Спливає термін сплати єдиного внеску самозайнятими особами

Головне управління Пенсійного фонду в області нагадує, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до числа платників єдиного внеску належать особи, що забезпечують себе роботою самостійно, але при цьому не є суб’єктами підприємницької діяльності чи найманими працівниками. Мова йде про громадян, які займаються незалежною професійною діяльністю (науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою, викладацькою), медичною або юридичною практикою (у тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю), а також громадян, які провадять релігійну (місіонерську) чи іншу подібну діяльність, та отримують безпосередньо від такої діяльності дохід.

18 вересня 2012 року Верховна Рада прийняла Закон № 5292-VI «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якого для платників єдиного внеску даної категорії залишено період сплати – один раз на рік, але розрахунки за підсумками діяльності у попередньому календарному році мають бути проведені до 1 травня (за старою нормою законодавства – до 1 квітня).

Розмір єдиного внеску складає 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого від здійснюваної громадянами діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума внеску не може бути меншою від розміру мінімального страхового внеску за місяць, в якому отримано дохід (прибуток).

У разі бажання вищезазначені самозайняті особи на добровільних засадах можуть брати участь і в інших видах соціального страхування:

у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,6% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ);

у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,21% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ).

При бажанні громадяни, що забезпечують себе роботою самостійно, можуть бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним; на випадок безробіття; у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням; від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності). У такому разі єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11% визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування ЄВ.

Нагадуємо вищезазначеним платникам єдиного внеску, що до завершення терміну його сплати залишаються лічені дні. У зв’язку з цим головне управління Пенсійного фонду в області звертається з проханням своєчасно сплатити належні суми внесків, аби не довелося сплачувати ще й штрафні санкції, застосування яких за несвоєчасні розрахунки з Пенсійним фондом України передбачене чинним законодавством.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі