Майбутнє — за кооперацією

Навколо такої думки об'єдналися учасники круглого столу в облдержадміністрації на тему: "Розвиток кооперативного сільськогосподарського та дрібнотоварного виробництва, як один із важелів розвитку конкуренції на ринку молока та продуктів його переробки" за участі державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Михайла Русинського та голови Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександра Корнюші.

Учасники засідання зійшлися на тому, що кооперативна форма господарювання на селі – це питання номер один. Розвиток кооперативного руху є на сьогоднішній день ефективним механізмом згуртування селян та вирішення низки соціально-економічних проблем у сільській місцевості. Зокрема, він сприятиме створенню нових робочих місць та збільшенню доходів селян, а це одна із ключових засад реалізації Президентської програми "Україна для людей".

На сьогодні гостро стоїть питання якості молочної сировини. Для виробництва твердого сиру, масла та іншої продукції заводи приймають молоко на переробку з відповідними показниками якості. Задля підвищення якості молока господарствам населення рекомендується створювати сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи молочарського напрямку. Адже в господарствах населення наразі виробляється близько 85% молока, і приватні підприємці, котрі приймають молоко у населення, не можуть гарантувати його якості.

Як зазначив Валентин Луценко, голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Іванковецький світанок», саме кооперативні формування дають можливість включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити додану вартість продукції шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність та якість сільськогосподарської продукції.

Водночас формування мережі сільськогосподарських кооперативів в області стримується через слабку матеріальну базу, відсутність кваліфікованих кадрів - організаторів кооперативного руху, недостатню обізнаність селян у перевагах об'єднання зусиль на умовах кооперації для подальшого розвитку і відсутність належної підтримки, адже ця галузь не може повноцінно розвиватися без дотацій на утримання та збереження молодняку ВРХ. Хоча певні кроки в державі останнім часом зроблено, але попереду має бути серйозна і системна робота.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua