Відновлення гарячого водопостачання зробило доступними для кіровоградців бальнеологічні послуги

У поліклінічному відділенні Кіровоградської центральної міської лікарні, що розташоване на вулиці Шевченка, відновлено централізовану подачу гарячої води.

Ідею відновити гаряче водопостачання споживачам запропонувало КП «Теплоенергетик». Йдеться про бюджетні заклади, адже відновити подачу гарячої води мешканцям багатоквартирних житлових будинків технічно неможливо (багато хто із них відрізався від мережі, встановив собі індивідуальні підігрівачі, а сама мережа потребує реконструкції). Чому гарячу воду першим отримало поліклінічне відділення? Справа в тому, що в цьому медичному закладі повністю збережено мережі гарячого водопостачання, тож роботи було виконано досить швидко.
 Згідно з розрахунками тепловиків, їхня вода для бюджетних закладів буде значно дешевшою, ніж «бойлерна». А в поліклінічному відділенні від відновлення гарячого водопостачання отримали ще одну вигоду – віднині його пацієнти зможуть проходити різноманітні бальнеологічні процедури, зокрема приймати радонові ванни.
 Як зазначила під час презентації пілотного проекту з відновлення гарячого водопостачання завідуюча терапевтичним відділенням Олена Баранова, радон має виражені лікувальні властивості й використовувався у медицині з давніх-давен. Проникаючи в організм людини через шкірний та слизовий покриви, він викликає цілий ряд хімічних реакцій, які сприяють підвищенню імунітету, розширенню судин, що поліпшує кровообіг в усіх органах та тканинах, має потужну протизапальну дію і може застосовуватись при лікуванні майже всіх захворювань внутрішніх органів та деяких хвороб шкіри. В першу чергу надавати такі процедури будуть людям із хворобами опорно-рухового апарату, кістково-м’язової системи тощо. Водні процедури допоможуть також у лікуванні хворих на остеохондроз, з недугами ендокринної, серцево-судинної та нервової систем. Разом з тим не всі бажаючі можуть проходити такі процедури – оскільки є певні протипоказання, спочатку обов’язково слід проконсультуватися з лікарем.
 Завідуючий поліклінічним відділенням центральної міської лікарні Григорій Кузьмович розповів, що приміщення третьої поліклініки свого часу було спроектовано таким чином, щоб тут працювали і ванні кімнати, і басейн. Але такі процедури були доступні кіровоградцям лише протягом кількох років після здачі поліклініки в експлуатацію – на початку 90-х років минулого століття. Потім почалися перебої з гарячим водопостачанням, згодом воно зникло зовсім, через що надавати бальнеологічні послуги стало неможливо. Але вдалося повністю зберегти у належному стані всі інженерні мережі та приміщення, а це дало змогу буквально за кілька тижнів налагодити водне лікування пацієнтів. Без централізованого гарячого водопостачання це зробити було б неможливо – стільки води бойлерами не нагрієш.
 – Подача гарячої води ставить перед нами певні завдання, зокрема, потрібно повністю відремонтувати приміщення ванних кімнат, – повідомила завідуюча фізіотерапевтичним відділенням Лариса Семененко. – Будемо утеплювати вікна, щоб уникнути протягів та підтримувати належну температуру, здійснимо необхідні оздоблювальні роботи, поновимо сантехнічне обладнання. Ще у нас є кімната для масажного душу, великий басейн, які також чекають свого відновлення. Наш заклад – єдиний у Кіровограді має установку з випромінювання радію, який при розпаді продукує газ радон, що й дозволяє застосовувати його, зокрема, у водолікуванні.
 Задоволений співпрацею з медиками міста й генеральний директор КП «Теплоенергетик» Сергій Кравченко. У тому, щоб подавати гарячу воду, тепловики, безумовно, зацікавлені, адже у літню пору року, щоб виробляти електроенергію, їм потрібно кудись дівати теплову енергію, до того ж, кількість споживачів у підприємства з переходом значної частини жителів на індивідуальне опалення постійно зменшується, а це позначається на доходах.
 Позитивно ініціативу теплогенеруючого підприємства оцінила й начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. Якщо впровадження пілотного проекту на практиці підтвердить обрахований економічний ефект, можна буде вести мову про розширення співпраці з тепловиками та участь в ньому інших закладів охорони здоров’я Кіровограда.

“Вечірня газета”
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі