Украина опустилась в рейтинге человеческого развития, уступив Беларуси и Казахстану

За годы независимости Украины валовой национальный доход на душу населения уменьшился примерно на 22%, а ожидаемая продолжительность жизни - на один год. В общем рейтинге ИЧР Украина заняла 78 место из 187, поравнявшись с Македонией.

Об этом свидетельствуют данные Программы развития ООН, обнародованные 15 марта в Докладе о человеческом развитии 2013, сообщает ZN.ua.

Рейтинг отражает результаты измерения национальных достижений в области здоровья, образования и дохода.
Значение индекса человеческого развития Украины, по данным Программы, с 1990 по 2012 год выросло на 4% - с 0,714 до 0,740. Этот показатель попадает в высокую категорию человеческого развития, однако он ниже среднего по странам Европы и Центральной Азии (0,771).

Украина отстала от Беларуси и Казахстана
Странами из этого региона, расположенными близко к Украине в рейтинге ИЧР и которые имеют сравнимую с Украиной численность населения, являются Казахстан и Россия. Они заняли 69 и 55 места соответственно.

Опередили Украину также Беларусь (50 место), Румыния (56), и Грузия (72). А Польша попала в группу стран с "очень высоким уровнем развития" - 39-е место с показателем 0,821.

В Докладе о человеческом развитии 2013 отмечается, что ни одна из стран не понизила значение ИЧР по сравнению с уровнем 2000 года.

При этом, валовой национальный доход на душу населения за годы независимости Украины уменьшился примерно на 22 процента (сейчас составляет 6428 в долларах по паритетам покупательной способности национальных валют).

Ожидаемая продолжительность жизни при рождении в Украине в период с 1980-го по 2012 уменьшилась на полгода - сейчас этот показатель составляет 68,8 лет. Если учитывать только годы независимости, то сокращение еще больше - год (в 1990-м было 69,8, в 1980-м - 69,3).

Средняя продолжительность обучения выросла на 3,9 года (до 11,3 лет), ожидаемая продолжительность обучения увеличилась на 2,9 года (до 14,8 лет).

Гендерное неравенство в Украине

Индекс гендерного неравенства Украины в 2012 году составил 0,338, что ставит ее на 57 место среди 148 стран.

По подсчетам экспертов ООН, в украинском парламенте 8% женщин, при том, что средний показатель по странам Европы и Центральной Азии - 16,7%. 91,5% взрослых женщин имеют среднее или высшее образование (по сравнению с 96,1% мужчин).

На каждые 100 тысяч рожениц - 32 женщины умирают от причин, связанных с беременностью, уровень рождаемости среди взрослых составляет 26,1 рожденных на 1000 рожденных живыми. Доля участия женщин в рабочей силе составляет 53,3%, тогда как аналогичный показатель у мужчин - 66,6%.

Напомним, в 2011 году Украина заняла в этом рейтинге ООН 76 место.


Индекс человеческого развития был введен в первом Докладе о человеческом развитии, вышедшем в 1990 году, в качестве сводного измерителя, бросавшего вызов чисто экономическим оценкам прогресса стран.

Индекс формируется из четырех показателей: продолжительности предстоящей жизни при рождении, валового национального дохода (ВНД) на душу населения, определяемого по паритетам покупательной способности (ПКС) национальных валют к доллару и двух образовательных - средней и ожидаемой продолжительности обучения.

ZN.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
13 липня о 06:29 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Кропивницький – Кривий Ріг поблизу с. Василівка Долинського району сталася дорожньо-транспортна пригода: вантажний автомобіль «Renault Magnum» перекинувся на бік, перекривши частково проїжджу частину дороги. На місце події було направлено особовий склад та техніку 27-ї ДПРЧ смт Новгородка. Для виконання робіт також було задіяно автокран ПП «Гранд». Вантажний автомобіл...
Суспільство
Протягом доби, що минула, пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області двічі залучались на гасіння пожеж у житловому секторі. Так, 13 липня о 09:28 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу по вул. Центральна с. Приютівка Олександрійського району. Після прибуття на місце виклику було встановлено, що горить 200 кг сіна, 180 м2 покрівлі та 50 м2 перекриття господарчої споруди спільного користування мешканців будинку. О 10:24 пожежу...
Суспільство
Минулої доби рятувальники 1-го ДПРЗ м. Кропивницький двічі виїздили для надання допомоги по усуненню перешкод, що створювали для життєдіяльності населення аварійні дерева, а саме: по вул. Волкова надано допомогу по розпилюванню та прибиранню пошкодженої гілки дерева, яка загрожувала падінням, а по вул. Куроп’ятникова спільно з працівниками ВАТ «Кіровоградгаз» рятувальники прибрали гілку дерева з газової труби.
Суспільство
В понеділок, 13 липня, за дорученням міського голови та обласної комісії техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради Кропивницького управління розвитку транспорту та зв'язку спільно з представниками Укртрансбезпеки в області здійснили рейдову перевірку підприємств, що здійснюють пасажирські перевезення у Кропивницькому, щодо належного дотримання санітарних та протиепідемічних заходів. Зокрема, перевірялась наявність миючих та дез...
Кримінал
Злочинну діяльність 26-річного чоловіка було викрито працівниками управління карного розшуку та слідчого управління поліції області, під процесуальним керівництвом прокуратури області.  У результаті проведення комплексу заходів правоохоронці задокументували факти збуту громадянином двох гранат типу «РГД-5» із запалом, гранати «Ф-1» із запалом та більше 140 набоїв різного калібру.  Громадянину повідомлено підозру, затримано в порядку ст. 208 Кримінального п...
Суспільство
Прокуратурою Кіровоградської області, як спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері протидії корупції, у межах наданих законом повноважень вживаються заходи щодо притягнення осіб до відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцією правопорушень, виявлення причин та умов, що сприяли їх вчиненню, а також невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» в інший спосіб, відшкодування збитків, шкоди, завданих державі внаслідок скоєння таких правоп...
Суспільство
Наразі в Кіровоградській області 222 дошкільних навчальних заклади відновили своє функціонування. Це рівно половина з загальної кількості дитсадків у регіоні. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня, під час зустрічі з журналістами. «Зараз дошкільні навчальні заклади в області відвідує близько шести тисяч дітей. Це 20% від кількості дошкільнят, які ходили в садки до початку епідемії», – зазначив Володимир Та...
Суспільство
Згідно указу Президента, наступний навчальний рік стане роком математичної освіти в Україні. Відповідно, починаючи з 2021 року, ЗНО з математики вперше стане обов’язковим предметом тестування для абітурієнтів. Про це повідомив начальник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня під час пресконференції. На розвиток і підтримку математичного напряму в школах, професійно-технічних закладах і коледжах цьогоріч виділено 19,6 млн грн. Ці кошт...
Суспільство
Із початку нового навчального року проєкт «Сучасна шкільна їдальня» буде запроваджений одночасно в 48 загальноосвітніх закладах Кіровоградщини. Поступово до його реалізації долучаться усі школи області. Про це повідомив керівник управління освіти й науки ОДА Володимир Таборанський 13 липня під час брифінгу з журналістами. За словами посадовця, у рамках реалізації загальної стратегії безпечного та здорового освітнього середовища пріоритетним є зміна підходу...