Украина опустилась в рейтинге человеческого развития, уступив Беларуси и Казахстану

За годы независимости Украины валовой национальный доход на душу населения уменьшился примерно на 22%, а ожидаемая продолжительность жизни - на один год. В общем рейтинге ИЧР Украина заняла 78 место из 187, поравнявшись с Македонией.

Об этом свидетельствуют данные Программы развития ООН, обнародованные 15 марта в Докладе о человеческом развитии 2013, сообщает ZN.ua.

Рейтинг отражает результаты измерения национальных достижений в области здоровья, образования и дохода.
Значение индекса человеческого развития Украины, по данным Программы, с 1990 по 2012 год выросло на 4% - с 0,714 до 0,740. Этот показатель попадает в высокую категорию человеческого развития, однако он ниже среднего по странам Европы и Центральной Азии (0,771).

Украина отстала от Беларуси и Казахстана
Странами из этого региона, расположенными близко к Украине в рейтинге ИЧР и которые имеют сравнимую с Украиной численность населения, являются Казахстан и Россия. Они заняли 69 и 55 места соответственно.

Опередили Украину также Беларусь (50 место), Румыния (56), и Грузия (72). А Польша попала в группу стран с "очень высоким уровнем развития" - 39-е место с показателем 0,821.

В Докладе о человеческом развитии 2013 отмечается, что ни одна из стран не понизила значение ИЧР по сравнению с уровнем 2000 года.

При этом, валовой национальный доход на душу населения за годы независимости Украины уменьшился примерно на 22 процента (сейчас составляет 6428 в долларах по паритетам покупательной способности национальных валют).

Ожидаемая продолжительность жизни при рождении в Украине в период с 1980-го по 2012 уменьшилась на полгода - сейчас этот показатель составляет 68,8 лет. Если учитывать только годы независимости, то сокращение еще больше - год (в 1990-м было 69,8, в 1980-м - 69,3).

Средняя продолжительность обучения выросла на 3,9 года (до 11,3 лет), ожидаемая продолжительность обучения увеличилась на 2,9 года (до 14,8 лет).

Гендерное неравенство в Украине

Индекс гендерного неравенства Украины в 2012 году составил 0,338, что ставит ее на 57 место среди 148 стран.

По подсчетам экспертов ООН, в украинском парламенте 8% женщин, при том, что средний показатель по странам Европы и Центральной Азии - 16,7%. 91,5% взрослых женщин имеют среднее или высшее образование (по сравнению с 96,1% мужчин).

На каждые 100 тысяч рожениц - 32 женщины умирают от причин, связанных с беременностью, уровень рождаемости среди взрослых составляет 26,1 рожденных на 1000 рожденных живыми. Доля участия женщин в рабочей силе составляет 53,3%, тогда как аналогичный показатель у мужчин - 66,6%.

Напомним, в 2011 году Украина заняла в этом рейтинге ООН 76 место.


Индекс человеческого развития был введен в первом Докладе о человеческом развитии, вышедшем в 1990 году, в качестве сводного измерителя, бросавшего вызов чисто экономическим оценкам прогресса стран.

Индекс формируется из четырех показателей: продолжительности предстоящей жизни при рождении, валового национального дохода (ВНД) на душу населения, определяемого по паритетам покупательной способности (ПКС) национальных валют к доллару и двух образовательных - средней и ожидаемой продолжительности обучения.

