Дошкільною освітою в Кіровоградській області охоплено більше 30 тисяч дітей

Про це директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Ельза Лещенко повідомила представникам мас-медіа під час прес-конференції, присвяченої розвитку дошкільної освіти в області.


Як зазначила Ельза Лещенко, Президент України Віктор Янукович у нових соціальних ініціативах значну увагу приділив саме питанню максимального охоплення дітей в державі дошкільною освітою.

За її словами, найгірший показник за охопленням дітей дошкільною освітою в області на сьогодні демонструють Устинівський, Компаніївський та Світловодський райони. Напружена ситуація також у містах обласного значення. Зокрема, у Кіровограді на 100 місць у ДНЗ припадає 127 дітей.

Всього ж у черзі на місце у дитячому садочку в області очікує майже 1 тисяча дітей, зокрема, у Кіровограді – 430, у Знам’янці – 67, у Світловодську – 35. У багатьох дитсадківських групах кількість дітей замість передбачених 15-ти становить більше 20-ти.

У цьому контексті Ельза Лещенко повідомила, що найближчим часом у ДНЗ буде створено додаткові групи, що дозволить до вересня цього року забезпечити місцями у дитячих садочках близько 400 дітей.

Один зі шляхів вирішення цієї проблеми – створення на місцях навчально-виховних комплексів – на базі вже існуючих загальноосвітніх шкіл, які на сьогодні у більшості не укомплектовані на необхідну кількість учнів.

Це дозволить не лише поєднати дошкільну та шкільну освіту у єдиний навчальний процес, а також зняти питання перенавантаження вже існуючих садочків та зекономити бюджетні кошти на утримання навчальних закладів.

Серед кроків, які дозволять суттєво зменшити навантаження у ДНЗ – відновлення вже непрацюючих дитячих садочків, а також повернення тих приміщень колишніх ДНЗ, які на сьогодні використовуються не за призначенням.

– Серед першочергових завдань у напрямку розвитку дошкільної освіти, які під час сьогоднішньої апаратної наради визначив перед керівниками територій голова ОДА Андрій Ніколаєнко – протягом 2013-го року забезпечити охоплення дітей дошкільною освітою на 95%, – повідомила Ельза Лещенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі