Андрій Ніколаєнко: Ми надаватимемо всебічну підтримку дітям з особливими потребами та родинам, у яких вони виховуються

Голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко відвідав Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів.

Разом з Кіровоградським міським головою Олександром Саінсусом керівник області оглянув усі приміщення реабілітаційного закладу, поспілкувався з дітьми, їх батьками та вихователями.

Як поінформувала директор Центру Ганна Заботкіна, на сьогодні Центр відвідує 33 дитини-інваліда віком від 3-х до 18-ти років. Це діти з вадами зору та слуху, опорно-рухового апарату, з ураженнями центральної нервової системи, затримкою розумового, психічного та мовного розвитку, діти зі змішаними вадами. Всього ж, за словами керівника закладу, Центр розрахований на денне перебування 50 дітей-інвалідів.

Як зауважив Олександр Саінсус, зусиллями міста у минулому році у Центрі було проведено капітальний ремонт даху, опалювальної системи, групових приміщень, та санвузлів, зроблена огорожа – на суму майже 1 млн. грн. Матеріально-технічну базу Центру було зміцнено на майже 112,5 тис. грн.; з яких 100,5 тис. грн. – за рахунок коштів місцевого бюджету, у тому числі, більше 29 тис. грн. – за рахунок благодійної допомоги, і 11,9 тис. грн. – за рахунок коштів державного бюджету.

Під час розмови з батьками вихованців Центру соціальної реабілітації Андрій Ніколаєнко наголосив, що у рамках реалізації нових соціальних ініціатив Президента України та з метою додаткової підтримки родин, які виховують дітей-інвалідів, вже нинішнього року у 1,5 рази їм будуть підвищені державні виплати.

– Це позитивний крок з боку держави у напрямку вирішення проблеми, якій, на превеликий жаль, тривалий час не приділялося належної уваги. І таким реабілітаційним установам, як у Кіровограді, ми приділятимемо додаткову увагу, приступимо до створення аналогічних закладів в інших містах області, адже на сьогодні в них відчувається гостра потреба, де б діти з особливими потребами були охоплені належною увагою та турботою, – відзначив керівник області.

Андрій Ніколаєнко запевнив усіх присутніх, що влада не зупинятиметься на тому, що зроблено зараз у дитячому реабілітаційному центрі. – Ми надаватимемо підтримку з оснащення закладу сучасним обладнанням, зокрема, до 1 червня – Дня захисту дітей вирішимо питання щодо встановлення у закладі сенсорної кімнати, яка конче необхідна у процесі реабілітації дітей-інвалідів. Саме таку кімнату попросили у очільника регіону батьки – активісти громадських організацій.

Також, на прохання батьків, керівник області запевнив, що буде розглянуте питання щодо охоплення реабілітаційними заходами дітей-інвалідів з важкою патологією, адже саме ця категорія дітей найбільше обділена увагою оточуючих та позбавлена можливості спілкування з однолітками, що перешкоджає процесу їх реабілітації.

Батьків дітей, які у Центрі проходять курс реабілітації, захопила відверта та щира позиція голови облдержадміністрації щодо розбудови Центру і вони звернулися до Андрія Ніколаєнка іще з проханням збудувати на території реабілітаційного Центру сучасний дитячий майданчик, щоб у теплу пору року діти мали можливість там гратися та відпочивати. Андрій Ніколаєнко разом з міським головою пообіцяли вже найближчим часом вирішити і це питання.
Після відкриття Центру гостро постала проблема підвозу до нього важкохворих дітей. У зв’язку з цим голова ОДА одразу доручив долучити районні служби "Соціального таксі" для підвозу дітей-інвалідів до реабілітаційного центру. Такі бусики є і у Кіровському. і в Ленінському терцентрах соцзахисту.

Зраділі батьки порушили й питання щодо можливості спорудження у реабілітаційному закладі невеличкого басейну, адже, як відомо, акватерапія є однією з найдієвіших методик у процесі лікування дітей-інвалідів. Андрій Ніколаєнко запевнив, що в разі, якщо у Центрі є необхідні технічні умови, будуть вжиті заходи для спорудження такого басейну.

Крім того, як відзначив кіровоградський міський голова Олександр Саінсус, вже через місяць Центр прийматиме дітей не через день, а кожного дня, що має піти на користь дітям та буде зручно для їх батьків.

Андрій Ніколаєнко своїми враженнями від перебування у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів поділився з представниками обласних ЗМІ. Зокрема, він відзначив: – Насправді враження дуже позитивні, адже в державі за ініціативи Президента України, а також, у нас в області, зроблені перші практичні кроки у напрямку вирішення проблем не лише дітей-інвалідів, а й їхніх батьків. Є перші позитивні результати, але, сьогоднішня серйозна розмова з батьками вихованців Центру соціальної реабілітації засвідчила, що існує ще багато проблем, які потребують вирішення. І ми це будемо робити. Нова соціальна політика держави зобов’язує владу в тому, щоб конкретними справами, організацією роботи таких денних центрів реабілітації дітей-інвалідів допомогти кожній дитині швидше адаптуватися у суспільстві, мати можливість на високому рівні пройти соціальну та медичну реабілітацію, з тим, щоб повернутися до повноцінного життя, – зазначив Андрій Ніколаєнко.

Також керівник області торкнувся питання створення на території області нових реабілітаційних центрів для дітей-інвалідів. – Зрозуміло, що забезпечити потреби дітей з усієї області лише за допомогою Кіровоградського центру соціальної реабілітації та дитячого медичного центру "Добруджа" ми не зможемо. Тому ми вже вивчаємо питання щодо створення подібних центрів для реабілітації дітей-інвалідів у містах обласного значення. Влада на місцях, місцеві громади, у свою чергу, мають замислитися над тим, яким чином вони створюватимуть подібні заклади. Облдержадміністрація надаватиме їм всебічну підтримку у вирішенні цього питання, – наголосив Андрій Ніколаєнко.

Щоб зробити реабілітаційні та виховні заходи для дітей більш цікавими, голова облдержадміністрації подарував Центру соціальної реабілітації плазмовий телевізор та DVD-програвач.

Голова громадської організації матерів дітей-інвалідів "Серце матері" Людмила Шукрута висловила щиру подяку за організацію роботи денного центру і цікаву плідну зустріч з керівництвом області і міста. – Нарешті ми відчули, що наші діти і ми справді отримали допомогу і розуміння. Нехай так буде й надалі, адже разом у нас іще дуже багато роботи і ми готові теж долучитися до її реалізації.

Вихованці центру реабілітації презентували гостям, своїм мамам щойно зроблені малюнки, на яких яскраві фарби і багато сонця.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Уже совсем скоро, 7 октября, все учителя страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок учителю, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны, функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ем...
Политические новости
Внефракционный народный депутат и экс-глава политсовета партии «За життя» Евгений Мураев принял решение о выходе из этой политической силы после того, как побывал на совещании избирательного штаба президента на Банковой. Об этом сообщил источник СМИ в сети интернет. По словам источника, Мураев прибыл на Банковую, как обычно, вечером, между 21:00 и 22:00. В это время там как раз проходило совещание с участием людей из предвыборного штаба президента. «Мураев...
Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: