• Головна
  • Чи повинен кожний громадянин мати свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
10:15, 15 травня 2013 р.

Чи повинен кожний громадянин мати свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Видача свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування регулюється Порядком видачі свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 22.08.2000 за №1306.

Страхове свідоцтво:

- є єдиним для всіх видів загальнообов'язкового державного соціального страхування документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

- видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду загальнообов'язкового державного соціального страхування, на підставі анкети застрахованої особи  після обов'язкової реєстрації цієї особи в органах Пенсійного фонду.

-  пред'являється застрахованою особою у разі одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, укладення трудового договору (контракту), договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг, під час прийому на навчання, а також в інших випадках, передбачених законодавством.

Застрахована особа повинна  пред’являти свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на вимогу страхувальника, посадових осіб виконавчих органів Пенсійного фонду.

Страхове свідоцтво може бути витребувано і при прийомі на роботу. 

Свідоцтво зберігається у застрахованої особи. Воно дійсне тільки в разі пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

За допомогою страхового свідоцтва  через мережу інформаційних кіосків можна ознайомитись  з інформацією щодо нарахування заробітної плати, сплату страхових внесків, періоди перебування у трудових відносинах зі страхувальниками, а також інформацію щодо розміру призначеної пенсії.

Страхове свідоцтво видається на підставі анкети, яку заповнюють застраховані особи власноруч. В анкету вносять відомості з паспорта та з довідки про присвоєння  ідентифікаційного  номера.

          

  Механізм отримання анкет наступний.

            Відповідальна особа підприємства чи організації (роботодавець) передає анкети працівникам підприємства, які вносять в них відомості та підписують їх.

Роботодавець протягом двох тижнів перевіряє, засвідчує анкету підписом та печаткою і повертає до органу Пенсійного фонду, де його зареєстровано як платника страхових внесків.

          Орган Пенсійного фонду оформляє страхове свідоцтво і передає його разом із супроводжувальною відомістю страхувальнику.

Страхувальник зобов’язаний видати його застрахованій особі під розписку у супроводжувальній відомості.

Заповнені та засвідчені страхувальником супровідні відомості, а також страхові свідоцтва, не видані застрахованим особам через їх звільнення, повертаються органу Пенсійного фонду у 20-денний строк після їх одержання. Повернені страхові свідоцтва видаються застрахованій особі безпосередньо органом Пенсійного фонду після її звернення.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю,

пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок) мають самостійно звернутись до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання, де їм буде надана анкета для отримання страхових свідоцтв.

Тож, звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій області з проханням перевірити наявність свідоцтв про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у працівників та, у разі відсутності, оформити відповідні анкети та надати до управління Пенсійного фонду за місцем узяття на облік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...