• Головна
  • Возлюблені у Господі всечесні пастирі й диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати та сестри!
18:00, 30 квітня 2013 р.

Возлюблені у Господі всечесні пастирі й диякони, боголюбиві іноки та інокині, дорогі брати та сестри!

Сповнений невимовної радості Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа, у ці світлі дні Свята зі свят та Торжества із торжеств сердечно звертаюсь до вас із життєстверджуючим та завжди радісним великоднім привітанням: ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Цими словами ми багаторазово сповіщаємо світу про торжество всемогутності Божої, яка спасає нас від панування гріховного життя та рабства смерті. Печаль та скорбота Страсної седмиці змінюється на радість Воскресіння Христового. «Воскрес Христос, – каже святитель Іоанн Златоуст, – і ти, пекло, скинуте. Воскрес Христос, і впали демони. Воскрес Христос, і радуються ангели. Воскрес Христос, і життя торжествує».

Господь у вищій мірі явив нам Свою силу і славу. Якими великими не були б чудеса, звершені Спасителем світу під час Свого земного життя, але всі вони ніби далекі відблиски тої могутності Божої, що відкрилася нам через Його славне Воскресіння. Син Божий прийшов на землю, щоб спасти рід людський, і, прийнявши вільні муки, приниження і Хрест, перемагає «того, хто має владу смерті, тобто диявола» (Євр. 2, 14), руйнує його царство і звільняє з неволі в’язнів пекла. Господь, зійшовши у геєну, полонив її, знищив, зганьбив, убив, повалив, зв’язав – говорить святитель Іоанн Златоуст.

Воскресіння Христове – це, насамперед, свято перемоги Божої правди і любові над лукавством, добра над злом, життя над смертю. Ніяка сила не може стати супроти Божого Промислу, ніхто не може противитися Йому: «Бог творить, що захоче».

Разом із Собою Син Божий співвоскрешає і весь людський рід. Нам явився «новий Адам», через Якого «всім життя засяяло». Священномученик Іриней, єпископ Ліонський, відзначає, що Христос, як новий Адам «очолив все людство, подарував нам спасіння, так що втрачене нами в Адамі ми знову отримали у Христі Іісусі».

Воскресіння Христове – це початок нового благодатного буття людини. Якби не воскрес Христос, то людство залишилось би без найголовнішого – вищої суті свого існування. Але Христос воістину воскрес!

Те, що так відчайдушно шукали найрозумніші з людей, звершилось в день Воскресіння. Тоді відкрились відповіді на вічні запитання про зміст та мету життя. Тільки в усвідомленні особистого безсмертя можуть знаходитися основи та високі ідеали людської діяльності. Як писав про це Ф.М. Достоєвський: «Уявіть собі, що немає Бога і безсмертя душі… Скажете, для чого мені потрібно жити гарно, робити добро, якщо я помру на землі назавжди?» Якщо людина не ставить перед собою таких запитань і не знаходить на них відповідей, то життя її залишається за словом Екклезіяста «марнотою і ловленням вітру» (Еккл. 1, 14).

У світлі Воскресіння Христового втрачає свою силу філософія матеріалістичного гедонізму «будемо їсти та пити, тому що завтра помремо!» (1 Кор. 15, 32), яка все більше та більше стає основою сучасного суспільства, захопленого споживацькою лихоманкою. Пасха відкриває для нас інший шлях «від смерті до життя, і від землі на небо».

Проповідуючи Воскреслого Христа Спасителя, Свята Церква закликає нас до нового життя, натхненного Божою любов’ю. Це нове життя дається нам в Церкві, в Таїнстві Хрещення і будується на вічних євангельських істинах. Таїнство Хрещення вводить нас у таємничий зв’язок з Голгофською жертвою Господа нашого Іісуса Христа. У Святому Хрещенні ми помираємо і воскресаємо разом із Христом, як говорить про це апостол Павло: «Ми поховані з Христом хрещенням у смерть, щоб, як воскрес Христос із мертвих славою Отця, так щоб і ми стали ходити в оновленому житті» (Рим. 6, 4).

Усі ми хрещені у Православній Церкві, котра із дня П’ятидесятниці протягом століть благодатно преображає та очищує наш світ. Вона відіграла значну роль у справі побудови і нашої історії, і нашої культури, і нашої державності. Сьогодні людське суспільство теж потребує духовного підйому та відродження, а це є неможливим без нашого особистого очищення та оновлення. Кожний православний християнин покликаний нести слово віри та чинити добрі справи, що направлені на покращення духовно-морального та матеріального стану оточуючого нас світу.

Милістю Божою наша богоспасенна Кіровоградська єпархія невпинно рухається шляхом відродження церковного служіння та духовності у всіх сферах нашого життя. С поміччю Божою завершується будівництво нової будівлі для єпархіального управління та недільної школи на території Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці м. Кіровограда. Також продовжується будівництво нових храмів, як в обласному центрі, так і по всій єпархії. Ми щиро вдячні усім благодійникам та меценатам, котрі допомагають нам відроджувати духовні святині. Ваша допомога не залишиться безплідною, тому що храми – це не тільки стіни та гарна архітектура, а й справжні духовні центри, що мають літургічне, соціальне, культурне та місіонерсько-просвітницьке значення. Нехай Всемилостивий Господь і у майбутньому благословить усі ваші добрі справи та починання.

Також слід сказати, що активно розвивається в нашій єпархії духовно-просвітницька діяльність, а саме: місіонерський та молодіжний рух, благодійність, катехизація у в’язницях, духовна опіка в будинках для людей похилого віку, паломництво, релігійна та духовна освіта. Активно проводиться робота з молоддю: викладаються Основи християнської етики у вищих та середніх навчальних закладах області. На базі недільної школи Спасо-Преображенського собору м. Кіровограда діє молодіжний клуб, який активно бере участь в усіх єпархіальних заходах та акціях. Збільшилась наша присутність в засобах масової інформації: успішно запрацювали офіційні сайти єпархіальних відділів, на Кіровоградському обласному телеканалі з’явилась нова телепередача «Світло Православ’я», почали видаватися єпархіальні інформаційно-просвітницькі листки, регулярно звучать проповіді наших священнослужителів у радіоефірі.

Необхідно звернути увагу, що духовно-моральне виховання особистості – складний та багатогранний процес, котрий включає в себе педагогічний, соціальний та духовний вплив. Тому всім нам, священнослужителям, учителям, батькам потрібно докласти чимало зусиль, щоб така співпраця принесла свої благі плоди у справі виховання підростаючого покоління на базі тих життєдайних традицій православної культури, котрі залишили нам наші благочестиві предки.

Возлюблені у Воскреслому Господі дорогі брати та сестри! Минають роки та століття, змінюються цивілізації, держави, народи, культури, зникають різні філософії, вчення та світобачення. Одне лишається вічним – Божа правда та Церква Христова, що оберігає цю правду. Впродовж двох тисячоліть вона несе людям благу звістку про те, що смерті більше немає, оскільки Воскрес Христос. Прислухаємося до Євангелія. Нехай світло Божої правди освітить ваше життя і оновить його для добрих та благих справ. Адже, «яка користь людині, що здобуде увесь світ, але душу свою занапастить?» (Мф. 16, 26).

Тож розділимо один з одним пасхальну радість, підтримаємо немічних, чинитимемо милість убогим, втішимо тих, хто перебуває в скорботах. А найголовніше – явімо щиру любов, пробачимо усіх, хто ненавидить нас та потурбуймося про тих, хто поряд із нами. Любов’ю та смиренням Господь переміг зло. З поміччю Божою будемо й ми перемагати зло у собі самих.

Іще раз сердечно вітаю всіх вас зі святом славного Воскресіння Христового. Це справді «Пасха велика, Пасха вірних, Пасха, що відчиняє нам двері раю, Пасха, що всіх освящає». Радіймо, браття та сестри, «в цей день, що створив Господь», та молитовно прославляймо Воскреслого Христа Спасителя!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Божою милістю, смиренний

ІОАСАФ,

архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський

Пасха Христова, 2013 р.

м. Кіровоград

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...