• Головна
  • Створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС належить до стратегічних цілей сторін – Віктор Серпокрилов
10:13, 15 травня 2013 р.

Створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС належить до стратегічних цілей сторін – Віктор Серпокрилов

Про це сказав перший заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Серпокрилов під час проведення прес-конференції. За його словами, майбутня ЗВТ не має аналогів з попередньої практики Євросоюзу. Запровадження режиму вільної торгівлі відбуватиметься в рамках всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі у форматі “ЗВТ+” з акцентом на регуляторному співробітництві. Формат “ЗВТ+” передбачає, що скорочення та ліквідація торговельних обмежень у рамках режиму вільної торгівлі стосуються не тільки лібералізації виключно двосторонньої торгівлі товарами, а також обумовлені згодою сторін лібералізувати додатково такі сфери як торгівля послугами, режими прямих іноземних інвестицій та державні закупівлі.

в текст


Ключовою відмінністю ЗВТ+ з ЄС від класичних зон вільної торгівлі є поширення режиму вільної торгівлі на сектор послуг та (частково) лібералізація руху робочої сили, а також широка програма адаптації економічного та секторального законодавства України до норм та стандартів Європейського Союзу, яка дозволить усунути нетарифні бар’єри для українського експорту до внутрішнього ринку ЄС.

Зважаючи на те, що невід’ємною частиною поглибленої ЗВТ є приведення українського законодавства та практики у відповідність до норм та положень ЄС, особливого значення набуває положення щодо застосування міжнародних та Європейських стандартів та інструментів у відповідних сферах співпраці.

Віктор Серпокрилов наголосив на основних здобутках укладення Угоди, ключовими серед яких можна виділити покращення умов експорту до ЄС української продукції, в першу чергу за рахунок скасування увізного мита, а також зменшення нетарифних обмежень у торгівлі сільськогосподарської продукцією; прискорення темпів економічного зростання за рахунок таких видів економічної діяльності, як сільське господарство та харчова промисловість, текстильна та шкіряна промисловість, металургія та оброблення металу, транспортні послуги, послуги юридичним особам; збільшення кількості зайнятих економічною діяльністю; розширення доходної частини державного бюджету. Підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС стане вагомим аргументом на користь нашої держави у заохоченні прямих іноземних інвестицій у виробництво товарів чи послуг, орієнтованих на експорт до країн ЄС для нашої держави. Процес адаптації вітчизняного законодавства до європейського законодавства в рамках "ЗВТ+" та підвищення якості його імплементації матиме прямим результатом покращення умов для ведення бізнесу в Україні в цілому.

Саме останнє – комфортні умови для бізнесу – одна із ключових позицій президентської програми "Україна для людей".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...