• Головна
  • Як не помилитись при виборі побутової техніки для власної оселі
17:52, 28 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Як не помилитись при виборі побутової техніки для власної оселі

Як не помилитись при виборі побутової техніки для власної оселі

На що звертати увагу при виборі холодильника.

Сьогодні ми як ніколи тубуємось про ті речі, які знаходяться в нашому оточенні. Саме томи ми вирішили запросити експерта, який знає про побут усе. Гість нашої рубрики - Юрій директор магазину побутової техніки у м. Кропивницький по вул. Велика Перспективна 11/11.

Після того, як Ви визначились із своїми уподобаннями щодо марки, ціни, габаритів, естетики холодильника, прийміть до  уваги такі міркування:

1. Місце розташування холодильника – чи буде забезпечено необхідні вентиляційні зазори між корпусом холодильника і оточуючим предметами. Загальна вимога – для холодильника без тильної решітки необхідно передбачити бокові зазори не менше  5 см. Для таких холодильників  зазор згори передбачте не менше 30 см. І навпаки, для приладів із зовнішньою решіткою на тильній стінці, як правило, немає вимоги для бокових зазорів, тільки з тилу 4-5 см.

2. Зверніть увагу, чи буде зручно виймати шухляди та полички як з морозильної  та і холодильної камери, закладати - виймати продукти. Можливо, холодильник стоїть близько до стіни, або при відчиненні дверцята впираються в радіатор опалення, і неможливо розкрити двері настільки, щоб без перешкод  дістати лотки чи шухляди.

3. В деяких моделях шухляди  в морозильній камері вставляються в канавки-направляючі в бокових стінках. Це незручно – двома руками необхідно тримати завантажений лоток із заморозкою, третью рукою притримувати дверцята морозилки  і тулити лоток, намагаючись без перекосу засунути його в морозильній відсік. Зручніше, коли лоток ставиться на з»йомну скляну поличку.

4. Забудьте про камери суперсвіжості, які уявляють собою додатковий висувний чи одкидний лоток над овочевим відсіком у холодильній камері. Толку з них небагато – без спеціальних заходів точного електронного регулювання температури та вологості ця система не добавляє якості зберігання свіжості. В той же час, простір  використовує нераціонально  -  в салоні лишаеться мало місця для звичайних продуктів. До того ж, такі додаткові елементи ускладнюють прибирання холодильника.

5. Дуже поширена ілюзія, що зберіганню продуктів сприяє система Ноу Фрост. Ця система спокушає лише  автоматичній відтайці холодильника. Але ж з гігієнічних міркувань будь-який холодильник раз на півроку необхідно вимкнути та помити. Але і ця система автоматичної відтаювання Ноу Фрост не завжди справляється з розморозкою. В той же час добротний сучасний холодильник без системи Ноу Фрост вимагає примусового відтаювання лише раз на рік. В той же час помити холодильник без Ноу Фрост зручніше – немає щілин, решіточок, дефлекторів тощо. В той же час  для якісного зберігання важлива не система відтаювання, а спроможність приладу забезпечити понижену температуру та оптимальну вологість. Холодильники із статичною системою охолодження забезпечать понижену температуру не гірше. До того ж в нашому помірному кліматі вони підтримують завдяки вологій внутрішній стінці підвищену вологість в салоні і дійсно сприяють зберіганню свіжості. І навпаки, в холодильниках із системою Тотал Ноу Фрост  продукти завітрюються. Систему Ноу Фрост можна виправдати лише в морозильній камері. Але вона не позбавляє необхідності раз на півроку вимкнути холодильник та  вимити. Більш гігієнічною є система Смарт Фрост – там недоступні для прибирання місця практично відсутні, а порожнин в теплоізоляції для продувки повітрям взагалі не існує. Так що переваги Ноу Фрост в багатьох випадках сумнівні, а недоліки наявні.

6. Зверніть увагу на виконання висувних овочевих лотків. Краще, коли це не одна загальна шухляда на всю ширину салона, а два окремих лотка – їх легше висувати, ними легше маневрувати, ніж одним великим  важким лотком.

7. Зовнішні габарити багатьох холодильників вводять в оману щодо відповідно і внутрішній місткості. У багатьох холодильників в стінках проходять порожнини для продувки повітрям, і це суттєво зменшує корисній обсяг при великих зовнішніх габаритах.

8.  Зверніть увагу на можливість маневру по висоті поличками в холодильній камері. Чим менше передбачено рівнів для маневру поличками по висоті, тим менше ви зможете закласти продуктів, тим гірше використовується внутрішній обсяг. При меншій загрузці  показники по енергоспоживанню виявляться кращими, але розумійте, що заради красивих показників виробник обмежує вас у місткості.

9.  Зверніть увагу на виконання внутрішнього корпусу  холодильної камери. В ідеалі внутрішній корпус має бути виготовлений однією деталлю – без стиків і щілин. Враховуйте, що в різні вентиляційні та технологічні отвори,  які необхідні для функціонування системи Ноу фрост,  як  примусово за допомогою вентиляторів, так і навіть капілярно, попадає не тільки волога, але й органіка – випаровування від продуктів. І там в недоступних порожнинах її не вичистиш і не вимиєш. Тільки в дорогих моделях з такими системами встановлюють  фільтрацію, іонізацію, насичують іонами срібла, але це також не кардинальне рішення боротьби з бактеріями та пліснявою.  Більш гігієнічною є статична система охолодження, так званий плачучий випаровувач – там відсутні внутрішні вентиляційні канали всередині теплоізоляції, тим самим виключаються умови для розповсюдження зарази і не доводиться застосовувати спеціальні системи боротьби за гігієну.

10. Зверніть увагу на виконання бокових поличок. Як зазвичай, в дверцята встановлено чотири-п»ять  бокових лотків на всю ширину дверцят.  Але деякі виробники замість одного великого бокового лотка ставлять по два коротких. Це виглядає гламурно, але в два коротких влазить менше продуктів, ніж в один довгий. А от помити легше один, ніж два. Але ж така компоновка з немісткими лотками дозволяє обмежити навантаження на двері, на завіси, на корпус холодильника, куди вкручуються завіси. Тим самим за рахунок зручності і місткості можна здешевити виробництво -  заощадити на металі – застосувати тонший, дешевший металопрокат на виробництво корпуса. Зауважте також, що прозорий пластик бокових лотків більш крихкий, ніж непрозорий білий.

11. Це стосується і висувних шухляд в морозильній камері – корпус шухляди має бути виконаний із непрозорого еластичного пластика, а фасад для наочності виготовляють із прозорого, але крихкого пластика. Але це все-таки надійніше,ніж суцільний корпус із прозорого, але крихкого пластика. Враховуйте, що в замерзлому стані пластмаси стають ще більш крихкими.

12. Небажана наявність отворів в шухлядах морозильної камери. Так, це сприяє рівномірності охолодження і дозволяє застосувати менш потужну і дешевшу систему охолодження.  Але при перебоях в електропостачанні, коли все розтане, все потече зверху донизу. А якщо в морозильному салоні є внизу ще й вентиляційні отвори, то кров із печінки, сік з смородини затечуть і туди. Так що краще вибирати комплектацію з лотками без отворів.

13. Не спокушайтесь такими новинками, як інверторний компресор, лінійний компресор. Звичайно, за ними майбутнє, але не від компресора залежить економічність приладу.  На економічність впливає не стільки компресор, як корпус холодильника – якщо застосовано тонкий метал, то при температурних навантаженнях дешевий корпус  покрутить. З»являться щілини між дверцятами та корпусом, крізь які буде витікати холод, що був вироблений таким досконалим компресором. Отже, заплативши на 30 відсотків більше, отримуємо більш складний та менш надійний холодильник,  із сумнівними сподіваннями на те,щ о економія електроенергії  з рокам виправдає більшу вартість. До того ж, сучасні електронні системи управління компресорами більш критичні до перепадів напруги. В той же час традиційні компресори працюють роками і, якщо й виходять з ладу, то просто по старості.

14. Придивіться до пластика, з якого виконано внутрішній салон як холодильної, так і морозильної камер. Цей матеріал повинен мати нейтрально біле забарвлення. Блакитний відтінок додають до такого пластику, який швидше вицвітає.

15. Ну і, наостанок – якщо всередині холодильника відчувається запах хімії, не спокушайтеся – це не запах новизни - це феноли та формальдегіди , тобто отрута. В такому разі можна попередні пункти не читати.

- Юрій (050) 613-76-58

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кіровоградщина #Побут #Техніка #Експерт #Ціна #Холодильник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...