Кіровоградщина співпрацює практично з усіма країнами-членами Європейського Союзу

Про розвиток економічних та соціально-гуманітарних зв’язків Кіровоградської області з країнами – членами ЄС розповів під час прес-конференції перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов.

З огляду на визначену тему прес-конференції Віктор Серпокрилов нагадав, що Глава держави за ключовий пріоритет зовнішньої політики України виділяє шлях євроінтеграції. Саме тому перший заступник голови ОДА більш детально зупинився на конкретних заходах, які здійснюються в області щодо реалізації євроінтеграційної політики на регіональному рівні.

Що стосується торговельно-економічної співпраці області із країнами-членами ЄС, то як зазначив Віктор Серпокрилов, вже сьогодні Кіровоградщина співпрацює практично з усіма країнами-членами ЄС (крім Люксембургу), і чаcтка Євpoпейcькoгo Сoюзу у зовнішній торгівлі області пocтiйнo зростає.

- Товарообіг з країнами ЄС становить більше 30% загального обсягу зовнішньої торгівлі області і за результатами минулого року склав 276 млн. доларів і зріс порівняно з 2011 роком на 36,2%. При цьому експорт становив 131,1 млн. дол. (збільшився на 31,9%), імпорт – 144,9 млн. дол. (збільшився на 40,2%), - розповів Віктор Серпокрилов.

За словами першого заступника голови ОДА, найбільшим торговельним партнером Кіровоградщини серед країн-членів ЄС є Німеччина. Значні експортні поставки здійснюються також в Іспанію, Польщу, Грецію, Литву і Францію.

Як розповів Віктор Серпокрилов, основні експортери до країн ЄС - це ПрАТ "Креатив", ПрАТ "Торговий дім "Гідросила", ПрАТ "Торговий дім "Червона зірка", ТОВ "Королівське ХПП", ПАТ "Кіровоградолія", ТОВ "Інтерресурси", ТОВ "Три Стар", ТОВ "Сілікон".

Що стосується імпорту, то вагома частка товарів ввозиться в область з Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Чехії, Італії, Румунії та Великої Британії.

Товарну структуру імпорту з країн Євросоюзу складають машини та обладнання, продукти тваринного, так і рослинного походження, транспортні засоби, недорогоцінні метали, продукція хімічної промисловості.

В свою чергу в Європу область експортує жири та олію, продукти рослинного походження, вироби з текстилю, деревину, машини і обладнання до них.

Детально Віктор Серпокрилов прокоментував й інвестиційну складову зовнішньоекономічних зв’язків Кіровоградщини із країнами Європи.

- Інвестори із 17 країн Європейського Союзу вклали капітал в економіку області. На кінець минулого року загальний обсяг інвестицій, внесених країнами Євросоюзу в економіку області, становив 79,6 млн. дол. США, а це майже 77 відсотків загального обсягу інвестицій області, - відзначив перший заступник голови ОДА.

За словами Вікитора Серпокрилова, найбільші обсяги інвестицій надійшли з Кіпру – 28,8 млн. дол. США, Великої Британії – 25,2 млн. дол. США та Нідерландів – 19,5 млн. дол. США.

Найбільш охоче протягом минулого року іноземні інвестори вкладали свої кошти в промисловість області, сільське господарство, в підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
2 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политические новости
Компромисс между политиками, между регионами и странами–соседями Украины станет основой для урегулирования ситуации на Донбассе, для вывода Украины из политического и экономического кризиса. Об этом в эфире телеканала NewsOne говорил лидер политической партии «Основа», народный депутат Украины Сергей Тарута, презентуя программу «5 шагов в компромиссу». «Тема компромиссов очень важная. Мы предлагаем 5 основных шагов к компромиссу, которые действительно пере...
Политические новости
Один из лидеров украинской оппозиции Александр Вилкул прокомментировал на странице в Facebook решение суда об отмене постановления Кабмина №780 от 11.10.2016. Оппозиционер отметил, что «Кабмином была установлена заниженная, не соответствующая реальности потребительская корзина, на основании которой определяется прожиточный минимум» и потребовал, чтобы прожиточный минимум был пересчитан в соответствии с реальным ростом тарифов и цен. 7 августа Киевский апел...
Промо
Есть два способа продать машину: через посредника и самостоятельно. В первом случае вы теряете 20-30% от стоимости, во втором — тратите много усилий и времени. Оптимальным вариантом, при наличии хотя бы небольшого запаса времени, будет самостоятельная продажа. 1. Подготовка машины к продаже Именно от товарного вида зависит насколько быстро вы найдете покупателя и какой будет итоговая цена продажи. Гораздо выгоднее немного потратиться на устранение бросающи...
Новости компаний
10 серпня у м. Мала Виска Маловисківського району відбудеться аграрне свято «Київстар Фест» Київстар вирушив у національний тур містами України, щоб особисто розказати малим фермерам про можливості мобільного додатку m-Agri*. Програмою туру буде охоплено 10 міст з 8 областей: Київської, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької. «Ми розробили унікальний додаток для малих фермерів і тепер хочемо розпові...
Политические новости
Существующая система государственного управления неэффективна, парламент занимается законодательным спамом, и единственный способ перезагрузить систему – выборы по новым правилам. Об этом в эфире одного из телеканалов заявил глава политической партии «Основа» Андрей Николаенко. «На этот парламент возлагались большие надежды. Он пришел на постмайдановской волне, и во многом сформирован новыми людьми, но оказался наименее эффективным. Не зря об этом парламен...
Новости компаний
По данным статистики, более 50% выпускников бакалаврата в 2018 году не смогли сдать ВНО для поступления в магистратуру. И это не удивительно. Ведь, если на 1 курс поступают, в основном, выпускники школ, то в магистратуру, чаще, специалисты со стажем и опытом работы. Поскольку, именно наличие диплома магистра, зачастую, является одним из условий дальнейшего продвижения по карьерной лестнице. Сдача ВНО для них (например, иностранного языка), является достато...
Криминал
Під час відпрацювання прилеглої до місця злочину території наряд поліції охорони помітив хлопців, які почали тікати при появі поліцейського автомобіля. Підлітки переносили рюкзаки, у яких знаходились інструменти та майже 30 метрів кабелю. Напередодні, близько опівночі, наряд поліції охорони отримав повідомлення про спрацювання сигналізації цілісності повітряної лінії телефонного кабелю підприємства зв’язку у приватному секторі на околиці міста. Прибувши за...
Политические новости
На обласній конференції РУХУ НОВИХ СИЛ Кіровоградської області народний депутат Юрій Дерев’янко презентував свою президентську програму побудови неоекономіки, цифрової держави, прямої демократії та припинення війни. Делегати конференції одноголосно проголосували за підтримку кандидатури Дерев’янка на президентські вибори. "Ми, як їхали з Кривого Рогу в Кропивницький, — там на дорозі ями по коліна, люди полем об"їжджають, бо по цій дорозі не можливо їхати....
Общество
За підсумками першого півріччя 2018 року платниками Кропивницької ОДПІ сплачено до Державного бюджету 67,7млн.грн. військового збору, проти аналогічного періоду минулого року внесок на обороноздатність зріс на 14,6млн.грн. або 2,7 відсотка. Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 03 серпня 2014 року, платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Укр...
Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua