Доходи іноземців в Україні оподатковуються за правилами, встановленими для громадян України

Фізичні особи-нерезиденти (іноземні громадяни), які отримали в Україні заробітну плату або винагороду за договором цивільно-правового характеру, повинні сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Такий дохід оподатковується за правилами та ставками, визначеними для громадян України, а саме 15%  та/або 17%. Оподаткуванню підлягає сума винагороди, за мінусом єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ст.164 Податкового кодексу України).

За ставкою податку 15% оподатковуються доходи, нараховані у формі заробітної плати, заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Якщо загальна сума таких доходів, за вирахуванням єдиного соціального внеску, за  місяць перевищує у 2013 році 11470 грн. (10 розмірів мінімальної зарплати), то до суми такого перевищення застосовується ставка 17 %.

Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, визначено  п.170.10 ст.170 розділу IV Податкового кодексу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі