• Головна
  • Аерація і скарифікація газону: що це, навіщо потрібно і як часто робити?
11:00, 21 квітня 2021 р.

Аерація і скарифікація газону: що це, навіщо потрібно і як часто робити?

Аерація і скарифікація газону — заходи, що надають ділянці доглянутий вигляд. Перший термін означає проріджування кореневої системи, другий — вичісування сміття, торішньої трави й моху.

Аерація і скарифікація газону: що це, навіщо потрібно і як часто робити?, фото-1

Спеціальна техніка для аерації

Аератори для газону являють собою вал з вмонтованими 50-міліметровими ножами. В процесі роботи пристрою вони розрізають дерен, витягуючи торішню траву і мох назовні. Залишається лише видалити сміття, яке заважає газонній траві вільно рости.

Скарифікатор — це вал з прикріпленими до нього спицями, порожніми або суцільнолитими. Останні проколюють ґрунт, а перші — висмикують дерен, переміщаючи його нагору. Розрізняють побутові та професійні скарифікатори. Діаметр спиць становить 0,6-1,5 см. Довжина їх змінюється від 3 до 10 см. Ширина, глибина проникнення спиць в товщу ґрунту залежить від різновиду ґрунту. М'який і пухкий ґрунт проколюють рідше, з частотою близько 150 мм, важкий ґрунт — на відстані близько 100 мм.

Скарифікація і аерація газонів: призначення

Добре доглянутий газон відрізняє рівномірно зростаюча трава і благородний бархатисто-смарагдовий відтінок. Досягти такої краси досить складно. Важливо правильно вибрати вид трави, своєчасно висіяти її, вносити підживлення і стригти. Однак всі перераховані зусилля зводяться нанівець, якщо знехтувати аерацією і скарифікацією.

Аерація і скарифікація газону: що це, навіщо потрібно і як часто робити?, фото-2

Призначення проколювання (скарифікації) — забезпечення проникнення повітря в ґрунт. Кисень необхідний всім частинам рослини. Якщо ґрунт забитий, до коріння не надходить повітря в необхідній кількості. Кисню, одержуваного надземними частинами рослин, виявляється недостатньо. Якщо проколювати ґрунт, постачання кореневої системи повітрям істотно поліпшується. Крім того, отвори служать і для проникнення води, чистої або з підгодівлею. Особливо це актуально, якщо літо видалося посушливим.

Що таке аерація газону? Вона необхідна для того, щоб галявина виглядала доглянуто. Мох заглушає траву, утворюючи «залисини» на ділянці. Аналогічна ситуація відбувається, якщо посів виконано занадто густо. Якщо прорізати дерен і звільнити газон від всього зайвого, трава росте набагато краще, отримує в достатній кількості вологу, кисень і корисні речовини. Коренева система омолоджується, що найкращим чином позначається на зовнішньому вигляді газону. Леза також підрізають коріння бур'янів, перешкоджаючи їх розвитку.

Періодичність виконання процедури скарифікації

Скарифікація проводиться не частіше, ніж двічі на рік. Вичісування галявини з розрізанням ґрунту — досить жорсткий процес, в порівнянні зі звичайним проколюванням. Якщо все виконано правильно, зовнішній вигляд газону поліпшується. Але при цьому нерідко страждає коренева система не тільки засмічених, а й культурних рослин. Оптимальний час проведення - рання весна та осінь. Спочатку галявину коротко підстригають (до 30 мм), а потім рясно поливають.

Зараз — про те, як часто повинна проводитися аерація газону. Частота проведення процедури залежить від того, наскільки галявина доглянута. Якщо особливих проблем немає, то досить і одного разу в рік. Маніпуляція, як правило, виконується в період посиленого росту трави (визначається індивідуально і залежить від сорту). На занедбаному газоні з великою кількістю соломи доведеться аерацію проробляти частіше — приблизно після трьох стрижок. Після того, як весняна аерація газонів виконана, рекомендується підгодувати газон розчином добрив. Ступінь зволоженості ґрунту — середня.

Аерація і скарифікація газону: що це, навіщо потрібно і як часто робити?, фото-3

Коли проводити аерацію або скарифікацію?

Ознака того, що коренева система газонної трави отримує недостатньо кисню:

  • жовта і млява рослинність;
  • трава росте нерівномірно;
  • є великий шар моху і торішніх трав (соломи).

Хорошим індикатором є реакція рослин на холод. Якщо зі зниженням температури трава швидко в'яне — це вірна ознака недостатності повітря і вологи. Без проколювання ґрунту обійтися не можна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...