На Кіровоградщині ідеологи «покращення» намагаються під виглядом «оптимізації» ліквідувати дві школи

Кіровоградська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" засуджує спроби Олександрівської районної державної адміністрації "оптимізувати" дві із трьох шкіл у райцентрі Олександрівка, що, по суті, призведе до їхньої ліквідації.

Голова Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода" Олександр Ромащенко наголошує, що такі заходи "освячені" обласним керівництвом і, як завжди, пояснюються турботою про підвищення якості навчання й необхідністю раціонально використовувати наявний матеріальний і фінансовий ресурс. Ініціатива щодо закриття шкіл виникла в очільника відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації Шаповала і першого заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Литвина. Місцеві владці вирішили розпочати процес "реорганізації" з районного центру Олександрівка, де зараз є три середні школи: СШ І – ІІІ ступенів № 1 – 300 дітей, НВК № 2 – 418 дітей, НВК № 3 – 320 дітей. В Олександрівці нині мешкає 9 800 жителів, а простягається вона з півночі на південь на 9 км. Три школи розташовані в зручному географічному положенні: СШ №3 – в північній частині, СШ №2 – в центральній і СШ №1 – у південній частині.

"Такі дії чомусь відбуваються потайки від батьків, тому ми разом із колегами по опозиції проведемо мітинг на підтримку збереження в Олександрівці трьох середніх шкіл. 29 березня пікетуватимемо сесію районної ради, щоби не допустити ухвалення рішення про реорганізацію цих навчальних закладі. На жаль, зараз під головуванням знаного українофоба Табачніка "штурмується" виконання так званої "реформи" освітньої галузі, метою якої, без сумніву, є скорочення і закриття якомога більшої кількості українських шкіл", – підкреслив голова Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода" Олександр Ромащенко.

Виконувач обов'язків голови Олександрівської районної організації ВО "Свобода" Сергій Шпирка розповів, що очільники освітнього управління РДА розробили й зареєстрували в райраді в лютому 2013 року проект про ліквідацію трьох середніх шкіл і створення на їхніх базі одного навчально-виховного комплексу. Відповідно до проекту, НВК СШ №3 буде 9-річкою, НВК СШ №2 буде початковою школою, а в СШ №1 будуть 5–11 класи, де 10–11 – класи з поглибленими профільними 5-ма предметами.

"Бачимо абсурдну ситуацію: якщо в сім'ї двоє або троє дітей різного віку, то вони повинні ходити в різні школи на відстані кількох кілометрів тому, що в Олександрівці немає ніяких марштрутних автобусів, а тільки приватні таксисти. Такого проекту, який пропонують запровадити в Олександрівці, немає в жодному районі Кіровоградської області. В Бобринці, наприклад, є школа-ліцей, але ж є і дві середні школи з традиційними формами навчанням. Кінцевим результатом проекту має бути ліквідація однієї школи, і це робиться під прикриттям "оптимізації" навчальних закладів, поглибленої профільної підготовки у старших класах, відсутністю коштів на утримання шкіл, малою їх наповнюваністю тощо. Окрім цього, всім учителям пропонують написати заяву на звільнення, а іншу – про зарахування в новостворений НВК. Юристи категорично радять не робити цього. А якщо й доведеться писати, то лише одну заяву – про переведення з СШ в новостворений НВК", – зазначив свободівець Сергій Шпирка.

Олександрівська районна організація ВО "Свобода" і громада селища вважає, що влада повинна розпочати оптимізацію з себе, а завершити її Президентом, утримання якого обходиться платникам податків у 4 мільйонів гривень щоденно. Це було вирішено й на загальношкільних батьківських зборах у НВК №2, де більше як 120 батьків одностайно проголосували за збереження НВК № 2 як середньої школи І-ІІІ ступенів. Націоналісти наголошують, що впродовж тижня такі збори також будуть проведені й у НВК №3 та СШ №1.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації ВО "Свобода"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі