• Головна
  • Відбулося урочисте відкриття 10-го ювілейного Міжнародного Екологічного форуму «Довкілля для України»
16:30, 24 квітня 2013 р.

Відбулося урочисте відкриття 10-го ювілейного Міжнародного Екологічного форуму «Довкілля для України»

23 квітня 2013 року відбулося урочисте відкриття 10-го ювілейного Міжнародного Екологічного форуму «Довкілля для України». У церемонії відкриття брали участь: Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, перший заступник Голови АПУ Ірина Акімова, перший заступник керівника Комітету ВР з питань екології Олег Лукашук, радник прем'єр-міністра України Анатолій Толстоухов. Значний інтерес до роботи форуму виявили представники дипломатичних місій: на відкриття заходу прибули представники посольств 30 країн, серед яких США, Японія, Словаччина, Чехія, Польща, Азербайджан та інші.

Після огляду експонатів міжнародної виставки, в якій взяли участь більше 100 вітчизняних і зарубіжних підприємств екологічної спрямованості, наукові інституції, місцеві органи влади, громадські «зелені» структури, організатори та гості Форуму-2013 відкрили роботу Конференції «Ріо +20: перспективи розвитку в українському вимірі».

Вітання на адресу учасників Міжнародного екологічного форуму надіслали Президент України Віктор Янукович, Прем'єр-міністр України Микола Азаров, Голова ВР Володимир Рибак, Міністр палива та вугільної промисловості України Едуард Ставицький. Керівники держави подякували учасникам форуму за активну роботу у сфері захисту навколишнього середовища, підкресливши пріоритет екологічних проблем у національній політиці України.

На відкритті конференції виступила перший заступник Голови АПУ Ірина Акімова. Вона сказала, що «сьогодні в світі немає нічого важливішого за екологію, і всі, хто зібрався в залі Міжнародного виставкового центру-це справжні друзі природи, які своєю щоденною роботою допомагають зробити Україну по справжньому квітучою». Ірина Акімова зазначила вагому роль великих промислових підприємств у сфері екологічної модернізації, а також роль наукових розробок та інновацій, необхідних для реалізації сучасних екологічних завдань.

Спеціальний уповноважений, радник прем'єр-міністра Анатолій Толстоухов наголосив, що питання збереження навколишнього середовища - це основне завдання держави на сучасному етапі. За його словами, Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України» - це крок до екологічної безпеки, зміцненню партнерства між державними та неурядовими структурами, імплементація європейського досвіду.

Вітальне слово учасникам конференції «Ріо +20: перспективи розвитку в українському вимірі» сказав Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Тоічі Саката, який курує програми «зелених інвестицій», а також в.о. Постійного представника ПРООН в Україні Рікардо Рігер, Координатор екологічних програм Європейської комісії в Україні Анджей Янушевський. Всі виступаючі відзначили зрослу роль України в європейській екологічній політиці. За словами Р. Рігера, зараз сталий розвиток є основною умовою міжнародного співробітництва з Україною в рамках універсальних інструментів ООН. У свою чергу, Анджей Якушевський зазначив у своєму виступі, що європейська інтеграція України в ЄС стане серйозним стимулом для забезпечення сталого розвитку.

Керівник МВЦ та організатор заходу Олександр Пашкевич, відповідаючи на питання ЗМІ, звернув увагу на те, що в якісному відношенні Міжнародний екологічний форум істотно виріс, що помітно і за кількістю унікальних стендів, і за якістю представленої на них продукції. «Особливо нас надихає те, що підприємства- «забруднювачі» навколишнього середовища не бояться виходити на публіку, охоче йдуть на контакти з громадськістю і роблять все, щоб зменшити негативні навантаження на навколишнє середовище. Таких підприємств на виставці стає все більше, і це говорить про те, що «Довкілля для України» допомагає усвідомити бізнесу свою соціальну відповідальність»,- сказав О. Пашкевич.

Прес-служба Мінприроди

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...