«Творчі фантазії родини Яковенків»

7 травня 2013 року відбулося відкриття виставки родини Яковенків з міста Долинська Кіровоградської області.

IMG_3833


Відвідувачі матимуть змогу побачити роботи відомого в області та в Україні художника, майстра-писанкаря Сергія Яковенка, ляльки-мотанки майстра декоративно-ужиткового мистецтва Ольги Яковенко та живописні картини молодого талановитого художника Андрія Яковенка.

Втворчостіцієї талановитої родини поєднується висока майстерність, професіоналізм та велике бажання творіння прекрасного, розкриваютьсярізносторонні особистості та в той же час їх цілісність таланту.

ЯКОВЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ(26.03.1958 р. н.)

Народився в м. Долинська Кіровоградської області, закінчив художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного інституту (1986). Працює вчителем образотворчого мистецтва Долинської ЗОШ №1, викладачем відділення образотворчого мистецтва Долинської школи мистецтв. Глибоко вивчає декоративно-прикладне мистецтво, провів змістовну дослідницьку роботу в галузі писанкарства, відроджує історію писанкарства на Кіровоградщині.

Яковенко С.М. учасник ряду Всеукраїнських семінарів писанкарів, організував і провівв Долинській науково-практичну конференцію «Культурна спадщина як чинник національного самоусвідомлення народу» (1996), в цьому ж році відбулась і персональна виставка писанок художника.

Сергій Миколайович виконав оформлення поетичних збірок Любові Баранової «Пелюстки любові» (1996), «Сонячні стежини» (1998), Лідії Новікової «Хай в серце лебеді летять» (2000), збірника матеріалів до 70-річчя голодомору 1932-33рр. на Долинщині «Боковенька – 2004». Автор поштового штемпеля з нагоди виходу конверта, присвяченого 150-річчю від дня народження засновника дендропарку «Веселі боковеньки» Миколи Давидова (2006).

Його майстерності немає меж – він є автором ряду відеофільмів: «Котилася писанка», «Майстер», «Дорога до себе», «Од роду до роду», «Рушничок з рідного краю», «Долинська – колискастепового краю», «Перша – завжди перша», «Ми – макаренці». Лауреат районної краєзнавчої премії ім. Івана Проценка(2003).

Державне управління справами Президента України у 2010 році відмітили майстра «Дипломом учасника етнографічної експозиції «Містечко Майстрів».

Свою майстерність демонстрував на майстер-класах по писанкарству в містах Кіровограді, Бобринці, Кривому Розі (2010), Києві (2011). Учасник передач на Криворізькій ТРК «Рудана», «Косметичка», «Близькі подорожі», ТСН «1+1», як краєзнавець та етнограф.

Учасник Всеукраїнської виставки декоративного мистецтва «Кращий твір року-2010» та «Кращий твір року-2011», обласної виставки-ярмарки «Туризм-2011». В м. Кривому Розі представляв свої роботи у Ф-Арт галереї Олександра Юрченка. Від майстрів Кіровоградщини був учасником Всеукраїнської виставки декоративного мистецтва, присвяченій Великоднім святам (2012).

За багаторічну викладацьку діяльність Сергій Миколайович виховав гідну зміну творчої молоді.

Рішенням Атестаційної комісії Національної спілки майстрів народного мистецтва УкраїниЯковенко С.М. атестованиймайстром писанкарства (03.03.2011), а в жовтні 2012 року, разом з дружиною Ольгою, вже члени Національної спілки народного мистецтва України.

ЯКОВЕНКО ОЛЬГА ГРИГОРІВНА (02.04.1959 р.н.)

Народилась в селі Чумаки що на Дніпропетровщині.

Закінчила Криворізький державний педінститут. Працювала вчителем трудового навчанняв Долинській ЗОШ № 2 ім. Антона Макаренка.

У 2010 році організувала персональну виставку ляльки-мотанки «Берегине! Хто ти?», де представила більше 50-ти ляльок.

Ольга Григорівна учасниця ряду Всеукраїнських художніх виставок. Серед них: «Мальовнича Україна» у м. Запоріжжя (2012), «Виставка декоративно-прикладного мистецтва «Шляхами творчості» в містах Києві та Чернігові (2012), «Жінки України-митці» м. Луганськ (2011), «Жінки України-митці» м. Черкаси (2012), «Кращий твір року» (2011), «Кращий твір року» (2012), «Українська народна іграшка» (2011). Учасниця виставки-конкурсу в музеї Івана Гончара, що проходив у 2011 році в м. Києві.

ЯКОВЕНКО АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ (11.07.1987 р. н.)

Народився у м. Долинська, Кіровоградської області.

Ще будучи школярем, переймав цікаву, творчу науку від свого батька. Закінчив Державну художню школу ім. Тараса Шевченка в м. Києві, а у 2011 році – Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури.

Учасник ряду художніх виставок Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури, зокрема брав участь в конкурсі ім. Віктора Зарецького. В 2003 р. в рідному місті Долинська відкрилась його персональна виставка, як молодого художника.

У 2004 та 2008 роках представляв живописні роботи на виставках «Молоді художники Кіровоградщини»в Кіровоградському обласному художньому музеї. В 2006 році в м. Києві представляв живопис на всеукраїнській виставці «Молодіжна», що проходила в будинку художника.

У 2008 році був на пленері у Празі. А в 2009 році на розсуд землякам, Андрій представив ще одну виставку своїх нових творів, що проходила в музеї історії Долинського району під назвою «Андрій Яковенко – мій ровесник». Продовжує брати участь у творчих виставках студентів Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури. Виставка «Ми» відбулась у 2010 році. Активний учасник Всеукраїнських художніх виставок, таких як «Історичні постаті майбутнього» м. Київ (2010), «До 140-річчя від дня народження Лесі Українки м. Луцьк (2011), «Жінки України-митці» м. Луганськ (2011). У цьому ж році представляє свої роботи на виставці «Щедрість рідної землі» у державному сільському Кмитівському музеї образотворчого мистецтва ім. Йосипа Буханчука Коростишівського району Житомирської області та на звіті Міжнародного пленеру «Исик-Куль – блакитна брама Киргизстану».

У 2012 році учасник виставок декоративно-прикладного мистецтва «Шляхами творчості» м. Київ, «Україна, славний край козачий» м. Черкаси, «Мальовнича Україна» м. Запоріжжя.

В експозиції «Творчі фантазії родини Яковенків» представлено понад 100 робіт. І це тільки невелика частина. Тут ви можете побачити роботи Сергія Миколайовича в техніці «маркетрі» такі як «Наречені», «Троянда», «Балтійський пейзаж». Також представлені і найкращі його роботи з писанкарства це – власне писанки, шкрябанки, крапанки і унікальні випилянки на шкаралупі страусиних яєць.

Андрій Яковенко представлений своїми роботами виконаними в кращих традиціях реалістичного живопису. Вони пронизані ліризмом та позитивною енергетикою молодого автора.

М’якості та витонченості експозиції надають, представлені Ольгою Григорівною, ляльки-мотанки. Усі ляльки мають свої імена. Це такі, як Оксана, Гаша, Стефанія, Любаша, Маряна. А ще в експозиціїє лялька, яка дуже близька автору – «Моя бабуся Дуня».

Родина знаходиться завжди в творчому пошуку, чим вдосконалюються та вносять вагомий вклад у розвиток декоративно-ужиткового мистецтва Кіровоградщини та всієї України.

IMG_3802
IMG_3804
IMG_3805
IMG_3807

Наталія Овчаренко – науковий співробітник

відділу науково-просвітницької роботи  

Кіровоградського обласного художнього музею

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
30 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул написал на своей странице в Facebook: «Фашисты не вывезли столько чернозема, сколько его сейчас уничтожают рапсом, кукурузой и подсолнечником. В 2018 уже собрали рапса в 19 раз больше, чем в прошлом году. После засева этих технических культур поля должны восстанавливаться 4-6 лет. А у нас сеют каждый год… Такой «роскоши» по уничтожению плодородия собственной земли не позволяет себе ни одна страна Европы...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua