«Святе та вічне…»

Навесні, коли розцвітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий вітер приносить до нас свято Матері, яке відзначається у другу неділю травня.

 Уже майже століття у різних країнах світу відзначають ДЕНЬ МАТЕРІ.

 У Кіровоградському обласному художньому музеї вже стало доброю традицією напередодні відзначення Дня Матері, який в Україні завжди сприймається як потрійне свято - Божої Матері, матері - України та матусі кожного з нас, проводити  різноманітні заходи присвячені цьому святу.

 

7 травня 2012 року у програмі до Дня матері «Святе та вічне..» прийняли участь молодші школярі, учні 2-Б класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4.

DSC05506-crop

 

Розпочалася програма, приурочена Дню матері в залі сакрального мистецтва,  де учасники мали можливість прослухали розповідь про особливості написання ікон із зображенням Божої Матері. Діти  із великою зацікавленістю переглянули репродукції художників епохи Відродження: Леонардо да Вінчі (1452 -1519) «Мадонна Літта»                (1478 ), «Мадонна Бенуа» (1478 ) та Рафаеля Санті (1483-1520 ) «Мадонна Конестабіле» (1504 ), «Мадонна Грандука»  (1504-1505 ), «Мадонна Соллі» (1500-1504). З розповіді наукового співробітника  учні дізналися про важливе та чільне місце, яке посідає Богородиця в релігійній свідомості українців, про те, що Богородиця вважається покровителькою лицарів українського духу — козацтва, що багато церков в Україні збудовано на честь Богородиці, а також що до Матері Божої  звертаються з молитвами про заступництво та допомогу.

 

 Образ Матері - України учні узагальнили переглядаючи картину художника – земляка Бондаренка М.Г. (1914-1999)  «Українська Мадонна » (1996).

А переглянувши виставку «Гармонія світу» видатного українського пейзажиста  С. Шишка із фондового зібрання Національного художнього музею України діти долучилися до яскравого кольорового різнобарв’я матері природи.  Тож згодом    відбулося саме цікаве  дійство – це практична робота   з паперопластики – виготовлення подарунків для своїх матусь – паперових квітів - тюльпанів.

Виготовлені квіти діти подарували у день Матері своїм матусям 12 травня!

Олена Степанок  - зав. відділом науково – просвітницького роботи
Кіровоградського обласного художнього музею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі