Публічна консультація щодо перейменування площі Дружби народів у Кропивницькому

Публічна консультація щодо перейменування площі Дружби народів у Кропивницькому, фото-1

ВГО "Інститут Республіка" приєднується до ініціативи щодо перейменування площі Дружби народів. За допомогою електронного ресурсу "ваша думка"  хочемо дізнатися думку містян з цього питання.

Чим викликане перейменування площі Дружби народів у Кропивницькому?

Назва площі пов’язана із знаком “Орден “Дружби народів”. Оскільки знак містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, заборонену до використання відповідно до підпунктів а, в пункту 4 статті 1 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, 14 липня 2020 року, враховуючи звернення громадських організацій, його було демонтовано.

Варіанти нової назви площі запропоновані активістами громадських організацій міста, жителями будинків, які розташовані біля площі, під час народного віче 28 червня 2020 року та членами міської топонімічної комісії при виконавчому комітеті міської ради міста Кропивницького на засіданні 21 липня 2020 року.

- «Ми зацікавлені в постійному діалозі з громадою і на наш погляд публічна  консультація є простим і доступним інструментом, який дозволить почути думку людей, які зможуть в короткий термін отримати результат своїх очікувань з питання, яке їх цікавить», - зазначила начальниця відділу з питань внутрішньої політики міської ради міста Кропивницького Оксана Горбенко.

 То ж, яка ваша думка щодо назви Площі дружби народів?

1. Площа Романа Бойка (громадський активіст, волонтер, учасник Революції Гідності та Помаранчевої революції, багаторічний очільник осередку скаутської організації УДЮТ «Січ»).

2. Площа Незалежності.

3. Площа князя Ольгерда (великий князь литовський, полководець, здійснив успішний похід проти ординців, розбив татарське військо на Синіх Водах (нині с. Торговиця Кіровоградської області), звільнивши територію Русі-України від золотоординської залежності).

4. Площа Єдності.

5. Площа Герасима Нестеренка-Орла (український військовий та громадський діяч часів УНР, керівник Єлисаветградсько - Олександрійського повстанського комітету, останній Головний отаман Холодного Яру).

6. Не підтримую жодну із запропонованих назв.

Свою думку можна висловити за допомогою електронного сервісу «Ваша Думка», відправивши свою відповідь за посиланням: https://vdmk.org/3210 або СМС з текстом «3210 (пробіл) номер відповіді 1, 2, 3, 4, 5, 6 на номер 093-177-00-35. Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

Публічна консультація триватиме до 30 серпня поточного року.

То ж не зволікайте! Ваша думка дуже важлива!

Зазначимо, що публічні консультації впроваджуються в межах проєкту «Задай курс владі» Інституту «Республіка», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

#консультації #громада #суспільство #перейменування
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі