• Головна
  • Дистанційна робота: що потрібно знати про найперспективнішу форму працевлаштування
12:29, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Дистанційна робота: що потрібно знати про найперспективнішу форму працевлаштування

Дистанційна робота: що потрібно знати про найперспективнішу форму працевлаштування

Топ 5 нюансів дистанційної роботи: поради від Кіровоградського обласногу центру зайнятості.

Під час карантину роботодавці все більше стали використовувати форму дистанційної роботи.

Так у 2020 році з’явилась стаття 60 Кодексу законів про працю України, яка визначає особливості дистанційної та надомної роботи. Нові положення дозволили зберегти робочі місця тисячам людей, які могли виробляти продукціюабо виконувати свої трудові функції із використанням інформаційно-комунікаційних технологій вдома. 

Державний центр зайнятості нагадує про ключові особливості роботи поза межами приміщення роботодавця.

  • 1. Обов’язковість укладення трудового договору про надомну (дистанційну) роботу в письмовій формі

Трудовий договір укладається, як правило, у письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору про дистанційну  роботу. На час загрози поширення епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про дистанційну роботу та гнучкий режим робочого часу може встановлюватися у наказі власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення у письмовій формі трудового договору про дистанційну роботу.

  • 2. Рівність надомних працівників з працівниками, що виконують роботу в приміщенні роботодавця

Виконання дистанційної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. При цьому, якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені наявним трудовим договором. При цьому для надомників, організаційно-технічні умови праці яких близькі до прийнятих при розрахунку норм виробітку для робітників, що виконують аналогічні роботи в виробничих умовах, встановлюються ті ж норми, що і для зазначених робітників.

  • 3. Особливості обліку робочого часу надомних працівників

При дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм.

Водночас роботодавець зобов'язаний вести облік усіх надомників, яким він надає роботу, та вести реєстраційні листи робочих завдань, доручених надомнику, із зазначенням часу, відведеного для виконання завдань, наголошують компетентні органи.

  • 4. Компенсація деяких витрат надомним (дистанційним) працівникам

Працівники можуть виконувати роботу на своєму власному обладнанні. Працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, установи, організації, мають право на одержання компенсації за їх зношування. Розмір і порядок виплати цієї компенсації, якщо вони не встановлені в централізованому порядку, визначаються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з працівником.

  • 5. Переважне право окремих категорій осіб виконувати роботу вдома.

Переважне право на укладення трудового договору про роботу на дому надається: 

- жінкам, які мають дітей віком до 15 років; 

- інвалідам і пенсіонерам (незалежно від виду призначеної пенсії);

- особам, які досягли пенсійного віку, але не одержують пенсію;

- особам зі зниженою працездатністю, яким у встановленому порядку рекомендована праця в надомних умовах; 

- особам, які здійснюють догляд за інвалідами або тривало хворіють членами сім'ї, які за станом здоров'я потребують догляду; 

- особам, зайнятим на роботах з сезонним характером виробництва, а також навчаються в очних навчальних закладах; особам, які з об'єктивних причин не можуть бути зайняті безпосередньо на виробництві в цій місцевості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградщина #Зайнятість #Робота #Дистаційно
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...