Кіровоградщина співпрацює практично з усіма країнами-членами Європейського Союзу

Про розвиток економічних та соціально-гуманітарних зв’язків Кіровоградської області з країнами – членами ЄС розповів під час прес-конференції перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Серпокрилов.

З огляду на визначену тему прес-конференції Віктор Серпокрилов нагадав, що Глава держави за ключовий пріоритет зовнішньої політики України виділяє шлях євроінтеграції. Саме тому перший заступник голови ОДА більш детально зупинився на конкретних заходах, які здійснюються в області щодо реалізації євроінтеграційної політики на регіональному рівні.

Що стосується торговельно-економічної співпраці області із країнами-членами ЄС, то як зазначив Віктор Серпокрилов, вже сьогодні Кіровоградщина співпрацює практично з усіма країнами-членами ЄС (крім Люксембургу), і чаcтка Євpoпейcькoгo Сoюзу у зовнішній торгівлі області пocтiйнo зростає.

- Товарообіг з країнами ЄС становить більше 30% загального обсягу зовнішньої торгівлі області і за результатами минулого року склав 276 млн. доларів і зріс порівняно з 2011 роком на 36,2%. При цьому експорт становив 131,1 млн. дол. (збільшився на 31,9%), імпорт – 144,9 млн. дол. (збільшився на 40,2%), - розповів Віктор Серпокрилов.

За словами першого заступника голови ОДА, найбільшим торговельним партнером Кіровоградщини серед країн-членів ЄС є Німеччина. Значні експортні поставки здійснюються також в Іспанію, Польщу, Грецію, Литву і Францію.

Як розповів Віктор Серпокрилов, основні експортери до країн ЄС - це ПрАТ "Креатив", ПрАТ "Торговий дім "Гідросила", ПрАТ "Торговий дім "Червона зірка", ТОВ "Королівське ХПП", ПАТ "Кіровоградолія", ТОВ "Інтерресурси", ТОВ "Три Стар", ТОВ "Сілікон".

Що стосується імпорту, то вагома частка товарів ввозиться в область з Німеччини, Бельгії, Франції, Польщі, Чехії, Італії, Румунії та Великої Британії.

Товарну структуру імпорту з країн Євросоюзу складають машини та обладнання, продукти тваринного, так і рослинного походження, транспортні засоби, недорогоцінні метали, продукція хімічної промисловості.

В свою чергу в Європу область експортує жири та олію, продукти рослинного походження, вироби з текстилю, деревину, машини і обладнання до них.

Детально Віктор Серпокрилов прокоментував й інвестиційну складову зовнішньоекономічних зв’язків Кіровоградщини із країнами Європи.

- Інвестори із 17 країн Європейського Союзу вклали капітал в економіку області. На кінець минулого року загальний обсяг інвестицій, внесених країнами Євросоюзу в економіку області, становив 79,6 млн. дол. США, а це майже 77 відсотків загального обсягу інвестицій області, - відзначив перший заступник голови ОДА.

За словами Вікитора Серпокрилова, найбільші обсяги інвестицій надійшли з Кіпру – 28,8 млн. дол. США, Великої Британії – 25,2 млн. дол. США та Нідерландів – 19,5 млн. дол. США.

Найбільш охоче протягом минулого року іноземні інвестори вкладали свої кошти в промисловість області, сільське господарство, в підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов

Ответственный за раздел
Матусевич Артур Вадимович
Журналисты сайта 0522.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Кропивницкого больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 0522.ua:

E-mail: news@0522.in.ua