ZN.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Інтерв'ю
Матвій – колишній військовослужбовець. Півтора роки тому повернувся в райцентр. Два питання, які не давали спокою: як звикнути до мирного життя, як прийняти ВІЛ-статус і гепатит?... Про обидва захворювання він дізнався з третього разу. Двічі приходив у лікарню здавати тести на ВІЛ і гепатит. Двічі не приходив за результатами.         Я ходила до нього взимку у лікарню, де він лежав. Я вислухала все – як він кричав, як плакав. Він так кричав у палаті, що до...
Суспільство
Сьогодні, 21 листопада, у приміщенні Кіровоградського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького відбувся обласний фестиваль світових культур «Єдина родина в центрі України» приурочений до Міжнародного дня толерантності» та «Дня гідності і свободи». Про це повідомляє кореспондентка 0522. Головна мета фестивалю - налагодження міжкультурного діалогу, співпраці, порозуміння, створення дієвих практик толерантності, рівних можливо...
Кримінал
Прoкуратура в судoвoму пoрядку відстoяла пoвернення частки теплoпoстачальнoгo підприємства теритoріальній грoмаді м. Світлoвoдська. Про це інформує прес-служба прокуратури Кіровоградщини, передає 0522. 20 листoпада 2019 рoку Гoспoдарським судoм Кірoвoградськoї oбласті задoвoленo пoзoвні вимoги oрганів прoкуратури прo визнання прoтиправними та скасування реєстраційнoї дії державнoгo реєстратoра внаслідoк чoгo заснoвникoм oднoгo із теплoпoстачальних підприєм...
Суспільство
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає шосту річницю Революції гідності. Про це повідомляє кореспондентка 0522. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Згодом ця акція перетвориться в Революцію гідності та свободи. Протест у центрі столиці наз...
Кримінал
За хабарництвo судитимуть начальника кoмунальнoгo підприємства. Про це інформує прес-служба прокуратури області, передає 0522. Під прoцесуальним керівництвoм прoкуратури Кірoвoградськoї oбласті завершенo дoсудoве рoзслідування у кримінальнoму прoвадженні за фактoм вимагання та oтримання неправoмірнoї вигoди начальникoм oднoгo з кoмунальних підприємств Гайвoрoнськoгo райoну. Oбвинувальний акт віднoснo підoзрюванoгo за ч. 1 ст. 368 (прийняття прoпoзиції, oбі...
Суспільство
У селі Ясинове Олександрівського району попрощалися з військовим Сергієм Подуфаловим, якого поранили під час вибухів в Балаклії. Про це повідомляє UA: Кропивницький, передає 0522. Помер 43-річний старший солдат, водій, у неділю в реанімації лікарні невідкладної допомоги Харкова. До будинку, де жив Сергій Подуфалов, попрощатись з ним прийшли рідні, знайомі та колеги по службі. Нагадаємо, 15 листопада, у військовій частині в Балаклії пролунали вибухи. Внаслі...
Суспільство
Дві OТГ з Кірoвoградщини пoтрапили дo четвірки найбільш спрoмoжних грoмад України. Про це поінформувала прес-служба ОДА, передає 0522. У Києві відбулася третя кoнференція партнерів прoграми USAID DOBRE "Стратегічний рoзвитoк та інвестиції". Під час кoнференції директoр прoграми Беррі Рід oгoлoсив oб’єднані теритoріальні грoмади, щo набрали найвищі бали Індексу спрoмoжнoсті місцевoгo самoврядування. Дo переліку таких грoмад увійшли Нoвoукраїнська та Малoвис...
Суспільство
Бійці 1-гo ДПРЗ м. Крoпивницький надали дoпoмoгу з ліквідації наслідків ДТП Про це 0522 провыдомили в прес-службі У ДСНС області. 20 листoпада o 07:34 дo Служби пoрятунку «101» надійшлo пoвідoмлення прo те, щo пoблизу с. Гаївка Крoпивницькoгo райoну внаслідoк ДТП автoмoбіль «JAC» перекинувся на бік. Травмoваних та загиблих немає. Рятувальники 1-гo Державнoгo пoжежнo-рятувальнoгo загoну м. Крoпивницький, які прибули на виклик, за дoпoмoгoю лебідки пoставили...
Суспільство
Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку. Про це повідомляє Регіональний Центр Громадського Здоров"я Кіровоградської обласної ради, передає 0522. У Кропивницькому відбулася акція...