Створення у Кіровограді індустріальних парків дасть потужний поштовх розвитку економіки регіону

Про стан наповнення міського бюджету, проекти, над якими працює нещодавно створена Агенція розвитку Кіровограда, а також «ноу-хау» у стихійній торгівлі обласного центру йшлося на прес-конференції у Кіровоградській міській раді, під час якої із журналістами спілкувався заступник міського голови Ігор Василенко.

Ігор Василенко повідомив, що план по власних надходженнях до загального фонду міського бюджету за перший квартал виконаний на 98 відсотків – надійшло 77,2 мільйона гривень. Причина недовиконання плану – недоотримання коштів від податку з доходів фізичних осіб.
 – Ще коли формувався бюджет, було зрозуміло, що доведений нам показник Міністерством фінансів виконати практично неможливо, адже закладалося зростання надходжень від ПДФО у розмірі 15 відсотків, тоді як зростання мінімальної заробітної плати передбачається на 5 відсотків, ВВП – на 3 відсотки, – зазначив Ігор Василенко. – Тож ми направили листа до Мінфіну з проханням цей показник переглянути. Разом з тим, порівняно з минулим роком, надходження від ПДФО зросли на 5,3 відсотка. Досягти цього вдалося й завдяки заходам з легалізації заробітної плати, й збільшення надходжень від провідних промислових підприємств. Лідерами зі сплати цього виду податку залишаються «М’ясокомбінат «Ятрань», підприємства «Гідросила», «Червона зірка», «Радій».
 Показник по надходженнях від плати за землю виконаний на 102 відсотка. Дали результат й позовна робота, й переукладання договорів оренди, збільшення орендної ставки. Усього за цією статтею до бюджету надійшло 11 мільйонів 523 тисячі гривень.
 За словами Ігоря Василенка, з’явилося і ще одне додаткове джерело надходжень до бюджету – збір за місця для паркування автомобілів. Відповідно до змін у законодавстві, стягувати цей збір дозволено лише за умови облаштування таких місць спеціальними паркоматами. Управління економіки розмістило оголошення у ЗМІ, запрошуючи до співпраці у цій сфері суб’єктів господарювання, і вже знайшлися бажаючі встановити паркомати (зокрема, ринки облспоживспілки).
 У 2,4 рази, порівняно з запланованим показником, збільшилися надходження від плати за оренду цілісних майнових комплексів. Значно зросли надходження й до бюджету розвитку, за рахунок якого виконуються капітальні роботи – зокрема, виконується капітальний ремонт ліфтів, покрівель, доріг, закуповується обладнання для лікувальних та освітніх закладів й таке інше. Плановий показник у першому кварталі виконаний на 163,6 відсотка, до бюджету розвитку надійшло майже одинадцять мільйонів гривень – в основному, завдяки перевиконанню показника по надходженнях від єдиного податку.
 На минулій сесії Кіровоградської міської ради розглядався протест прокурора на рішення виконкому міськради щодо звільнення ТОВ «ЦНТІ УНГА» від плати за оренду цілісного майнового комплексу підприємства «Кіровоградтепло». З приводу цього виникли певні дискусії, звучали навіть звинувачення, начебто управління власності лобіює інтереси окремих підприємств, надаючи пільги. Та насправді це не так, роз’яснив Ігор Василенко:
 – Орендарі звільнялися від орендної плати і в 2008, і в 2009 роках. Це було викликано бажанням стримати зростання вартості послуги з теплопостачання – орендна плата не закладалася в тариф. За попередніми розрахунками, якби така пільга не надавалася, тариф би збільшився на чотири відсотки. Разом з тим орендарі накопичили борг перед бюджетом у розмірі 12,5 мільйона гривень. Нинішня міська влада знайшла компромісне вирішення цієї проблеми –ми уклали з орендарями додаткову угоду, згідно з якої вони повинні сплачувати щомісячно до бюджету орендну плату за минулий рік в розмірі 0,5 відсотка від загальної вартості майнового комплексу – це 330 тисяч гривень. Крім того, підприємству реструктуризовано борг перед бюджетом на десять років.
 Перед тим, як проводилася минула сесія, тепловики саме сплатили до бюджету у межах цієї реструктуризації мільйон 300 тисяч гривень (ось завдяки чому зросли надходження до бюджету від плати за оренду цілісних майнових комплексів).
