
16:45, 11 березня 2013 р.
Боротися зі стхійною торгівлею найефективніше можуть самі кіровоградці
Якщо раніше у Кіровограді рейди по стихійній торгівлі проводилися кілька разів на тиждень, то зараз – кожного дня.
Однак все одно подолати це явище надзвичайно складно. У цьому журналісти переконалися й самі, узявши участь минулого тижня у рейді, що провели працівники управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради спільно з інспекторами спеціалізованої інспекції міської ради та правоохоронцями.
На вулиці Жовтневої Революції перевіряючих начебто чекали – мабуть, спрацювало «сарафанне радіо». Зазвичай тут вирує торгівля, а цей раз як на зло – одні бабусі із буряками та квасолею в пакетиках, розкладеними на газетках. На зауваження, що торгувати з-землі вони не мають права, казали, що хочуть лише заробити якусь копійчину до пенсії. На аргументи, що для них же влаштовано ринок «Привокзальний», відповідали: «там люди не ходять, і покупців немає, а біля «АТБ» людський потік значно більший".
Словом, на Ковалівці в той день «воювати» не було з ким. На інший же об’єкт міліціонери, які наділені реальним правом протидії стихійній торгівлі, йти відмовились, бо то не їхня дільниця. Тож на вулицю Полтавську рейдовики пішли без супроводу міліції. А ось там стихійна торгівля була у самому розпалі. Несанкціонований ринок розкинувся вздовж тротуару навпроти стаціонарних продуктових магазинчиків. Торгували всім, чим заманеться: рибою, грибами, овочами, консервацією, шкарпетками й трусами, дрібним крамом, всього й не перелічити. Тут змішалось все: і продавці, і покупці, і бродячі собаки, і транспорт, що підвозить товар до магазинів. А зовсім поруч риночок «Полтавський», який діє офіційно. За торговельне місце на ньому потрібно платити. Це, зрозуміло, не всім до вподоби. Торговці на всі зауваження «включають» дурника – мовляв, прийшли, стали й стоїмо, нічого не знаємо, не чули й не бачили. Інші нарікають на свою гірку долю, малу пенсію, зависокі тарифи на комунальні послуги, повну життєву безвихідь. Загалом, «стихійники» поводилися досить зухвало – відмовлялися називати свої прізвища, забирати свій крам з асфальту. Ось де знадобилася б допомога міліції, однак вона, як зазначалося вище, у цьому етапі рейду участі брати не захотіла.
А що ж жителі кажуть про стихійну торгівлю? Звернувшись із цим запитанням до молодої жіночки, яка прогулювалася тут із дитячим візочком, ми були шоковані її відповіддю.
– Я позитивно ставлюсь до торгівлі на вулиці, бо можна недалеко від дому купити сільгосппродукти з приватного обійстя, так би мовити, без ГМО, – сказала вона.
Її навіть не стурбував той факт, що товар реалізується прямо з асфальту, поряд бігають собаки і про санітарію годі й говорити. Як вона не гребує купувати молочні продукти у пом’ятих пластикових пляшках – диву даєшся.
А от у іншої місцевої жительки Ірини Анатоліївни претензій дуже багато. Вона скаржиться на те, що місцина за стаціонарними магазинчиками перетворена на суцільну клоаку. Вікна її квартири виходять у тил магазинів, й мешканці дев’ятиповерхівки стають невільними свідками, як там справляють нужду всі, кому заманеться.
Начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення міської ради Тетяна Бєлова переконана, що стихійну торгівлю ліквідувати можна. Міська влада створює додаткові торговельні місця на офіційних ринках. Наприклад, саме «Полтавський» ринок таким чином реконструюється. Окрім стаціонарних кіосків, у спорудження яких вкладають кошти самі приватні підприємці, тут ще й додатково облаштовують торговельні місця для торговців сільгосппродукцією. Поки що ринок повністю не облаштований, адже знаходиться в стадії реконструкції, але вже найближчим часом тут будуть створені всі належні умови для торгівлі.
– Ми постійно роз’яснюємо людям, що не можна торгувати де заманеться – для цього у місті функціонують 23 ринки, інші торговельні об’єкти, – зазначила Тетяна Олександрівна. – Працівники управління спільно з правоохоронцями та спецінспекторами щодня проводять рейдові перевірки. Певним чином це дається взнаки – «стихійники» зникають, але як тільки рейдова бригада йде, вони знову на своїх місцях. Навіть штрафи від 300 до 1000 гривень їх не лякають. Окрім того, міська влада спільно з правоохоронними та судовими органами готує узгоджений план дій, завдяки якому можна буде вилучати продукцію у таких торгівців, а потім її утилізувати, якщо на неї не буде відповідних документів щодо якості та сертифікованості. Адже всі ми розуміємо, що така продукція жодним чином не перевіряється, документів не має, отже, несе загрозу здоров’ю та життю людей.
Також хочеться через газету звернутися безпосередньо до кіровоградців із проханням, щоб вони не купували продукцію на несанкціонованих ринках, тим самим піддаючи небезпеці здоров’я – власне, своїх дітей та рідних. За статистичними даними, 70 відсотків усіх харчових отруєнь відбувається саме через вживання продукції, придбаної у несанкціонованих торговців. Якщо кіровоградці дослухаються до цієї поради, то «стихійна» торгівля зникне сама по собі, адже, як відомо, пропозицію породжує попит.
За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:05
23 травня
16:18
23 травня
ТОП новини
Оголошення
09:15, 17 травня
09:15, 17 травня
09:15, 17 травня
09:15, 17 травня
live comments feed...