Ш О К ! Торгівля людьми: злочин розкрито

Ш О К ! Торгівля людьми: злочин розкрито
Нацполіція викрила транснаціональне злочинне угруповання, яке проводила торги людьми.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Кіровоградській області, пише 0522

Злочинна група вербувала українців для перевезення нелегальних мігрантів з країн Південно-Західної Азії до Європи. Зловмисники нелегально переміщували завербованих українських громадян через державний кордон до Туреччини, де потім їх втягували у злочинну діяльність. Протягом 5 років фігуранти завербували понад 200 українців.

Ш О К ! Торгівля людьми: злочин розкрито, фото-1

Співробітники Департаменту протидії злочинності, пов’язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції спільно зі слідчими ГУНП в АР Крим за процесуального керівництва Кримської прокуратури у тісній взаємодії з оперативно-розшуковими підрозділами Південного регіонального управління ДПС України, ЄВРОПОЛОМ, правоохоронними органами Греції, Італії та Великобританії викрили п’ять учасників транснаціональної організованої групи, які займалися торгівлею людьми. 

Фігуранти – жителі Одещини та Криму, які, починаючи з 2015 року, вербували українців і переміщували їх до Республіки Туреччини. Там передавали місцевим спільникам. Поліцейські встановили, що за одного проданого українця торговці людьми отримували до 3 тис. доларів США.

Завербованих втягували у злочинну діяльність, пов’язану з контрабандою мігрантів. Потерпілі мали  нелегально переміщати мігрантів із країн Південно-Західної Азії до країн Європи. При цьому зловмисники приховували факт наявності жорсткої кримінальної відповідальності за перевезення нелегальних мігрантів у тих країнах, куди їх перевозили. Наразі фактично усі завербовані відбувають покарання у Греції або Італії.

«Загалом у місцях позбавлення волі закордоном знаходиться понад 200 українських громадян, які морем перевозили нелегалів. Для наших співвітчизників це була дорога в один кінець. Торговці людьми обіцяли шкіперам-українцям, що у разі затримання на них чекає депортація додому або кілька місяців міграційного арешту», – розповів керівник Департаменту протидії злочинності, пов’язаній з торгівлею людьми, та незаконній міграції Нацполіції Сергій Пантелеєв.

30 жовтня 5 фігурантам  повідомлено про підозру у вчиненні торгівлі людьми та організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Торгівля Кримінал Люди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі