіт ремонтники кластимуть вирівнюючий та верхній шари асфальтового покриття - розповіла заступниця начальника ГУ ЖКГ Юлі...
Інтерв'ю
Рік тому життя Тетяни було інакшим. Робота, дім, зустрічі з друзями, відпочинок. Та одного дня в ньому знайшлося місце туберкульозу. Розповідає PR-менеджерка БО "100 відсотків життя. Кропивницький" Вікторія Семененко, передає кореспондентка 0522.ua. Розпочалося все із бронхіту, який я лікувала. Проте він швидко переріс в запалення легень, яке, думала, вилікувала. Та тут через кілька днів знову почула діагноз: «У вас бронхіт». Як бронхіт, я ж його вже вилік...
Політика
Цей тиждень може бути вирішальним для визначення «правил гри» на місцевих (і не тільки) виборах: Верховна Рада України розглядатиме законопроєкт 3485 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Цим документом пропонується внесення змін до книги 4 «Місцеві вибори». Розповідає Олена Бойко, народна депутатка України VІII скликання, кандидатка наук з державного управління. Утім зміни вносяться до всіх розділів Коде...
Суспільство
До Дня захисту дітей система безоплатної правової допомоги з 1 по 5 червня 2020 року проводить у соціальній мережі Instagram челендж «Права дитини». Мета акції – привернути увагу суспільства до стану захисту прав дітей в Україні. Минулого року до системи безоплатної правової допомоги звернулося понад 2,3 тис. дітей. Протягом січня-квітня цього року – понад 800 неповнолітніх. Діти мають право на особливий захист, і фахівці системи БПД готові у будь-яку ми...
Суспільство
Кожна дитина має повне право бути захищеною. 163 дітей стали клієнтами центрів безоплатної правової допомоги на Кіровоградщині. Під час правопросвітницьких заходів юристи центрів правової допомоги консультують та навчають сотні дітей. Моделюють та аналізують найбільш типові ситуації, в яких порушуються права дітей. Діти отримують роз’яснювальні буклети, паспорти прав дитини, значки, сувенірну продукцію. Кожна дитина має право на правову допомогу. Захист п...
Суспільство
Cьогодні, 29 травня, близько 16-ї години на перетині вулиць Соборна і Куроп'ятникова сталася ДТП. Про це повідомляє пресслужба патрульної поліції, передає кореспондентка 0522.ua. Водій автомобіля Ford порушив правила проїзду перехресть і допустив зіткнення з автомобілем ВАЗ 21013. У результаті ДТП постраждалих не було. Ситуацію врегульовано за допомогою європротокола.