Останні зміни до ПДР - думки та поради експерта

Останні зміни до ПДР - думки та поради експерта

У сьогоднішньому випуску рубрики "Експерти міста"

говоримо про зміни до ПДР.

Кожної середи на нашому сайті буде публікуватись рубрика "Експерти міста", у якій фахівці у своїй галузі будуть ділитись думками і формувати, на основі власного довсвіду, поради для наших читачів.

Думку щодо останніх змін до ДПР, які набрали чинності 17 березня, висловив топ водій із вищою категорією викладання у галузі керування транспортними засобами, теоретик і практик, викладач ТСОУ Скорупо Олег.

Про зміни

Суть змін, які набрали чинності 17 березня, тільки у тому, що тепер уся відповідальність за їх порушення посилилась.

Алкольне сп'яніння

Також зазначу, що у зв'язку із високою смертністю на дорозі акцентували увагу і на відповідальні за кермування у не тверезому стані:

Тепер за правопорушення вперше на вас очікує штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Вдруге (протягом року) штраф = 34 тисячі гривень, а транспортний засіб вилучається на три роки, а також можливе оплатне вилучення транспорту (це процедура, за якою за рішенням суду транспортний засіб вилучається у власника, реалізовується на аукціоні, а отримані кошти повертаються власнику).

Втретє - штраф виростає до 51 тисячі гривень, з адміністративним арештом до 15 діб, а також передбачається конфіскація транспортного засобу.

Раджу слідкувати за усіма оновленням за допомогою додатку LIGA360. Сповіщення про їх вступлення в силу приходить автоматично.

Перевищення швидкості

Так, наприклад, штраф за перевищення швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят км/год тепер дорівнює 1700 грн.

Також Закон № 1231 передбачає посилення покарання за перевищення швидкості, невикористання ременів безпеки або мотошоломів, брудні, неосвітлені чи встановлені з порушенням номерні знаки. 

тепер перехід у невстановленому місці/на заборонений сигнал світлофора = 255 грн, (раніше = 51 грн). Порушення правил велосипедистом = 340 грн, а повторне порушення ПДР велосипедистом чи пішоходом - 850 гривень штрафу.

Що робити, якщо вас зупинять

Хочу звернути увагу, що Закон України "Про дорожній рух" інформує про дії водія у випадку подання сигналу про зупинку:

  • тримати руки в полі зору поліцейського і не виходити з транспортного засобу без дозволу;
  • на вимогу поліцейського пред'явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - поліс страхування (або електронні аналоги відповідних документів).

Свою думку про зміни до ПДР висловив

- кваліфікований теоретик і досвідчений практик

у сфері керування транспортними засобами

Скорупо Олег.

Якщо ви прагнете отримати знання для керування авто та орієнтування у ПДР чи отримати практичні навички у керуванні - (066) 270-23-62.

Кіровоградщина ПДР Дорога ДТП Штрафи Нові Зміни Закон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі