Возлюблені у Господі всечесні пастирі й диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати та сестри!

Сповнений невимовної радості Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа, у ці світлі дні Свята зі свят та Торжества із торжеств сердечно звертаюсь до вас із життєстверджуючим та завжди радісним великоднім привітанням: ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цими словами ми багаторазово сповіщаємо світу про торжество всемогутності Божої, яка спасає нас від панування гріховного життя та рабства смерті. Печаль та скорбота Страсної седмиці змінюється на радість Воскресіння Христового. «Воскрес Христос, – каже святитель Іоанн Златоуст, – і ти, пекло, скинуте. Воскрес Христос, і впали демони. Воскрес Христос, і радуються ангели. Воскрес Христос, і життя торжествує».

Господь у вищій мірі явив нам Свою силу і славу. Якими великими не були б чудеса, звершені Спасителем світу під час Свого земного життя, але всі вони ніби далекі відблиски тої могутності Божої, що відкрилася нам через Його славне Воскресіння. Син Божий прийшов на землю, щоб спасти рід людський, і, прийнявши вільні муки, приниження і Хрест, перемагає «того, хто має владу смерті, тобто диявола» (Євр. 2, 14), руйнує його царство і звільняє з неволі в’язнів пекла. Господь, зійшовши у геєну, полонив її, знищив, зганьбив, убив, повалив, зв’язав – говорить святитель Іоанн Златоуст.

Воскресіння Христове – це, насамперед, свято перемоги Божої правди і любові над лукавством, добра над злом, життя над смертю. Ніяка сила не може стати супроти Божого Промислу, ніхто не може противитися Йому: «Бог творить, що захоче».

Разом із Собою Син Божий співвоскрешає і весь людський рід. Нам явився «новий Адам», через Якого «всім життя засяяло». Священномученик Іриней, єпископ Ліонський, відзначає, що Христос, як новий Адам «очолив все людство, подарував нам спасіння, так що втрачене нами в Адамі ми знову отримали у Христі Іісусі».

Воскресіння Христове – це початок нового благодатного буття людини. Якби не воскрес Христос, то людство залишилось би без найголовнішого – вищої суті свого існування. Але Христос воістину воскрес!

Те, що так відчайдушно шукали найрозумніші з людей, звершилось в день Воскресіння. Тоді відкрились відповіді на вічні запитання про зміст та мету життя. Тільки в усвідомленні особистого безсмертя можуть знаходитися основи та високі ідеали людської діяльності. Як писав про це Ф.М. Достоєвський: «Уявіть собі, що немає Бога і безсмертя душі… Скажете, для чого мені потрібно жити гарно, робити добро, якщо я помру на землі назавжди?» Якщо людина не ставить перед собою таких запитань і не знаходить на них відповідей, то життя її залишається за словом Екклезіяста «марнотою і ловленням вітру» (Еккл. 1, 14).

У світлі Воскресіння Христового втрачає свою силу філософія матеріалістичного гедонізму «будемо їсти та пити, тому що завтра помремо!» (1 Кор. 15, 32), яка все більше та більше стає основою сучасного суспільства, захопленого споживацькою лихоманкою. Пасха відкриває для нас інший шлях «від смерті до життя, і від землі на небо».

Проповідуючи Воскреслого Христа Спасителя, Свята Церква закликає нас до нового життя, натхненного Божою любов’ю. Це нове життя дається нам в Церкві, в Таїнстві Хрещення і будується на вічних євангельських істинах. Таїнство Хрещення вводить нас у таємничий зв’язок з Голгофською жертвою Господа нашого Іісуса Христа. У Святому Хрещенні ми помираємо і воскресаємо разом із Христом, як говорить про це апостол Павло: «Ми поховані з Христом хрещенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в оновленому житті» (Рим. 6, 4).

Усі ми хрещені у Православній Церкві, котра із дня П’ятидесятниці протягом століть благодатно преображає та очищує наш світ. Вона відіграла значну роль у справі побудови і нашої історії, і нашої культури, і нашої державності. Сьогодні людське суспільство теж потребує духовного підйому та відродження, а це є неможливим без нашого особистого очищення та оновлення. Кожний православний християнин покликаний нести слово віри та чинити добрі справи, що направлені на покращення духовно-морального та матеріального стану оточуючого нас світу.

Милістю Божою наша богоспасенна Кіровоградська єпархія невпинно рухається шляхом відродження церковного служіння та духовності у всіх сферах нашого життя. С поміччю Божою завершується будівництво нової будівлі для єпархіального управління та недільної школи на території Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці м. Кіровограда. Також продовжується будівництво нових храмів, як в обласному центрі, так і по всій єпархії. Ми щиро вдячні усім благодійникам та меценатам, котрі допомагають нам відроджувати духовні святині. Ваша допомога не залишиться безплідною, тому що храми – це не тільки стіни та гарна архітектура, а й справжні духовні центри, що мають літургічне, соціальне, культурне та місіонерсько-просвітницьке значення. Нехай Всемилостивий Господь і у майбутньому благословить усі ваші добрі справи та починання.

Також слід сказати, що активно розвивається в нашій єпархії духовно-просвітницька діяльність, а саме: місіонерський та молодіжний рух, благодійність, катехизація у в’язницях, духовна опіка в будинках для людей похилого віку, паломництво, релігійна та духовна освіта. Активно проводиться робота з молоддю: викладаються Основи християнської етики у вищих та середніх навчальних закладах області. На базі недільної школи Спасо-Преображенського собору м. Кіровограда діє молодіжний клуб, який активно бере участь в усіх єпархіальних заходах та акціях. Збільшилась наша присутність в засобах масової інформації: успішно запрацювали офіційні сайти єпархіальних відділів, на Кіровоградському обласному телеканалі з’явилась нова телепередача «Світло Православ’я», почали видаватися єпархіальні інформаційно-просвітницькі листки, регулярно звучать проповіді наших священнослужителів у радіоефірі.

