Конкурс “Розвиток регіональних і локальних інформаційних онлайн-платформ”

Розвиток комунікаційних технологій, активне поширення соціальних (так званих нових) медіа суттєво змінює ландшафт, у якому працюють традиційні ЗМІ (телебачення, радіо, преса). Докорінно змінюється рекламний ринок, який є основою існування незалежних ЗМІ, з’являються нові ефективні інструменти роботи з аудиторією, засоби пошуку й обробки інформації, дедалі впливовішою стає громадянська журналістика тощо. Виживання деяких традиційних галузей медіа-індустрії взагалі під питанням.

Водночас нові комунікаційні технології можуть суттєво підвищити якість роботи традиційних ЗМІ, а також надати ефективні інструменти як для професійних, так і для громадських журналістів. Мало того, у багатьох випадках саме онлайн-платформи є “останньою надією” для збереження й розвитку унікальних джерел місцевої та локальної інформації для населення – місцевої преси.

Мета конкурсу – створити умови для розвитку незалежних онлайн-медіа, які є виробниками власного місцевого інформаційного продукту.

Учасники конкурсу: засоби масової інформації (у тому числі  Інтернет -ЗМІ); громадські організації, що працюють у сфері нових комунікаційних технологій і ЗМІ.
    
Проектні пропозиції, подані на конкурс, можуть передбачати такі види діяльності (перелік орієнтовний і не є вичерпним):
- Підтримку й розвиток наявних або створення нових оригінальних онлайн-платформ, які виконують функції ЗМІ: візуалізують дані, збирають дані від державних структур для представлення в оригінальній зручній формі, здійснюють функцію моніторингу та громадського контролю, покращують доступ до інформації, привертають суспільну увагу до певних проблем, полегшують аналіз даних через залучення волонтерів тощо (радимо переглянути презентацію для ознайомлення з найкращими іноземними проектами у сфері нових медіа). У будь-якому разі такі медіа мають спеціалізуватися на місцевих новинах і виробляти переважно власний контент
- Проведення конкурсу, створення рейтингу та відзначення нагородами представників місцевих онлайн-ЗМІ та / або традиційних місцевих ЗМІ, які мають розвинуті й ефективні онлайн-представництва.
- Розвиток Інтернет-телебачення на регіональному рівні. Розвиток Інтернет-сайтів регіональних телеканалів.
- Модернізація Інтернет-сайтів українських місцевих ЗМІ. Інтеграція з соціальними мережами (Facebook, Twitter) на програмному й організаційному рівнях (створення й підтримка сторінки на Facebook). Організація Інтернет-розсилки для читачів через Google Groups, Mailchimp або власний механізм. Створення мобільних додатків Інтернет-ЗМІ для iPhone, Android. Інсталяція та активне використання Google Analytics, YouTube (Vimeo). Редизайн сайту. Запровадження на сайті механізмів інтерактиву: реєстрація читачів, публікація читачами власних текстів, фото, коментарів, оцінок, інші форми залучення аудиторії до роботи ЗМІ. Запровадження оригінальних сервісів на сайті Інтернет-ЗМІ, створення власних профільних баз даних. Організація офлайнової події для згуртування читацької аудиторії сайту.

Очікуваний розмір гранту від фонду – до 100 000 гривень.
Останній термін подання проектних пропозицій – 31 травня 2013 року.
Оголошення результатів конкурсу – до 26 липня 2013 року.
Загальний бюджет конкурсу – 1 318 845 гривень.

Зверніть увагу!
    
Проектні пропозиції з додатками слід обов’язково:
- зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс” (це дасть змогу надалі оперативно отримувати інформацію про стан розгляду проектної пропозиції);
- подати в електронному вигляді (заповнену аплікаційну форму (у форматі .doc) і додатки (у форматі .doc або .pdf) потрібно надіслати на електронну скриньку [email protected]).

Проектних пропозицій, яких не було зареєстровано на сайті фонду й надіслано на вказану електронну скриньку до 23:59 31 травня  2013 року, не розглядатимуть.
    
· Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
· Надісланих факсом проектних пропозицій не розглядатимуть.
· Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
· Про результати конкурсу учасників/учасниць повідомлять листом.
· Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
· Причин відмови в підтримці проектної пропозиції не повідомляють.

Контакти:

Віталій Замніус, директор програми «Засоби масової інформації»
[email protected]
Лілія Баран, менеджер програми «Засоби масової інформації»
[email protected]

Телефон: (380 44) 461 95 00
Факс: (380 44) 486 0166

Поштова адреса:
Міжнародний фонд "Відродження",
вул. Артема, 46, Київ, 04053

Адреса офісу: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 13

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі