«Творчі фантазії родини Яковенків»

7 травня 2013 року відбулося відкриття виставки родини Яковенків з міста Долинська Кіровоградської області.

IMG_3833


Відвідувачі матимуть змогу побачити роботи відомого в області та в Україні художника, майстра-писанкаря Сергія Яковенка, ляльки-мотанки майстра декоративно-ужиткового мистецтва Ольги Яковенко та живописні картини молодого талановитого художника Андрія Яковенка.

Втворчостіцієї талановитої родини поєднується висока майстерність, професіоналізм та велике бажання творіння прекрасного, розкриваютьсярізносторонні особистості та в той же час їх цілісність таланту.

ЯКОВЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ(26.03.1958 р. н.)

Народився в м. Долинська Кіровоградської області, закінчив художньо-графічний факультет Криворізького педагогічного інституту (1986). Працює вчителем образотворчого мистецтва Долинської ЗОШ №1, викладачем відділення образотворчого мистецтва Долинської школи мистецтв. Глибоко вивчає декоративно-прикладне мистецтво, провів змістовну дослідницьку роботу в галузі писанкарства, відроджує історію писанкарства на Кіровоградщині.

Яковенко С.М. учасник ряду Всеукраїнських семінарів писанкарів, організував і провівв Долинській науково-практичну конференцію «Культурна спадщина як чинник національного самоусвідомлення народу» (1996), в цьому ж році відбулась і персональна виставка писанок художника.

Сергій Миколайович виконав оформлення поетичних збірок Любові Баранової «Пелюстки любові» (1996), «Сонячні стежини» (1998), Лідії Новікової «Хай в серце лебеді летять» (2000), збірника матеріалів до 70-річчя голодомору 1932-33рр. на Долинщині «Боковенька – 2004». Автор поштового штемпеля з нагоди виходу конверта, присвяченого 150-річчю від дня народження засновника дендропарку «Веселі боковеньки» Миколи Давидова (2006).

Його майстерності немає меж – він є автором ряду відеофільмів: «Котилася писанка», «Майстер», «Дорога до себе», «Од роду до роду», «Рушничок з рідного краю», «Долинська – колискастепового краю», «Перша – завжди перша», «Ми – макаренці». Лауреат районної краєзнавчої премії ім. Івана Проценка(2003).

Державне управління справами Президента України у 2010 році відмітили майстра «Дипломом учасника етнографічної експозиції «Містечко Майстрів».

Свою майстерність демонстрував на майстер-класах по писанкарству в містах Кіровограді, Бобринці, Кривому Розі (2010), Києві (2011). Учасник передач на Криворізькій ТРК «Рудана», «Косметичка», «Близькі подорожі», ТСН «1+1», як краєзнавець та етнограф.

Учасник Всеукраїнської виставки декоративного мистецтва «Кращий твір року-2010» та «Кращий твір року-2011», обласної виставки-ярмарки «Туризм-2011». В м. Кривому Розі представляв свої роботи у Ф-Арт галереї Олександра Юрченка. Від майстрів Кіровоградщини був учасником Всеукраїнської виставки декоративного мистецтва, присвяченій Великоднім святам (2012).

За багаторічну викладацьку діяльність Сергій Миколайович виховав гідну зміну творчої молоді.

Рішенням Атестаційної комісії Національної спілки майстрів народного мистецтва УкраїниЯковенко С.М. атестованиймайстром писанкарства (03.03.2011), а в жовтні 2012 року, разом з дружиною Ольгою, вже члени Національної спілки народного мистецтва України.

ЯКОВЕНКО ОЛЬГА ГРИГОРІВНА (02.04.1959 р.н.)

Народилась в селі Чумаки що на Дніпропетровщині.

Закінчила Криворізький державний педінститут. Працювала вчителем трудового навчанняв Долинській ЗОШ № 2 ім. Антона Макаренка.

У 2010 році організувала персональну виставку ляльки-мотанки «Берегине! Хто ти?», де представила більше 50-ти ляльок.

Ольга Григорівна учасниця ряду Всеукраїнських художніх виставок. Серед них: «Мальовнича Україна» у м. Запоріжжя (2012), «Виставка декоративно-прикладного мистецтва «Шляхами творчості» в містах Києві та Чернігові (2012), «Жінки України-митці» м. Луганськ (2011), «Жінки України-митці» м. Черкаси (2012), «Кращий твір року» (2011), «Кращий твір року» (2012), «Українська народна іграшка» (2011). Учасниця виставки-конкурсу в музеї Івана Гончара, що проходив у 2011 році в м. Києві.

ЯКОВЕНКО АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ (11.07.1987 р. н.)

Народився у м. Долинська, Кіровоградської області.

Ще будучи школярем, переймав цікаву, творчу науку від свого батька. Закінчив Державну художню школу ім. Тараса Шевченка в м. Києві, а у 2011 році – Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури.

Учасник ряду художніх виставок Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури, зокрема брав участь в конкурсі ім. Віктора Зарецького. В 2003 р. в рідному місті Долинська відкрилась його персональна виставка, як молодого художника.

У 2004 та 2008 роках представляв живописні роботи на виставках «Молоді художники Кіровоградщини»в Кіровоградському обласному художньому музеї. В 2006 році в м. Києві представляв живопис на всеукраїнській виставці «Молодіжна», що проходила в будинку художника.

У 2008 році був на пленері у Празі. А в 2009 році на розсуд землякам, Андрій представив ще одну виставку своїх нових творів, що проходила в музеї історії Долинського району під назвою «Андрій Яковенко – мій ровесник». Продовжує брати участь у творчих виставках студентів Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури. Виставка «Ми» відбулась у 2010 році. Активний учасник Всеукраїнських художніх виставок, таких як «Історичні постаті майбутнього» м. Київ (2010), «До 140-річчя від дня народження Лесі Українки м. Луцьк (2011), «Жінки України-митці» м. Луганськ (2011). У цьому ж році представляє свої роботи на виставці «Щедрість рідної землі» у державному сільському Кмитівському музеї образотворчого мистецтва ім. Йосипа Буханчука Коростишівського району Житомирської області та на звіті Міжнародного пленеру «Исик-Куль – блакитна брама Киргизстану».

У 2012 році учасник виставок декоративно-прикладного мистецтва «Шляхами творчості» м. Київ, «Україна, славний край козачий» м. Черкаси, «Мальовнича Україна» м. Запоріжжя.

В експозиції «Творчі фантазії родини Яковенків» представлено понад 100 робіт. І це тільки невелика частина. Тут ви можете побачити роботи Сергія Миколайовича в техніці «маркетрі» такі як «Наречені», «Троянда», «Балтійський пейзаж». Також представлені і найкращі його роботи з писанкарства це – власне писанки, шкрябанки, крапанки і унікальні випилянки на шкаралупі страусиних яєць.

Андрій Яковенко представлений своїми роботами виконаними в кращих традиціях реалістичного живопису. Вони пронизані ліризмом та позитивною енергетикою молодого автора.

М’якості та витонченості експозиції надають, представлені Ольгою Григорівною, ляльки-мотанки. Усі ляльки мають свої імена. Це такі, як Оксана, Гаша, Стефанія, Любаша, Маряна. А ще в експозиціїє лялька, яка дуже близька автору – «Моя бабуся Дуня».

Родина знаходиться завжди в творчому пошуку, чим вдосконалюються та вносять вагомий вклад у розвиток декоративно-ужиткового мистецтва Кіровоградщини та всієї України.