Необхідно звернути увагу, що духовно-моральне виховання особистості – складний та багатогранний процес, котрий включає в себе педагогічний, соціальний та духовний вплив. Тому всім нам, священнослужителям, учителям, батькам потрібно докласти чимало зусиль, щоб така співпраця принесла свої благі плоди у справі виховання підростаючого покоління на базі тих життєдайних традицій православної культури, котрі залишили нам наші благочестиві предки.

Возлюблені у Воскреслому Господі дорогі брати та сестри! Минають роки та століття, змінюються цивілізації, держави, народи, культури, зникають різні філософії, вчення та світобачення. Одне лишається вічним – Божа правда та Церква Христова, що оберігає цю правду. Впродовж двох тисячоліть вона несе людям благу звістку про те, що смерті більше немає, оскільки Воскрес Христос. Прислухаємося до Євангелія. Нехай світло Божої правди освітить ваше життя і оновить його для добрих та благих справ. Адже, «яка користь людині, що здобуде увесь світ, але душу свою занапастить?» (Мф. 16, 26).

Тож розділимо один з одним пасхальну радість, підтримаємо немічних, чинитимемо милість убогим, втішимо тих, хто перебуває в скорботах. А найголовніше – явімо щиру любов, пробачимо усіх, хто ненавидить нас та потурбуймося про тих, хто поряд із нами. Любов’ю та смиренням Господь переміг зло. З поміччю Божою будемо й ми перемагати зло у собі самих.

Іще раз сердечно вітаю всіх вас зі святом славного Воскресіння Христового. Це справді «Пасха велика, Пасха вірних, Пасха, що відчиняє нам двері раю, Пасха, що всіх освящає». Радіймо, браття та сестри, «в цей день, що створив Господь», та молитовно прославляймо Воскреслого Христа Спасителя!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Божою милістю, смиренний

ІОАСАФ,

архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський

Пасха Христова, 2013 р.

м. Кіровоград

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
4 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Партнерский материал
В последнее время город Славянск на мировой арене звучал только в контексте военных действий на Донбассе. Пророссийские наемники захватили город в апреле 2014 года, с тех пор Славянск был у всех на слуху. О нем говорили по телевизору, писали в интернете и газетах, говорили в кабинетах высокопоставленных лиц. После того, как сепаратисты вместе с наемниками покинули город под натиском украинских военных, в городе наступил мир. Сегодня здесь по улицам беззабо...
Новости компаний
Александр Вилкул, Вадим Новинский, Дмитрий Шпенов и Нестор Шифрич покинули зал заседаний Верховной Рады во время выступления президента Петра Порошенко с ежегодным посланием. Оппозиционеры вышли из зала после слов президента, раскалывающих общество вопросами веры и языка. «Мы покинули зал заседаний во время выступления президента в знак протеста. Президент говорил красиво, но он говорил про какую-то другую страну, а не про нищую разворованную Украину, кото...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Происшествия
Днями близько 19-ї години по вулиці Марка Вовчка в напрямку вулиці Буровугільна рухався автомобіль ВАЗ, водій якого не обрав безпечної швидкості, втратив керування та здійснив наїзд на перешкоду, якою виявилось дерево біля дороги. Свідки події одразу викликали медиків та поліцейських. На місці події бригада швидкої надала водію першу медичну допомогу. Але від госпіталізації він відмовився. У свою чергу інспек тори опитали свідків події, яких виявилось чима...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Политические новости
Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул назвал представление ГПУ о снятии депутатской неприкосновенности очередной попыткой власти оказать давление и ограничить его политическую активность накануне выборов. На своей странице в Фейсбук оппозиционер написал: «Президентская кампания началась. Началась с зачистки оппозиционного поля. Власть снова пытается протащить фейковое «подання» против меня. В первый раз ГПУ даже не удосужилась предоставить юридическое...
Общество
Дорожні служби Кропивницького мають бути готовими самостійно виконувати ремонти дорожнього полотна і виконувати необхідну його розмітку. Відповідно, комунальники повинні бути забезпечені необхідною спеціальною технікою, а у Кропивницькому має функціонувати комунальний асфальтовий завод. Завдання активніше зайнятися його придбанням і монтажем поставив міський голова Андрій Райкович під час понеділкової апаратної наради. - Це повинен бути сучасний, високотех...
Новости компаний
Каждый день в мире совершаются тысячи карманных краж. Преимущественно, происходят они в метро, в маршрутных такси, на улицах города. Кражи совершаются не только из карманов прохожих. Сумки и рюкзаки являются очень легкодоступными объектами для воров. Как обезопасить свои вещи? Чтобы снизить риск воровства в общественных местах, приобретите современный антикражный рюкзак Bobby. Это очень стильный и элегантный рюкзак, который имеет особое строение. Многие лю...
Новости компаний
Наверняка вы помните, что 27 июля 2017 года, в силу вступил закон об ужесточении наказания за нетрезвое вождение. В соответствии с этим документом штраф за вождение в состоянии алкогольного или наркотического опьянения составляет 600 не облагаемых налогами минимумов доходов граждан, то есть 10 200 грн. за первичное нарушение и 20 400 грн. (1200 «минимумов») в случае повторного подобного правонарушения в течение года. Для водителей, дважды подвергшихся нака...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: