14:08, 26 квітня 2013 р.

Медогляд по-новому

З 12 березня 2013 року набрав чинності спільний Наказ Міністерства внутрішніх справ і Міністерства охорони здоров’я України за номером №65/80 від 31.01.2013 «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів». Документ регламентує порядок проходження медоглядів для водіїв і періодичність даної процедури. Минуле положення від 05.06.2000 №124/345 уже не дійсне.

Згідно з новим Наказом, медогляди поділяються на чотири види:

 – попередні (для майбутніх водіїв);

 – періодичні (для всіх водіїв);

 – позмінні (для водіїв професійних категорій);

 – позачергові (для водіїв-професіоналів, якщо їх здоров’я було визнано таким, що погіршилося).

Порядок проведення попереднього (періодичного) медогляду кандидатів у водії (водіїв) транспортних засобів принципово не змінився. За результатами попереднього, періодичного та позачергового медоглядів видається медична довідка щодо придатності водія до керування транспортним засобом, а також проставляються позначки про придатність та обмеження щодо категорії ТЗ.

Порядок проведення позачергового медогляду водіїв транспортних засобів зміни не торкнулися. Як і раніше, у разі відмови водія від проходження позачергового огляду перевізник зобов’язаний вжити заходів щодо його недопущення до керування ТЗ відповідної категорії.

Відповідно до п. 4.2 Положення №65/80, щозмінні передрейсові і післярейсові медогляди водіїв транспортних засобів проводяться в індивідуальному порядку, під час яких присутність сторонніх осіб забороняється. Медогляд проводиться в спеціально обладнаному місці, крім того медичний працівник має здійснювати медогляд детальніше ніж раніше: потрібно опитати водія про йото стан, уважно спостерігати за його поведінкою, звернути увагу на завнішній вигляд та стан шкіри, і, як і раніше, обов’язково вимірюється артеріальний тиск і частота скорочень серця.

Слід уточнити, що підставами для позачергового медогляду є направлення власника або посадової особи, яка несе відповідальність за експлуатацію транспортних засобів перевізника; інформація медпрацівника про постійне погіршення стану здоров’я водія, що перешкоджає безпечному керуванню ТЗ; вимог та/або рішення уповноваженої посадової особи ДАІ за наявності підстав.

Періодичному медогляду будуть підлягати водії транспортних засобів незалежно від категорії для підтвердження права на керування ТЗ:

у віці до 55 років (включно) – один раз на 10 років;

у віці від 56 до 75 років (включно) – один раз на 3 роки;

у віці від 76 років і більше – один раз на рік.
ДАІ області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...