IMG_3802
IMG_3804
IMG_3805
IMG_3807

Наталія Овчаренко – науковий співробітник

відділу науково-просвітницької роботи  

Кіровоградського обласного художнього музею

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
30 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Силовикам, которые в “деле Вилкула” подвергали пыткам свидетелей, фальсифицировали материалы и пытались вывести землю из государственной собственности, грозит от 8 до 12 лет тюрьмы, - написал на своей странице в Фейсбук адвокат Вилкула Олег Бабич Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул подал в СБУ, Нацполицию, ДБР и ГПУ заявления о действиях организованной преступной группировки из числа работников генеральной прокуратуры и прокуратуры Днепропетровской...
Общество
З метою підготовки транспортних засобів та аварійно-рятувального обладнання до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані із ризиками осінньо-зимового періоду, протягом жовтня в усіх підпорядкованих Управлінню ДСНС в області пожежно-рятувальних підрозділах пройшли перевірочні марші техніки з підвищеною прохідністю. 18 жовтня було здійснено марш техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Кіровоградській об...
Общество
Міський голова Кропивницького Андрій Райкович та начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко проінспектували дитячі садочки ДНЗ №62 і №68, щоб перевірити температурний режим у групах дошкільного навчального закладу. Оскільки в обласному центрі опалювальний сезон ще не розпочався, а приміщення навчальних закладів уже встигли охолонути, батьки дітей почали висловлювати хвилювання, що малюки у групах мерзнуть. Щоб переконатись у тому, що температ...
Криминал
Повідомлення про подію надійшло до Олександрійського відділу поліції 14 жовтня. В одному з районів міста чоловік спричинив смертельні поранення іншому місцевому мешканцю. Поліцейські затримали особу за підозрою у скоєнні вбивства. В результаті проведених слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що місцевий мешканець, перебуваючи у дворі свого будинку, під час сварки здійснив два постріли у бік 56-річного сусіда. Отримані поранення виявилися для по...
Общество
У віторок, 16 жовтня, у міській раді Кропивницького завершився конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання № 35 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». Як повідомили в управлінні освіти міської ради, на конкурс заявилися двоє претендентів. Із них комісія обрала переможця за найбільшою кількістю набраних балів. В результа...
Новости компаний
Одни из самых низких цен на одежду в Украине были выявлены 16 октября 2018 г. в интернет-магазине Time of Style. Приводим цены на популярные категории осенне-зимнего ассортимента: Мужские куртки - от 189 грн. Мужские рубашки - от 29 грн. Мужские брюки - от 99 грн. Мужские свитера - от 79 грн. Женские джинсы - от 149 грн. Женские спортивные штаны - от 69 грн. Женские куртки - от 239 грн. Платья - от 229 грн. Женские свитера (гольфы, джемперы, худи, свитшоты...
Политические новости
«С обвинений против Луценко вчера в Раде фактически началась президентская кампания Вилкула», - отметила политический эксперт Анне Быкова, комментируя итоги голосования в парламенте, который отказался снимать неприкосновенность с Вилкула по сфабрикованному ГПУ делу. «Представление ГПУ на Вилкула свидетельствует о том, что власть его рассматривает как опасного конкурента на предстоящих президентских выборах. И то, с какой поспешностью и топорностью это пред...
Криминал
Працівниками кримінальної поліції області спільно з Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції із залученням спецпідрозіділів КОРД та роти поліції особливого призначення під час проведених заходів було вилучено з обігу зброю, набої та наркотичні засоби.  Також за місцем мешкання одного з фігурантів поліцейські виявили записи «чорної бухгалтерії» злодійського «общака».  Вилучене нині направлено для проведення експертиз.
Политические новости
Прохождение во второй тур президентских выборов нового политика и активное обсуждение в обществе его кандидатуры означает позитивный сценарий развития ситуации в Украине. При этом «новый»  не означает «молодой». Так считают в партии «Основа». В эфире телеканала NewsOne об этом говорил глава политисполкома партии Владимир Полочанинов. Он считает, что публичные дискуссии о том, кто из кандидатов в президенты Украины попадет во второй тур, означают обсуждение...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua: