• Головна
  • У Кіровограді розпочав свою роботу центр соціальної реабілітації денного перебування дітей-інвалідів
17:30, 2 квітня 2013 р.

У Кіровограді розпочав свою роботу центр соціальної реабілітації денного перебування дітей-інвалідів

Про соціальний захист дітей-інвалідів інформував під час апаратної наради, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександр Догаров.

У нових соціальних ініціативах "Діти – майбутнє України" Глава держави приділив увагу і дітям з особливими потребами, визначивши завдання забезпечити їх протягом нинішнього і наступного років технічними та іншими засобами реабілітації.

За словами Олександра Догарова, всього в області таких засобів потребують 680 дітей-інвалідів. 217 дітей з особливими потребами були забезпечені засобами реабілітації (321 одиниця засобів реабілітації) у минулому році. Нинішнього року іще 238 отримають необхідні для них технічні та інші засоби реабілітації.

Детально зупинився Олександр Догаров і на темі забезпечення дітей-інвалідів послугами соціальної реабілітації.

Він нагадав, що у Кіровограді нещодавно розпочав свою роботу центр соціальної реабілітації денного перебування дітей-інвалідів. Наразі там перебуває 33 дитини. Як розповів Олександр Догаров, на капітальний ремонт центру у минулому році було використано 970 тис. грн. бюджетних коштів, нинішнього ж року планується придбання обладнання для центру на суму 160 тис. грн. Звісно, кошти в роботу центру вкладаються солідні, але навіть їх замало, аби вирішити ключове завдання – відкрити повноцінне відділення денного перебування. Аби виконати це завдання необхідно іще вирішити низку як кадрових, так і матеріально-технічних питань. А от щоб забезпечити повністю автономну роботу цього центру необхідно іще близько 2 млн. грн.

Окрім цього, у системі соціального захисту населення області також функціонує два дитячих будинки-інтернати для розумово відсталих дітей - Новомиргородський та Знам'янський.
Як відзначив Олександр Догаров, задля ширшого охоплення дітей-інвалідів реабілітаційними послугами обласний департамент соцзахисту тісно співпрацює із реабілітаційними установами Миколаївської, Вінницької, Київської областей та міста Євпаторія. За минулий рік там пролікувалися 70 дітей з Кіровоградщини.

Інша важлива тема, яку виділив Олександр Догаров у своїй інформації - надання різних видів державних соціальних допомог.

- У зв’язку з впровадженням нових соціальних ініціатив Президента України передбачається збільшення кількості отримувачів з числа малозабезпечених багатодітних сімей: у липні - 2097 сім’ї, середній розмір допомоги становитиме 2417 грн.; у жовтні – 2306 сімей, середній розмір допомоги становитиме 2623 грн., - повідомив директор департаменту соціального захисту населення ОДА.

За словами Олександра Догарова, на виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам області у 2013 році передбачено 120,6 млн.грн.

Як розповів далі Олександр Догаров, завдяки впровадженню нових соціальних ініціатив у нинішньому році суттєво зросте надбавка на догляд за дітьми-інвалідами з найтяжчим ступенем функціональних обмежень - на 25%, або майже на 300 грн.

Прокоментував він і збільшення сум державних допомог для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

- Соціальні ініціативи Президента України дають можливість збільшити щомісячний розмір соціальної допомоги дітям-сиротам, які мають інвалідність, на 894 грн., а з грудня поточного року – на 949 грн., - зазначив Олександр Догаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...