• Головна
  • Громадська рада INTER Media Group Limited завершила свою діяльність
13:15, 9 квітня 2013 р.

Громадська рада INTER Media Group Limited завершила свою діяльність

Фонд Відродження завершує співпрацю з телеканалом Інтер і висловлює сподівання у тому, що канал і надалі дотримуватиметься журналістських стандартів в інтересах української аудиторії. 

Згідно з підписаним 10 грудня 2012 року Меморандумом про співпрацю між Міжнародним фондом “Відродження” та Inter Media Group LimitedСторони домовилися про створення та забезпечення діяльності Громадської Ради Телевізійного каналу Інтер у складі українських та іноземних експертів.Крім того, згідно з документом,незалежні громадські моніторингові організації – “Академія Української Преси” та “Телекритика” – впродовж грудня 2012 та січня-березня 2013 року здійснювали моніторинг інформаційного мовлення телеканалу “Інтер”.

 7 березня через засоби масової інформації Міжнародний фонд “Відродження” отримав від нової команди менеджерів Inter Media Group Limited відповідь на свій лист щодо перспектив продовження дії Меморандуму. Керівництво Інтеру відмовилось від співпраці з Громадською радою за відсутністю у каналу такої потреби.

Меморандум передбачав продовження моніторингу новинного контенту каналу впродовж місяця після оголошення однією зі сторін про припинення дії документу. Міжнародний фонд “Відродження” спільно з громадськими моніторинговими організаціями забезпечили проведення такого моніторингу впродовж березня цього року.

У лютому-березні на телеканалі «Інтер» відбулися кадрові зміни. Інформаційну службу каналу очолив Євгеній Кисельов, який оголосив про те, що інформаційно-політичне мовлення буде трансформовано. Орієнтиром для змін було названо підвищення рейтингових показників. 

Експерти Громадської Ради, які здійснюють моніторинг, відзначають, що сьогодні «Інтер» загалом дотримується журналістських стандартів і не вдається до відвертих маніпуляцій. У випусках «Подробностей» експерти не виявили суттєвих змін редакційної політики. Політичну тематику телеканал висвітлює переважно в тому ж руслі, що й у попередні місяці, коли Громадська рада проводила моніторинг. Втім, у випадку складних питань (наприклад, позбавлення народних депутатів мандату за рішенням суду) дещо поменшало балансу й повноти подання інформації порівняно з попередніми місяцями. 

Одна з найпринциповіших змін, яка суттєво вплинула на інформаційну політику каналу, – заміна програми «Справедливість» Анни Безулик на ток-шоу Савіка Шустера. “Шустер Live” маніпулює передусім добіркою тем і складом запрошених учасників. Злободенні політичні теми підміняють іншими значимими питаннями, але значно менш гострими. Наприклад, 15 березня головну політичну подію двох попередніх тижнів (блокування Верховної Ради) обговорювали наприкінці програми. “Шустер Live” не допускає на програму громадських експертів, не надає належного ефірного часу для оприлюднення аргументованої позиції незалежних аналітиків і відомих представників розслідувальної журналістики.

Більшість порушень стандартів є типовими для «Подробностей»: передусім це невідокремлення фактів від коментарів. Із 48 проаналізованих матеріалів – сюжетів і повідомлень – порушення цього стандарту виявлено у 44.

При цьому “Інтер” зберіг позитивну динаміку по низці кількісних показників. Так, канал є одним із лідерів за критерієм частки політичних новин із двома поглядами/позиціями і, що найважливіше, демонструє найкращі показники збалансованості уваги до політичних сил і синхронів політиків.

Завершуючи свою чотиримісячну співпрацю з “Inter Media Group Limited”, Громадська рада висловлює сподівання, що позитивні тенденції на каналі, яких вдалося досягти в тому числі й завдяки співпраці каналу з Громадською Радою, буде й надалі збережено в інтересах аудиторії.

Зі свого боку, Міжнародний фонд “Відродження” й надалі підтримуватиме незалежний громадський моніторинг новин найвідоміших телеканалів, до яких відноситься й Інтер, і широко інформувати українську й міжнародну громадськість про отримані результати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...