 Таким чином, місто отримало, так би мовити, потрійну вигоду – з одного боку, вдалося уникнути збільшення вартості послуг для населення, з іншого – отримати додаткові надходження до бюджету і від реалізації додаткової угоди, і від погашення заборгованості. Якби міська влада вчинила інакше, можна припустити, що до бюджету кошти б взагалі не надходили – довелося б роками судитися з орендарями, які фінансово неспроможні сплачувати плату за оренду ЦМК у повному обсязі, оскільки це не закладено у тариф. Нинішнього року ТОВ «ЦНТІ УНГА» від плати за оренду не звільнене, повідомив Ігор Василенко.
 Відразу кількома важливими для подальшого соціально-економічного розвитку обласного центру займається нещодавно створене Агентство розвитку Кіровограда. Перший із них передбачає створення індустріальних парків.
 – Зараз розглядається питання відкриття у Кіровограді відразу двох індустріальних парків – одного приватного, другого комунального. Ініціатори створення першого – «Гідросила» та «Червона зірка», які мають для цього вільні землі загальною площею 43 гектари. На базі цього індустріального парку планується сформувати кластер машинобудування. Інвестори вкладатимуть кошти у спільне виробництво, планується будівництво на цьому майданчику допоміжних підприємств – наприклад, чавуноливарного заводу. Міська влада у свою чергу бере на себе забезпечення необхідної інфраструктури. Другий індустріальний майданчик передбачає налагодження переробки сільськогосподарської продукції. Суміжний із реалізацією цього проекту інший – зі створення овочевого оптового ринку. Третій проект передбачає будівництво в Кіровограді сміттєпереробного заводу. На жаль, реалізація пілотного національного проекту «Чисте місто» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, до якого ввійшов Кіровоград, поки що загальмувалася. Однак у нас є інші варіанти, які зараз вивчає агентство. Один із них – залучення приватних інвесторів, зокрема, вже є пропозиції румунської сторони. Інший – будівництво комунального підприємства, можливість виділення коштів на реалізацію цього проекту на досить вигідних умовах пропонує нині Світовий банк (його представники нещодавно побували в Кіровограді).
 Під час прес – конференції Ігор Василенко торкнувся також теми боротьби зі стихійною торгівлею у Кіровограді.
 Те, що стихійна торгівля – це зло, годі й казати. Із цим явищем дуже складно боротися, однак принаймні все зрозуміло – дозволів у торговельників немає, тож для того, аби їх прибрати їх із вулиці, достатньо доброї волі правоохоронних органів (правда, її якраз часто-густо бракує). Але в Кіровограді знайшлися «розумники», які вигадали, як стихійну торгівлю видати за упорядковану. Ще за попередньої влади було створено кілька так званих торговельних майданчиків на тротуарній частині вулиць – наприклад, біля магазину «АТБ», що за Центральним ринком, на вулиці 50 років Жовтня, навпроти скверу Слави. Від стихійної ця торгівля нічим фактично не відрізняється – трусами та шкарпетками торгують практично на тротуарі, заважаючи перехожим, до бюджету, як стверджує Ігор Василенко, торговельники не сплачують ні копійки. Однак від перевіряльників є чим прикритися – офіційними дозволами на торгівлю, що були видані ще в 2010 році.
 – На попередньому сесійному засіданні на розгляд депутатів було винесене рішення, що передбачало скасування цих дозволів, однак для його прийняття не вистачило одного голосу, - повідомив Ігор Василенко. – Не проголосували за нього в основному представники опозиційних сил. Їхня позиція, м’яко кажучи, незрозуміла. Тротуарна торгівля не є цивілізованою, псує вигляд міста. На ринках Кіровограда достатньо вільних місць, торговельники на них працюють у прозорих умовах, вкладають кошти у свої об’єкти, оформлюють трудові угоди зі своїми працівниками, сплачують торговельний податок. А такі ось тротуарні продавці створюють їм недобросовісну конкуренцію.
 А щодо стихійної торгівлі, так би мовити, в чистому вигляді, Ігор Василенко повідомив, що міська влада знайшла більш-менш дієвий механізм боротьби із нею – віднедавна у стихійних продавців почали вилучати продукцію, що діє краще, ніж будь-які штрафи. Правда, в ході реалізації цього нововведення теж виникли певні проблеми – наприклад, правоохоронці кажуть, що їм немає де зберігати вилучений товар, через що вони віддають його на тимчасове зберігання…тим же «стихійникам», є затримки і з розглядом справ щодо конфіскації товару у судах. Однак міську владу ці проблеми не лякають, і відступати від наміченого вона не збирається.

За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
2 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: