Про введення в обіг пам’ятних монет “Дрохва”

Національний банк України, продовжуючи серію “Флора і фауна України”, уводить в обіг 26 квітня 2013 року пам’ятні монети “Дрохва” номіналами 10 та 2 гривні, присвячені одному з найкрупніших птахів України, зникаючому виду ряду Журавлеподібних, уключеному до Червоної книги України та Європейського Червоного списку тварин і рослин, що перебувають під загрозою зникнення у світовому масштабі.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – 5 000 штук. Гурт монети – рифлений.

Монету номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, якість карбування – “спеціальний анциркулейтед”, вага – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 30 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монет в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний Герб України та написи: на монеті зі срібла – НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/УКРАЇНИ/ 10/ ГРИВЕНЬ/ 2013, а такожпозначення металу та його проби – Ag 925, маса в чистоті – 31,1,на монеті з нейзильберу – НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/УКРАЇНИ/ 2/ ГРИВНІ/ 2013, крім того,на обох монетах – логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монет зображено дрохву та розміщено написи: ДРОХВА (угорі) та OTIS TARDA (унизу на тлі трави). На реверсі монети з нейзильберу використано тамподрук.

Художник і скульптор – Володимир Дем’яненко.

Пам’ятні монети номіналами 10 та 2 гривні є дійсними платіжними засобами України і обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
НБУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі